Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ma daj da se ne boš razpočil, tolk napihuješ.
Če je res tako nevarno kot praviš, zakaj potem niso prepovedali avtomobilov in koles že pred stotimi leti?
In ja, na sprehodih jih tudi precej umre. samo v gorah npr par desetin na leto.
Dej mal vklopi zdravo pamet.

Tisti s kemperji na blokah niso ogrožali nikogar. Pa tiste samo od novinarjev in politikov videne "množice" tudi ne. Samo foušarija vas poganja, ker vi si tega ne morete ali ne upate privoščit. Toliko sodžavljanov, kot so jih srečali tisti na blokah sreča blagajničarka v trgovini v minuti. S tem da jih trgovka v zaprtem prostoru, bližje.... A dostop do Blok je riskanten? Od kdaj to?

Okol zdravstva pa tole. Če teh 100 obolelih z virusom ne morejo sfolgat, kako jih pa na zimo sfolgajo 1000+ z gripo?
Pa tudi, če padeš s kolesom te najbrž ne odpeljejo na oddelek za pljučne bolezni, kaj misliš?
A da si ne upam privoščit? Svašta. Ne ne privoščim si in moj kamper stoji pred bajto, ker mi pamet pravi, da naj bom lepo doma. Najbrš se ne jebemo vsi z delom od doma in otroc z učenjem doma, da bomo lohk vikende pa kruzal okol. Sej 1+1 znaš skupaj seštet? Sej zarad takih, ki so šli na izlet z mislijo...ja koga pa ogrožam.... ima zdaj nekdo, ki se drži pravil pomisleke, al it v Hofer čez cesto v sosednjo občino.

Mi je pa zanimivo, da taki omejenci gladko na vseh možnih področjih svojo neumnost trobite z imeni in priimki po FB, pa še kje.

Okol zdravstva. Če jih bo samo 100 naenkrat bo šlo, ko jih rata 1000 je mal problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.848
3.868
113
BTW v italiji se že pojavlja "problem" prebolelih za covidom. Precej ljudi je namreč uradno že prebolelo virus, še mnogo več ljudi je skoraj gotovih da ga neuradno je prebolelo (stik z okuženim, jasni simptomi v predvideni časovnici za tem), en večji delež ljudi s precej veliko verjetnostjo sumi da so ga preboleli. Skratka imaš določen dovolj velik delež ljudi ki so zdravi in imuni in ampak zanje veljajo enaka pravila karantene kot za ostale.

Zakaj so ti ljudje problem? V trenutnem stanju namreč lahko red držiš na dva načina, z represijo (več ali manj na širši populaciji to zganja lahko samo vojska) ali pa s strahom (tega se poslužujejo povsod po svetu, tudi pri nas). Če torej bistveno komponento ki drži red (strah) izkjučiš iz enačbe dobiš neredi oz. nespoštovanje pravil.

Čisto filozofsko si sedaj zamislimo stanje ko imaš določen del populacije ki je prebolela virus oz. misli da ga je, tu ni treba da sploh gre za absolutno večino ampak je dovolj da gre za dokaj minoren del populacije (recimo 10%). Tem ljudem karantena (vsi ukrepi za zajezitev virusa) ne pomaga, enako oni ne pripomorejo družbi če so v karanteni. Ker kot oblast ne moreš delat selekcije veljajo za te ljudi ista pravila, ki so sama po sebi za njih butasta. Torej ti ljudje kmalu ne bodo upoštevali več pravil in/ali bodo celo nasprotovali ukrepom če so preostri (+ pridružilo se jim bo še en kup "neimunih"), ko se moč množice dovolj poveča imaš "ulico" in kolaps postavljenega sistema.

Dejstvo je torej da velik del populacija mora bit v strahu, samo tako lahko pravila delujejo. Zaradi tega nobeni državi ni v interesu potrjevat preveč pozitivnih in delat preveč testov. S tega stališča tudi razumem usklajene izjave vseh uradnih oseb glede korona virusa (šrijenje panike in pretiravanje o dejstvih).

