Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Med izjemami, za katere ne velja prepoved ponujanja in prodajanja blaga in storitev, bodo od petka vrtnarije, drevesnice in cvetličarne ter gradbena dela na nenaseljenih gradbiščih, hišah oz. stanovanjih, pri izvajanju katerih ni stika s potrošniki. Čas za nakupe v živilskih prodajalnah za ranljive skupine ostaja med 8. in 10. uro.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Dobra kontrola situacije zaenkrat je ravno rezultat pravocasnega lock-downa. Ljudje ki bezljajo o (relativno) majhnih stevilkah obolelih pri nas to zdaj delajo zanicevalno ne pa kot plod dejanskega rezultata epidemioloskega dela. Ce bi sli po "svedskem" scenariju bi danes bil urnebes.

Kam se bo vse skupaj nagnilo bo videno v naslednjih 7-10 dnevih. Zaenkrat so tempirana bomba le DSO, ostalo je relativno dobro pod kontrolo.
Lock down bo po tvoje vsakih par tednov
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Bled in Obala torej.


Bolj bi pomagalo, če bi okoli LJ naredili ograjo (tek ob žici press), ne da jebejo 95% ostalih.
Saj slike s kalnca na Bled so že.
Za Primorce/obalo predlagam da jih zaščitimo tako da zapremo tunel Dekani in Skofije. Seveda tudi ostale ceste zapret. Do septembra. Pa naj se sami igrajo v tisti mlaki morja poleti.
Ker ti ukrepi so samo zaradi par ne KP registrskih tablic prejšnji vikend na obali.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, Car in AndY1

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Med izjemami, za katere ne velja prepoved ponujanja in prodajanja blaga in storitev, bodo od petka vrtnarije, drevesnice in cvetličarne ter gradbena dela na nenaseljenih gradbiščih, hišah oz. stanovanjih, pri izvajanju katerih ni stika s potrošniki. Čas za nakupe v živilskih prodajalnah za ranljive skupine ostaja med 8. in 10. uro.

Dobro no, a ni to kontradiktorno prepovedi potovanja med občinami, ker koliko občin pa ima drevesnice in ljudje bodo "morali" migrirat med občinami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Saj slike s kalnca na Bled so že.
Za Primorce/obalo predlagam da jih zaščitimo tako da zapremo tunel Dekani in Skofije. Seveda tudi ostale ceste zapret. Do septembra. Pa naj se sami igrajo v tisti mlaki morja poleti.
Imajo eno posebno mlako:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Dobro no, a ni to kontradiktorno prepovedi potovanja med občinami, ker koliko občin pa ima drevesnice in ljudje bodo "morali" migrirat med občinami.

Ne vem tudi zakaj je potrebno sedaj odpreti drevesnice in cvetličarne in s tem ogrožati praktično polno karanteno. Res pomembna zadeva za preživetje, hkrati pa bodo vsi stari noreli tja in se gužvali, ker vrt pa rože pa morajo biti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Kamele0N
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Iz Španije poročajo o novem rekordnem številu žrtev bolezni covid-19 v enem dnevu. Umrlo je 950 ljudi, skupno pa 10.003. Medtem pa je v Italiji, ki ostaja žarišče pandemije v Evropi, v zadnjih 24 urah umrlo 760 ljudi. Skupaj je žrtev 13.915.

Španija - 45 Mio - (22,5 × Slo) - 950 smrti/24 h -> enakovredno kot 42 smrti v Slo/24 h (enakovredno kot 445 korona smrti v Slo skupaj)
Italija - 60 Mio - (30 × Slo) - 760 smrti/24 h -> enakovredno kot 25 smrti v Slo/24 h (enakovredno kot 463 korona smrti v Slo skupaj)

Tudi, če sprejmemo dejstvo, da so številke napihnjene (tudi smrti s korono, ne samo smrti zaradi korone), se mi zdijo številke velike. Upoštevajoč dejstvo, da so v Španiji in Italiji v veljavi resni ukrepi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ne vem tudi zakaj je potrebno sedaj odpreti drevesnice in cvetličarne in s tem ogrožati praktično polno karanteno. Res pomembna zadeva za preživetje, hkrati pa bodo vsi stari noreli tja in se gužvali, ker vrt pa rože pa morajo biti.

