Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
ojej spet ti...jaz pa že res mislil da so te ukradl ker si tok brihtn.

daj poglej iz pozitivne strani - veliko več ljudi bo tudi sedaj delalo od doma kar pomeni manj onesnaževanja, manj zabasane avtoceste, manj izgubljenega časa na poti.
izobraževanje smo sprobali tudi na daljavo, starši so se končno morali tudi sami malo bolj pobrigat za otroke in so sedaj videli da kar učitelj dela da ni tok simpl in upam da bo s tem rešeno konstantno kritiziranje učiteljev (s tvoje strani sicer dvomim, sem prepričan da si tudi tam majstr)
potrošništvo upam da malo umirili in so nekateri videli da ne rabijo ravno vsakega sranja ki ga vidijo medtem ko gredo kupit kruh. to da bo veliko več ljudi sedaj nakupovalo tedensko je tudi plus da niso skos po štacunah.
spoznali svojega partnerja in več časa namenili družini.

glede opreme je bilo večkrat povedano kakšno stanje je bilo zapuščeno in kakšne zaloge so imele posamezne bolnice ko so jamrale da je ni.

nekako bi razumel tvoje trditve če bi bili edina država ki se to gre ampak boš moral malo čez planke pogledat in dojet da smo imeli 2 žarišči pri naših sosedah (bergamo, ischgl). gospodarstva pa ena slovenija ne bo rešila, če gre svet u krščen duš gremo tudi mi. pa če si še tako želiš da bi še kakšnega starčka ubil 10let preden mu je čas.
bolje kak ukrep več kot premalo. je pa res da bi občine lahko odprli že 14dni prej kot so jih pa in tudi druge ukrepe bi lahko kak teden prej sprostil.

pa ne bit tko paničen, raje povej kam si se končno opogumnil vložit denar da ti gre sedaj proti nuli ti pa jokaš in so spet vsi drugi vse krivi. ker glede na tvoje teme katere si odpiral bi rekel da si izredno cagav tip.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Evo, posledice praznikov se že kažejo ... neverjetno povečanje števila okuženih glede na pretekla 2 dni. Smo spet padli na nivo 19.4.2020.
 
  • Haha
Reactions: Car

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Tadam!!!
Jeseni se bomo spet zapirali.


Noč: Največja zasedenost intenzivnih enot v Sloveniji je bila 35-odstotna
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ojej spet ti...jaz pa že res mislil da so te ukradl ker si tok brihtn.

daj poglej iz pozitivne strani - veliko več ljudi bo tudi sedaj delalo od doma kar pomeni manj onesnaževanja, manj zabasane avtoceste, manj izgubljenega časa na poti.
izobraževanje smo sprobali tudi na daljavo, starši so se končno morali tudi sami malo bolj pobrigat za otroke in so sedaj videli da kar učitelj dela da ni tok simpl in upam da bo s tem rešeno konstantno kritiziranje učiteljev (s tvoje strani sicer dvomim, sem prepričan da si tudi tam majstr)
potrošništvo upam da malo umirili in so nekateri videli da ne rabijo ravno vsakega sranja ki ga vidijo medtem ko gredo kupit kruh. to da bo veliko več ljudi sedaj nakupovalo tedensko je tudi plus da niso skos po štacunah.
spoznali svojega partnerja in več časa namenili družini.

glede opreme je bilo večkrat povedano kakšno stanje je bilo zapuščeno in kakšne zaloge so imele posamezne bolnice ko so jamrale da je ni.

nekako bi razumel tvoje trditve če bi bili edina država ki se to gre ampak boš moral malo čez planke pogledat in dojet da smo imeli 2 žarišči pri naših sosedah (bergamo, ischgl). gospodarstva pa ena slovenija ne bo rešila, če gre svet u krščen duš gremo tudi mi. pa če si še tako želiš da bi še kakšnega starčka ubil 10let preden mu je čas.
bolje kak ukrep več kot premalo. je pa res da bi občine lahko odprli že 14dni prej kot so jih pa in tudi druge ukrepe bi lahko kak teden prej sprostil.