V italiji je trenutno po vseh kazalcih ogromno izboljšanje stanja, ampak državi PR je začel sedaj veliko ofenzivo panike ker se zavedajo da je to edini način da se še lahko vzdržuje stanje kot ga imajo. Če pogledamo slovenijo smo pa s paniko in ukrepi začeli prezgodaj, počasi bo zmanjkalo načinov kako strašit ljudi ki bi jih lahko upravičevali z dejstvi (že sedaj so bolj "bosi"). Skratka ali bomo šli malo bolj v drastičen PR (malo "umetno" navijali število obolelih in mrtvih) ali pa bo kmalu ulica in granitne kocke v vseh svoji lepoti.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Čisto filozofsko si sedaj zamislimo stanje ko imaš določen del populacije ki je prebolela virus oz. misli da ga je, tu ni treba da sploh gre za absolutno večino ampak je dovolj da gre za dokaj minoren del populacije (recimo 10%). Tem ljudem karantena (vsi ukrepi za zajezitev virusa) ne pomaga, enako oni ne pripomorejo družbi če so v karanteni. Ker kot oblast ne moreš delat selekcije veljajo za te ljudi ista pravila, ki so sama po sebi za njih butasta. Torej ti ljudje kmalu ne bodo upoštevali več pravil in/ali bodo celo nasprotovali ukrepom če so preostri (+ pridružilo se jim bo še en kup darjanov), ko se moč množice dovolj poveča imaš "ulico" in kolaps postavljenega sistema.



Za lažje razumevanje, sem naredil majhen popravek v zgornjem odstavku.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Naslednji za zamenjavo? Pa saj ta je naš!?


Oprosti, ampak.... ...pravzaprav ja.
Glej, če dotični teh (izrednih) razmer ne prepozna, kot časa v katerem bi bilo zelo primerno " malo" brzdati svoj ego in vladi, ki se trudi z ukrepi, ne skakati v hrbet...
...jaz tudi menim, da očitno ni prava oseba za to pozicijo.
.
In ob tem je povsem vseeno kako velik strokovnjak je na medicinskem področju.
Zdaj rabimo timske igralce, ne pa "pametnjakoviče" - četudi imajo lahko celo prav - v tem trenutku je to neprimerno, ker direktno spodkopava prizadevanja vlade in daje "ta posebej pametnim" prebivalcem te države izgovor, da s svojim ravnanjem širijo okužbo!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Oprosti, ampak.... ...pravzaprav ja.
Glej, če dotični teh (izrednih) razmer ne prepozna, kot časa v katerem bi bilo zelo primerno " malo" brzdati svoj ego in vladi, ki se trudi z ukrepi, ne skakati v hrbet...
...jaz tudi menim, da očitno ni prava oseba za to pozicijo.
.
In ob tem je povsem vseeno kako velik strokovnjak je na medicinskem področju.
Zdaj rabimo timske igralce, ne pa "pametnjakoviče" - četudi imajo lahko celo prav - v tem trenutku je to neprimerno, ker direktno spodkopava prizadevanja vlade in daje "ta posebej pametnim" prebivalcem te države izgovor, da s svojim ravnanjem širijo okužbo!
Torej angažirat še preostanek ožjega članstva pokornega VVIJJ?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Torej je potrebno dati politiki bianko ček, da oni odrejajo strokovne zadeve? A mi poveš kaj ve en fdvjevc o jebeni pandemiji?
Recimo samo ena zadeva: 1 teden nazaj smo rzkuževali roke pred trgovinami, sedaj pa moramo imeti potencialno kužne rokavice gor s katerimi prešlatamo vse možno. Kdo je tu nor?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če smo pa vendar že velikokrat ugotovili, da uradna doktrina WHO, evropske komisije,... in posledično NIJZ nima potenciala v deželici na "brezvirusni" strani Alp!
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

B81

22. jul 2007
34.512
8.959
113
Ma, kaj se pritožujete meščani. Glede omejitve gibanja med občinami imajo edini problem v občini Odranci.
Ta še kihnit/prdnit ne smejo, da ne bi smrad odneslo direkt v drugo občino. Menda se tud pogovarjat ne smejo naglas, da jih nebi iz sosednje občine slišal. (7km2)
Tudi crne fure lubic odpadejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ona to dela zato, ker je to njena služba. Ne vem kaj njej ni jasno? Saj lahko ostane doma, je nihče ne sili. Izrazoslovje ima tudi bolj primerno za pod šank, kot pa neko kompetentno osebo, od katere je mogoče odvisno kakšno življenje. Ampak mislim, da bo dosegla željeno. Ljudje bodo vsekakor raje ostali doma in še bolj pazili, da se ne okužijo, ker verjamem, da večina res ne želi biti v oskrbi pri taki sestri ali bog ne daj zdravnici.

