Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
Se moj komentar k videu. Stevilke zdaj kazejo, ki jih video prikazuje video, da v Italiji, kjer je bila smrtnot najvisja, death rate med 0.2% -1.16%.
No, zdaj pa recimo vzamimo Nemcijo in bo prisla stevilka smesno nizko.

Recimo pa, da vzamemo Slovenijo. Recimo, da ima 2 mio prebivalstva. Modeliranje predvideva, da je okuzenega med 1.88% in 11.43% prebivalstva.
Trenutno imamo 16 mrtvih.
Pri 1.88% okuzenosti je smrtnost 0.4 promila, ce pa je 11.43% okuzenost, je to 0.06 promila.

Torej?
Zanimiv video je pa res da gre za anlalitiko in statistiko, ki pa dejansko je pomembna
NHS UK, kolegica je članica sekcije za epidemiologijo pravi, da so delali še po drugem kopitu izračun

pa se poigrajte glede na populacijo države. Ker se ne testira vseh saj praktično to ni izvedljivo, tudi zaradi podvajanja testiranj, so šli po koiptu

celotna populacija količina obolelih (okuženi oboleli in ne) 20%

od teh jih rabi pomoč 5% približno polovica potrebuje intenzivno oskrbo
groba ocena smrtnosti 2%

Pravi, da sma stvar po izračunih ni tako grozna edini problem nastopi pri starejši demografski sliki ko intenzivno pomoč potrebuje nenadoma 6-8%

Tako da po njihovih in izračunih bi Slovenija morala priti skozi pa ne me drzat zdej za besedo in iskremo upam dabo cifra pod to z nekje 200-250 mrtvimi kumulativno.
se pravi direktno in indirektno
Glede na situacijo v domovih starejših se bojim, da so preopimistične napovedi
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in AndY1

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
ne seri. kaksen mesec in pol. do 1. maja mora biti strategija jasna. po veliki noci pocasi rahljat ukrepe. tko kot prisli, v komtra smeri nazaj... vsak vikend...

kaksen mesec in pol.

je pa jj res omenjal neki da je treba virus iztrebit.... upam da se je sam zagovoril...

Sem napisal mesec in pol max. Če bi jaz odločal bi najkasneje 2 maja že vsi delal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in AndY1

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Za šolstvo iz prve roke učiteljev iz dveh koncev Slovenije vem, da imajo že interne informacije o najhitrejšem začetku pouka 1. junija, prej sigurno ne. S tem, da je še večja verjetnost september.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Zanimiv video je pa res da gre za anlalitiko in statistiko, ki pa dejansko je pomembna
NHS UK, kolegica je članica sekcije za epidemiologijo pravi, da so delali še po drugem kopitu izračun

pa se poigrajte glede na populacijo države. Ker se ne testira vseh saj praktično to ni izvedljivo, tudi zaradi podvajanja testiranj, so šli po koiptu

celotna populacija količina obolelih (okuženi oboleli in ne) 20%

od teh jih rabi pomoč 5% približno polovica potrebuje intenzivno oskrbo
groba ocena smrtnosti 2%

Pravi, da sma stvar po izračunih ni tako grozna edini problem nastopi pri starejši demografski sliki ko intenzivno pomoč potrebuje nenadoma 6-8%

Tako da po njihovih in izračunih bi Slovenija morala priti skozi pa ne me drzat zdej za besedo in iskremo upam dabo cifra pod to z nekje 200-250 mrtvimi kumulativno.
se pravi direktno in indirektno
Glede na situacijo v domovih starejših se bojim, da so preopimistične napovedi
Po mojem mnenju se bo na koncu izkazalo, da vse kar bi morali narediti je, da se izolira domove starejsih in zdravstvene ustanove.
Ostalo prebivalstvo pa nauciti osnove higiene in drzanja distance.