pa ne bit tko paničen, raje povej kam si se končno opogumnil vložit denar da ti gre sedaj proti nuli ti pa jokaš in so spet vsi drugi vse krivi. ker glede na tvoje teme katere si odpiral bi rekel da si izredno cagav tip.
Samo dve pripombi na tvoje nalaganje:
1. Razloži, kako boš od doma sestavljal nove avtomobile ali belo tehniko, da omenim samo največje zaposlovalce
2. Več časa namenjenih družini se je pokazalo kot velik porast nasilja v družini:

V času pandemije covida-19 se je tudi pri nas nasilje v družini povečalo kar za petino, je včeraj pojasnil Vinko Stojnšek iz oddelka za mladoletniško kriminaliteto uprave kriminalistične policije. Policija je v tem obdobju obravnavala 177 kaznivih dejanj nasilja v družini, kar je 20 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Zmanjšalo pa se je število prekrškov s področja zakona o varstvu javnega reda in miru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
o bluzi zopet. boš kako o svoji objektivnosti povedal? :valjamse: pa samo 2 pripombi?

ja težko meriš kako so se nekje odnosi izboljšali, se ti ne zdi? mogoče ti znaš no.
kjer pa je nasilje v družini pa seveda ni fino, pa vrjemi da to vem bolj kot ti. ampak... je taka familija za skupaj? včasih bolje presekat ta vozelj in it narazen, kratkoročno seveda boli dolgoročno pa so ponavadi vsi na boljšem. sedaj pa sklepaj bi bilo bolje vlečt to v teh familijah al enkrat zadevo končat? pa še enkrat, ni fino bit na katerikoli strani ali pa le nedolžni opazovalec. sem pa 100% da če bi vse te familije povprašal čez 5let ali je šlo zaradi tega lockdowna potem na bolje ali slabše da bi veliko večji procent bil da je šlo na bolje - mogoče narazen, mogoče svetovanja...

glede fabrk pa nimaš kaj, ne moremo met pandemije (saj veš kaj to pomeni, ja?) pa same pluse na vseh straneh. seveda so tudi minusi. tudi ljudje bodo izgubljali šihte. svetu napovedujejo največjo recesijo po 1929. bo kaj drugače če slovenija na polno dela (aktivnega prebivalstva mamo kolk? kakšen faktor smo mi?).
vidim pa da si ti izredno zaskrbljen za te ljudi. in sem tudi prepričan da boš postregel s kakšnimi dokazi kako si ti lastnoročno tem ljudem pomagal. tako kot za "begunce". boš ne?

sedaj pa le objektivno v nove zmage odbluzi. :cheer:
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.773
2.366
113
Pomurje
Tadam!!!
Jeseni se bomo spet zapirali.


Noč: Največja zasedenost intenzivnih enot v Sloveniji je bila 35-odstotna

Ob ponovnem zapiranju, mora biti ulica neglede na oblast.

Da bi se pogovarjali o selektivem zapiranju, izolaciji bolnih in starejših to ne, kar povprek bomo vas vse zaprli in nadzirali.
 
  • Wow
  • Haha
Reactions: bpfc in cappy

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.462
1.844
113
na temni strani lune
Verjetno so v Italiji imeli 50% večjo smrtnost od običajne zaradi 5G.

50% večja smrtnost my ass. V italiji je letos kljub covidu umrlo malenkost manj ljudi kot v enakem obdobju lani. V prvih treh mesecih letošnjega leta, je v primerjavi z prvimi tremi meseci lanjskega leta umrlo celo 15.000 ljudi manj.

Lokalno je bilo povečanje sicer malce večje (bergamo). V Milanu je bilo smrti letos okoli 500 več, kar je za 1.5 milijonsko mesto zelo malenkosten odklon, pa je bilo to kao najhujše žarišče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.773
2.366
113
Pomurje
50% večja smrtnost my ass. V italiji je letos kljub covidu umrlo malenkost manj ljudi kot v enakem obdobju lani. V prvih treh mesecih letošnjega leta, je v primerjavi z prvimi tremi meseci lanjskega leta umrlo celo 15.000 ljudi manj.