Peror je bil na tankem z živci, pa je povedal da dela v turizmu in je bilo potem takoj jasno, zakaj je tako (kar si dolga leta gradil se sesuje v trenutku), tudi jaz ne bi bil ravnodušen
Janez40, ti si tudi precej kritičen do karantene in ukrepov, v katerem sektorju pa ti delaš
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ne vem tudi zakaj je potrebno sedaj odpreti drevesnice in cvetličarne in s tem ogrožati praktično polno karanteno. Res pomembna zadeva za preživetje, hkrati pa bodo vsi stari noreli tja in se gužvali, ker vrt pa rože pa morajo biti.
Ker bodo ljudje preorali travnike okoli hiš in se šli samooskrbo. Drevesa bomo pa posadili, da bo pozimi samooskrbna kurjava. Za vnuke. Kasneje pa bo menda že konec karantene.
 
  • Haha
Reactions: navlixx

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Tudi, če sprejmemo dejstvo, da so številke napihnjene (tudi smrti s korono, ne samo smrti zaradi korone), se mi zdijo številke velike. Upoštevajoč dejstvo, da so v Španiji in Italiji v veljavi resni ukrepi.
Veliko teh smrti s korono je dejansko zaradi korone. Če bi ne bila korona ampak gripa, bi bila pač smrt zaradi gripe. Če je zraven kronična bolezen, s katero je pacient uspešno živel leta ali desetletja, je težko zanemariti, da je morda res hodil blizu roba, ampak da ga je vseeno nekaj potisnilo čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Veliko teh smrti s korono je dejansko zaradi korone.
Italijani so nekje izračunali da okoli 12%.


Je še kdo opazil da sedaj na Slo radijski postajah ne objavljajo več informacij o radarjih in policijskih kontrolah ?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Ne vem tudi zakaj je potrebno sedaj odpreti drevesnice in cvetličarne in s tem ogrožati praktično polno karanteno. Res pomembna zadeva za preživetje, hkrati pa bodo vsi stari noreli tja in se gužvali, ker vrt pa rože pa morajo biti.
Mi je pa fascinantno da ste vsi, ki ste tako proti karanteni proti temu da se odprejo ??
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Med izjemami, za katere ne velja prepoved ponujanja in prodajanja blaga in storitev, bodo od petka vrtnarije, drevesnice in cvetličarne ter gradbena dela na nenaseljenih gradbiščih, hišah oz. stanovanjih, pri izvajanju katerih ni stika s potrošniki. Čas za nakupe v živilskih prodajalnah za ranljive skupine ostaja med 8. in 10. uro.

poceni fora, da ljudje ostanejo doma in masovno začnejo brkljat po vrtovih.. pa če daš še kakšen prispevek o samooskrbi v medije - bo pa že naval :p
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Elisa se da narediti veliko hitreje, je pa problem velike napake.
Pri elisi se zaznavajo protitelesa, ki pa jih mora biti dovolj

pa še to ni res da se na golniku dela elisa, se dela pcr, rezultat v malo več kot eni uri, trojna kontrola, za dokončni rezultat potrebujejo 3 ure,
zanekrat kaže, da je najbolj zanesljiv podatek odvzem blata, potem ko smo videli da po enem tednu bris nosne in žrelne sluznice pokaže negativen rezuultat, se pri isti osebi test blata izkaže za pozitivnega še 14 dni po tem, je pa trenutno v to par (beri 7 ljudi), za končen rezulat potrebujem večje število testiranj.
kar se tiče brisov je trenutno le teh dovolj na zalogi, prav tako je reaganta dovolj za več tednov testiranj v takem obsegu kot smo ga izvajali dosedaj
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Peror je bil na tankem z živci, pa je povedal da dela v turizmu in je bilo potem takoj jasno, zakaj je tako (kar si dolga leta gradil se sesuje v trenutku), tudi jaz ne bi bil ravnodušen
Janez40, ti si tudi precej kritičen do karantene in ukrepov, v katerem sektorju pa ti delaš
dečko se je pa po 7 letih+ dobre gospodarske rasti in rasti delnic odločil vložit par mescov nazaj. sedaj pa vse konkretno dol in on tukaj precej frustracij.
ajde Janez40 , kolk ti je šlo dol? če upaš povedat seveda.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
  • Wow
Reactions: navlixx