Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Kaj pa nobenega ne skrbi informacija da ima 20% obolelih probleme s krvnimi strdki. Ta pojav ne izbira med mladimi in starimi oziroma predhodno bolanimi ali popolnoma zdravimi. Veliko jih utrpi mužgansko kap. Pa ni to FB novica, včeraj je bil članek na RTV SLO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

masevc

Guru
2. sep 2007
3.448
865
113
Kaj pa nobenega ne skrbi informacija da ima 20% obolelih probleme s krvnimi strdki. Ta pojav ne izbira med mladimi in starimi oziroma predhodno bolanimi ali popolnoma zdravimi. Veliko jih utrpi mužgansko kap. Pa ni to FB novica, včeraj je bil članek na RTV SLO.
Je to poevazno morda s prekomernim ležanjem in pomanjkanjem gibanja med obolelostjo?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.688
836
113
Je to poevazno morda s prekomernim ležanjem in pomanjkanjem gibanja med obolelostjo?
Tudi jaz razmišljam v to smer,.....vendar so kot ponavadi le neke splošne info., ki si jih lahko razlagaš tako ali drugače. Morda teh 20%,velja za hospitalizirane ali za tiste na intenzivni (ali celo samo za umrle???)in če upoštevamo da tam pristane veliko starejših, ki so nekateri morda že od prej (delno)nepokretni...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.550
113
Za paničarje :)

screen-shot-2020-04-30-at-11-57-45-am-png.1140007
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
No, jaz pa poslusam tukaj, zakaj lepim kar ene clanke, ki govorijo o tem, da je bil virus ze januarja v ZDA, ko je zdaj ze jasno, da je bil v Evropi ze konec decembra.

 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
Vsa logika prebroditve tega virusa naj bi bila v tem, da življenje teče maksimalno normalno pri kar najbližje 100% obremenitvi zdravstva. To je vse.
To naj bi bil smisel, pa smo čisto zabredli.

Maksimalno normalno pomeni, da ne ubiješ izobraževanja, gospodarstva, pravic, ne ogroziš ljudi z drugimi boleznimi, itd., itd.
Kar najbližje 100% zmogljivostim zdravstva pomeni, da ne odrekajo pomoči nikomur in vsak dobi tako obravnavno, kot je maksimalno mogoče.

S tem bi šli mimo virusa v maksimalni možni kondiciji in vsi, ki bi rabili pomoč, bi jo tudi dobili. Tudi drugi val pri taki varianti ne bi prišel oz. ne bi bil tako izrazit.

Kaj smo naredili mi? Harakiri. Sesuli smo izobraževanje, gospodarstvo, pravice, ogrozili ljudi, ki niso dobili potrebnih obravnav za druge bolezni in to dejansko nameravamo delati še naprej. Ob tem, da je zdravstvo jamralo na polno kako nimajo osnovne opreme, kadra, se utapljajo v grozljivem delu, bojijo za svoja življenja....in danes ti povejo, da smo imeli MAKSIMALNO obremenitev intenzivnih sob 35% - to je bila ŠPICA. Obolelih imamo vse skupaj nič, mrtvih prav tako (večina smrti je bila OB Covidu in bi bilo seveda enako ob gripi ali čemu podobnem, večina je bila zelo starih in bolnih).

Kaj se gremo? Kaj čakamo? Kaj delamo? Polovično bomo zagnali nazaj nekaj stvari, ostalo bo še vedno crkovalo na obroke, otroci so doma, starši delajo na tri šihte, da sfolgajo,...in čakamo na drugi val, ko bomo ponovili zapiranje in poizkušali obolele spet spraviti na 0?

Kaj delamo?