Lokalno je bilo povečanje sicer malce večje (bergamo). V Milanu je bilo smrti letos okoli 500 več, kar je za 1.5 milijonsko mesto zelo malenkosten odklon, pa je bilo to kao najhujše žarišče.
daj linke drugače si "mrtev"
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
capl
kaj drekaš, maš link s 20% povečanjem družinskega nasilja.

kaj še rabiš zaeno študijo? Mora priti iz pravega linka?
tako je, edino mladina je zame kredibilen, neodvisen vir.

glede capla si me pa zamenjal ampak saj sem jaz tudi tebe že zamenjal za normalnega pa sem hitro videl kam pes taco moli. :evil:
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
763
113
Se pravi, da od 66.000 okuženih jih je manj kot 100 umrlo pri nas?

Kje so sedaj "paranoiki" kateri so zahtevali še strožje ukrepe ob koroni. Ker to ni navadna gripa.

Res ni, ker kot kaže, je dosti blažja bolezen.

Podobno, kot bi peljal ovce nekam na pašo, vsi domačini bi te opozarjali, da volkovi redno redčijo drobnico, da se je potrebno paziti... potem postaviš ograjo, pa elektriko not, pa ovčarske pse, pa vse možne zaščite... potem pa čez en mesec ugotoviš, da je edina izguba ovca, ki se je prekucnila nekam v jarek in zlomila vrat... no, sedaj smo pa tu, ti pač ugotoviš, da so vsi nakladali, saj tebi noben volk ni pojedel niti ene ovce, se pravi nevarnosti ni. Škoda ograje, elektrike, psov in hrane za njih... saj ni nevarnosti, mar ne...
Še enkrat, dobro smo jo odnesli, ker so strogi (prestrogi) ukrepi in izvajanje njih preprečili hujše posledice. In ne zaradi tega, ker bi bila to le blažja oblika prehlada ali gripe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Se pravi, da od 66.000 okuženih jih je manj kot 100 umrlo pri nas?

Kje so sedaj "paranoiki" kateri so zahtevali še strožje ukrepe ob koroni. Ker to ni navadna gripa.

Res ni, ker kot kaže, je dosti blažja bolezen.
Torej, smo s smrtnostjo blizu Singapurja, kjer mrzlično sledijo okužbi in testirajo vse kar leze.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.462
1.844
113
na temni strani lune
daj linke drugače si "mrtev"

Istat.it in pa italiaora.org.

Znotraj teh linkov, si pa sam poišči. Je pa čudovita tabelca v excelu, kjer imaš po okrajih natančne primerjave v smrtnosti.

Sedaj se pa le potrudi, ne bodi kot ostale "ovčke" katere brez % truda verjamejo 24ur, fb,....... novicam.

Na zgornjih linkih so uradni podatki italijanskega statističnega urada, tako da go for it.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.773
2.366
113
Pomurje
Istat.it in pa italiaora.org.

Znotraj teh linkov, si pa sam poišči. Je pa čudovita tabelca v excelu, kjer imaš po okrajih natančne primerjave v smrtnosti.

Sedaj se pa le potrudi, ne bodi kot ostale "ovčke" katere brez % truda verjamejo 24ur, fb,....... novicam.

Na zgornjih linkih so uradni podatki italijanskega statističnega urada, tako da go for it.....
Sem zasledil podatke, tudi v tej temi so že bili podani.

V dobri veri sem ti napisal, ker so naš zobozdravnik in ostali paničarji zahtevno občinstvo in rabijo oz. ne verjamejo na besedo.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
kaj si spet fouš ker nečesa ne znaš? te bom pa še pečt naučil če je to problem. sam da se nauš počutu zapostavljenega. ti sam reč.

odgovor je bil podan pa že bluziju. to da slabo bereš boš moral pa sam uredit tukaj ti pa jaz težko pomagam. verjamem vate :biceps:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.438
2.300
113
.Kje so sedaj "paranoiki" kateri so zahtevali še strožje ukrepe ob koroni. Ker to ni navadna gripa...
kaj bi šele bilo, če bi ukrepov ne bilo.? Švedska ali Anglija?

Torej, smo s smrtnostjo blizu Singapurja, kjer mrzlično sledijo okužbi in testirajo vse kar leze.
Vidiš, da so ukrepi delovali.

V času pandemije covida-19 se je tudi pri nas nasilje v družini povečalo kar za petino, .... Zmanjšalo pa se je število prekrškov s področja zakona o varstvu javnega reda in miru.
Kaj pa klasičen kriminal? Stanje?