Tole z zapiranji ljudi v obcine se mi pa zdi hud overkill.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Za šolstvo iz prve roke učiteljev iz dveh koncev Slovenije vem, da imajo že interne informacije o najhitrejšem začetku pouka 1. junija, prej sigurno ne. S tem, da je še večja verjetnost september.
Sej veš, da so to špekulacije? Je blo jasno rečeno. Je pa eden izmed scenarijev september ja, enako verjeten kot 1. maj.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
VSe bo odvisno kako hitro se bo odpravljalo ukrepe(če se jih bo), poleg tega bo zadeve treba peljati podobno kot sosednje države , sicer bo vse skup BV...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Mislim, da tole ne bi smelo trajati vec kot do konca aprila. Karkoli vec kot to, bo umetno ustvarjena psihoza za kontrolo nad ljudmi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in msenjur

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Elisa se da narediti veliko hitreje, je pa problem velike napake.
Pri elisi se zaznavajo protitelesa, ki pa jih mora biti dovolj

Serologija je zaenkrat v nastajanju, zato se nikjer dejansko ne uporablja za potrjevanje bolezni ampak le za zacetno umerjenost. To kar trenutno serologija nudi je zanesljivo pozitiven rezulat sele po 14-20dni od dokazano prebolelega infekta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
Po mojem mnenju se bo na koncu izkazalo, da vse kar bi morali narediti je, da se izolira domove starejsih in zdravstvene ustanove.
Ostalo prebivalstvo pa nauciti osnove higiene in drzanja distance.

Točno to, ogroženo populacijo dat v karanteno, tiste ki so kronični bolniki poslat domov v izolacijo, vse ostale pa nazaj v normalno življenje ob upoštevanju higiene. Predvsem pa strogo kaznovat takšne ki se vsaj osnovne hgiene ne bi držali (pa to ne mislim samo s 400€ drobiža).
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
AVtomobilisti stojijo po večini do 20.4......vse skupaj se prenaša na dobaviteljske verige.....itd.....pa turizem....

Npr ne vem če jih je dandanes veliko , ki študirajo o novem avtu ali p amorda o obisku Rima....
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
Po mojem mnenju se bo na koncu izkazalo, da vse kar bi morali narediti je, da se izolira domove starejsih in zdravstvene ustanove.
Ostalo prebivalstvo pa nauciti osnove higiene in drzanja distance.

Tole z zapiranji ljudi v obcine se mi pa zdi hud overkill.
Higijena mal več distance, domovi za ostarele so pa bomba, kadra premalo prekurjeni in slabo plačani sploh negovalno osebje in pol maš pa še par cvetk pa je to to.
Kot pravi ta kolegica sploh ni tolk kritična zadeva, problem rata ker je zdravstvo povsod v k u rcu. Mam toh teh člankov, da peče možgan ko jih predeluješ.

Zapiranje deluje do neke mere, problemi so drugje ampak to pa pol ne sodi v ta forum ampak enga malo bolj dol.

Rugače pa ta je zanimiv - vsaka podobnost hmmm no

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
AVtomobilisti stojijo po večini do 20.4......vse skupaj se prenaša na dobaviteljske verige.....itd.....pa turizem....

Npr ne vem če jih je dandanes veliko , ki študirajo o novem avtu ali p amorda o obisku Rima....

Mene avto čaka v salonu....že več kot dva tedna pa še nekaj časa me bo očitno.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Po mojem mnenju se bo na koncu izkazalo, da vse kar bi morali narediti je, da se izolira domove starejsih in zdravstvene ustanove.

Dobra kontrola situacije zaenkrat je ravno rezultat pravocasnega lock-downa. Ljudje ki bezljajo o (relativno) majhnih stevilkah obolelih pri nas to zdaj delajo zanicevalno ne pa kot plod dejanskega rezultata epidemioloskega dela. Ce bi sli po "svedskem" scenariju bi danes bil urnebes.

Kam se bo vse skupaj nagnilo bo videno v naslednjih 7-10 dnevih. Zaenkrat so tempirana bomba le DSO, ostalo je relativno dobro pod kontrolo.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
Mene avto čaka v salonu....že več kot dva tedna pa še nekaj časa me bo očitno.
Ah dej no boš počakal še malo boš mel boljši letnik ;)
Ja to kar si zgoraj napisal je pa hmm, lej sam nekdanji vrhunski športni, ki ima v sebi toliko železa, da na avijon preden se čelira porabi pol ure astmatik hmm a sm pol rizičen.
Al pa moj mulc, ki ga zaradi rizičnosti dela moje sploh ne upam imeti doma prav tako vrhunski športnik astmatik, ja jbg mamo to u familiji, doze in kombinacije zdravil ki jih dobiva so na negativni listi in ima dovoljenje.
A naju z tamalim bi tud zapru u lukno
vem ja sliši se zoprno, ne moreš izbirat a te bo ali ne, zadevo pa z normalno trezno dlavo malo distance in higijene z lahkoto obvladuješ
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in Matey