Ženska ne stoka zaradi svojega rednega dela ampak zaradi NEPOTREBNEGA dela, ki ga ima zaradi neodgovornih bedakov, ki izzivajo po nepotrebnem, lahko so to adrenalinci ali pa tisti, ki ne spoštujejo odloka o omejitvi gibanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Matey

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Ma daj da se ne boš razpočil, tolk napihuješ.
Če je res tako nevarno kot praviš, zakaj potem niso prepovedali avtomobilov in koles že pred stotimi leti?
In ja, na sprehodih jih tudi precej umre. samo v gorah npr par desetin na leto.
Dej mal vklopi zdravo pamet.

Tisti s kemperji na blokah niso ogrožali nikogar. Pa tiste samo od novinarjev in politikov videne "množice" tudi ne. Samo foušarija vas poganja, ker vi si tega ne morete ali ne upate privoščit. Toliko sodžavljanov, kot so jih srečali tisti na blokah sreča blagajničarka v trgovini v minuti. S tem da jih trgovka v zaprtem prostoru, bližje.... A dostop do Blok je riskanten? Od kdaj to?

Okol zdravstva pa tole. Če teh 100 obolelih z virusom ne morejo sfolgat, kako jih pa na zimo sfolgajo 1000+ z gripo?
Pa tudi, če padeš s kolesom te najbrž ne odpeljejo na oddelek za pljučne bolezni, kaj misliš?


Kaj točno ima zdaj 100let predtem z današnjo situacijo ?
Živiš v sanjah - zbudi se.

Kemperji so ogrožali vse okoli sebe - dogovor je bil da se držimo doma in ne izzivamo nesreč po nepotrebnem.
Da s tem ne preobremenimo zdravstva - retardirani idioti so sedaj poskrbeli da smo zelo blizu policijski uri.

In zakaj točno primerjaš retardirane idiote, ki ogrožajo vse okoli sebe. Z nekom, ki mora biti v prvi bojni liniji ?

Ugani kdo mora poskrbeti za te retardirane idiote, ki se poškodujejo ?
Trenutno gre vse, kar se ne da rešiti preko telefona v bolnico z rešilcem.

Misliš da gredo tja na kosilo ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113

 
  • Wow
Reactions: navlixx

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.273
113
...Kar se pa tele jebe od virusa tiče pa vseeno ni tok nedolžna zadevca.
#kalbo, ti moj narbol prjatu!

Edino tista 2 na motorjih sta "uvožena".
In to v coni, kjer motorni promet NI dovoljen.

Na koncu še bo corona vodila v razpad EU?
Ja in? Italjani SO cigani. Sedaj čakajo, da jih popraskamo po jajc... Najslabše os se odzvali na situacijo. Kljub temu, da so bili prvi, se niso pazili. Imajo najstrožje ukrepe zato, ker SO nepravilno ukrepali!

Glede ustave, pa zakonov, pa po vseh pravilih - zahteva levakov in druge strani. Vi, ki imate jadrnico, ste kdaj vežbali 'intervencijo' reševanje človeka iz morja? Kdaj? V lepem vremenu?
Kdo je pa v živo to delal? No, vi mi NAM povejte, koliko demokracije, pa po PS-u je taktar bilo? Povejte to drugim, da jim kapne. Ste usrali s kakšno odločitvijo? Je bil kdo zaradi tega 'stagmitiziran'.
Ko gre za res in na htiro, je trba tako tudi ukrepat. Na osnovi izkušenj na treningu. Če ne, ga TAKOJ kaj zapalčkaš!
In to IMAMO sedaj. Nepoznao situacijo, neizkušenost, neznanje. Jih bomo kar nekaj usrali.
Če lahko jauka tista sestra ali nevem kaj že, bomo/boste tudi preživeli lahko. Do sedaj preko 38 000 mrtvih od nekoga, ki se razmnožije hitreje kot mi. Figurativno rečeno.
Sedaj pa le skupaj. Ne bo šlo brez Ti za mene, jaz za tebe. Smo v istem dreku.