Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.080
5.201
113
In na koncu, kaj jaz sklepam je tole. Stavkali ste, pametovali ste kako so vsi ukrepi brezvezni, vlada pa je sedaj rekla, ko vas jebe, če mislite da ste bolj pametni od nas... evo... ko voli nek izvoli... pa pocrkajte, kteri še niste.

Pa nisem paničar, ampak odprtje DSOjev in nikakršnih ukrepov povezujem samo s tem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.838
6.641
113
Mi s starimi starši živimo pod eno streho. Kaj pa zdaj? Naj se odselimo za eno leto. Kdo? Mi ali stari? Kam? Iskat najemniško stanovanje? Ne sanjat pravljice, kako dedi in babi živita sama nekje v Halozah.

Sori, ampak ker ste takšni primeri se ne more celotno državo dati v lockdown in dece ne v vrtce, šole. Vlada bi vam pač lahko olajšala zadeve s kakšnimi nastanitvami nekje, ali pa krila del nejemnin, ampak življenje mora it naprej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.838
6.641
113
In na koncu, kaj jaz sklepam je tole. Stavkali ste, pametovali ste kako so vsi ukrepi brezvezni, vlada pa je sedaj rekla, ko vas jebe, če mislite da ste bolj pametni od nas... evo... ko voli nek izvoli... pa pocrkajte, kteri še niste.

Pa nisem paničar, ampak odprtje DSOjev in nikakršnih ukrepov povezujem samo s tem.

300 TISOČ ljudi je šlo na čakanje. 300 tisoč...trenutno je delovno aktivne populacije nekje tolikot, kot je upokojencev.

nujno je, da se čimprej zalaufa gospodarstvo in potrošnja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.007
1.117
113
www.adriamedia.si
Torej, sedaj so se odlocili, da bo sola do 3 razreda in vrtci odprla 18.5 potem 9 razred 25.5, ostali pa septembra.

Tole z 9. razredi je sploh debilizem. zakaj že? zanje je 25.5. praktično konec, ocene imajo zaključene najkasneje 30.5., kar pomeni, da se bo itak dajalo ocene, ki pše manjkajo, na osnovi dela od doma. Me prav zanima, koliko jih bo sploh šlo nazaj v šolo (glede na to, da lahko ostanejo doma, če imajo doma koga, ki spadav ranljive skupine oz. za katerega je nujno, da s ene okuži, ecimo da dela v zdravstvu) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.080
5.201
113
300 TISOČ ljudi je šlo na čakanje. 300 tisoč...trenutno je delovno aktivne populacije nekje tolikot, kot je upokojencev.

nujno je, da se čimprej zalaufa gospodarstvo in potrošnja.
Nikjer nisem napisal da nebi smeli delat. Repliciral sem na enostransko razmišljanje nekoga ki meni, da so starci se že do sedaj mogli naučit kako se varovat.
Vem da moramo delat. Jaz osebno delam cel čas. Le žena je na čakanju. Sem pa cel čas čakal, kdaj bodo sprejeti ukrepi, obveznih nošenj mask in razkuževanja v podjetjih kjer imajo ljudje stike brez varnostne razdalje. To so pa v bistvu vsa podjetja. No dočakal nisem takega ukrepa.

Tako pa smo praktično šli iz totalnega lockdauna v čisto odprto družbo. Vse je kr neki... seveda čakam drug val, in zaprtje mej ravno julija.

Odprtje DSOjev za obiske, to sploh brezveze da omenjam...

Da mali otroci niso prenašalci? Toti mali žnodravci, brez primerne higiene, ki si brišejo šmrklje v rokav. Nihče me ne prepriča da niso prenašalci.

In na koncu še ena o ubogih mamicah ki komaj čakajo, da mulce strpajo v vrtce. Pred dvemi dnevi naju pred trgovino ogovori brezposelna mamica, kako je vesela da se čez 14 dni vidimo v vrtcu, ker to je res katastrofa, da mora bit njen mulc cel dan doma, ker bo vse lase zgubla... a bejž no... moja pa mora imeti 24 takih v igralnici... če bi bil 007 z licence to kill, bi v tistem trenutku imela šus med rogovi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A vsi gledate Tarčo?

Kak bruh pa je ta Počivalšek!
Če povzamemo:
- poskrbel je za nabavo ventilatorjev, da ljudje ne umirajo
- on ni odgovoren za nabavo, ker ni podpisal nobene pogodbe
- nabavljeni ventilatorji so mercedes, kdor trdi drugače je komunajzar, njegove besede je potrdila tudi medicinska stroka (brez imen in obrazov), medicinska stroka z imeni, obrazi in referencami pa pravi da so nabavljeni ventilatorji fičoti za ceno mercedesa
Živel prvi maj, še bomo lahko delali in futrali prašiče!
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.080
5.201
113
Pa še enkrat... vsi bi morali delat, če le lahko, s strogimi varnostnimi ukrepi. Strogimi!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za ukrepe znotraj podjetij je odgovoren delodajalec - lastnik podjetja; tako kot doma. ;)

Država da priporočila, delodajalec pa jih ni dolžen upoštevat - očitno - če imaš ti drugačne izkušnje. :(
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.819
247
113
In na koncu, kaj jaz sklepam je tole. Stavkali ste, pametovali ste kako so vsi ukrepi brezvezni, vlada pa je sedaj rekla, ko vas jebe, če mislite da ste bolj pametni od nas... evo... ko voli nek izvoli... pa pocrkajte, kteri še niste.

Pa nisem paničar, ampak odprtje DSOjev in nikakršnih ukrepov povezujem samo s tem.

za DSO ni nihce pamtoval in stavkal.

in protest ni isto kot stavka.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.357
973
113
Domovi niso protestirali zaradi tega, ker nimajo obiskov, ampak zaradi tega, ker obolelih v Domu niso v času obolenja obravnavali enako kot starostnike, ki so doma. So morda tudi vsi ostali splošni zdravniki za vse svoje paciente delali vnaprej ocene, kdo bo preživel "predihavanje" in kdo ne??? Kdo torej je za v bolnico in kdo ne??? Poglejte slike nekaj strani nazaj, domovi so večinoma zelo lepo urejeni, veliko stanovalcev je videti čisto pokretnih, takih kot so tudi v domačem okolju... Niso to več hiralnice, to so stereotipi, ki se jih ne morejo znebiti.

In poglejte DSO MS, enega obolelega bi jim vrnili nazaj v Dom... Že res, da ni več potreboval bolnišničnega zdravljenja, a zaradi enega takega, bi jih lahko takoj 10 to potrebovalo...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
sej bomo na kolesih, lah sedim...
torej kdaj? tarča je svoje povedala, gremo v akcijo!!!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.068
3.775
113
Ljubljana
hmpg.net
Mi s starimi starši živimo pod eno streho. Kaj pa zdaj? Naj se odselimo za eno leto. Kdo? Mi ali stari? Kam? Iskat najemniško stanovanje? Ne sanjat pravljice, kako dedi in babi živita sama nekje v Halozah.
"Če tri generacije živijo v skupnem gospodinjstvu, bi bilo dobro razmišljati o razselitvi, zmanjšanju stikov. V primerih, ko gre za vrtčevske otroke, svetujemo, da ne gredo v vrtec. Če otrok nima stikov zunaj družine, ga lahko varujejo stari starši, sicer naj jih ne bi."
***
Bojana Beovič, zdravnica, Infektologinja, vodja strokovne skupine ministrstva za zdravje v Večeru o družinski razselitvi