Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.133
113
Ti si tri tedne nazaj "izračunal" da bo v slo čez dva tedna 5.000 potrjenih primerov. Koliko jih je bilo potrjenih v ponedelejk?
Ja sj...5x manj jih imamo po NOVEM ŠTETJU. Dejansko jih je pa povsem možno že čez 5 tisoč.
Sicer pa...tale članek analiziraj kjer trdijo-ugibajo da je na kitajskem zadeva do 40X hujša kot jo prikazujejo. Kar pa je povsem možno saj pri drugi spremembi štetja so številke takorekoč zaustavili..

 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.140
870
113
Poudarek na "Could be...". Naj se raj s sabo ukvarjajo, mislm da majo dost razlogov za to. Kako se vam da povsod iskati neke luknje, lazi... ko je cisto jasno. Pa tud, recimo da po nekem cudezu mate prav, kaj potem? Kaj bo kakorkoli drugace? Samo casa mate prevec pa serjete vse zive gluposti. Ta tema je sla cist v bozju matr, sam se vesolci mankajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
 

Priponke

  • tc_1.pdf
    570,6 KB · Ogledi: 247

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ta ukrep si naj enostavno nekam vtaknejo. Sam sem upokojenec, pa mi na misel ne pride, da se bom zjutraj prerival med tistimi starčki, ki se v štacuni vlečejo kot megla, ki rinejo vate, ker ne vejo, kaj je dva metra in ki na blagajni pol ure preštevajo bakrene kovance.
Jaz imam seznam, pred štacuno si razkužim roke, notri si nataknem na desno roko rokavico, z levo se ne dotikam ničesar, hitro naberem vse potrebno in plačujem s telefonom, ki ima tako občutljiv NFC, da mi reagira že na 1 cm razdalje od POS terminala. Pri izhodu si pa še enkrat razkužim roke. Masko si bom pa z veseljem nataknil, ko jo bom lahko kje kupil, ker če se jih ne da nikjer dobiti, od mene ne more nihče zahtevati, da jo nosim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in navlixx

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
Jest pa res ne štekam več teh neumornih postov s parkiranimi avti na FB. A vam te fotke res kažejo na to, da se jih 500 gužva na 2 kvadratih? Zihr je več al manj teh FB sharing frajerjev v bajtah doma. A so vam šoping centre zaklenil, pa zdej blok rekreativcem težite? A je sploh kdo pomislil, da je verjetn kr nekej % avtov tud kakšnih profi športnikov, kateri vzdržujejo kondicijo, katera jim daje krh? Ne, vsi smo zdej bedaki, k imamo avto parkiran nekje v naravi in gremo izolirano v hrib?
Najbl me pa pogreje, da je največ #ostanidoma aktivistov, kateri bluzijo, teh, kateri so pred enim oz. parim dnem limal fotke s hribov na FB in Instagram. Ma mrš.
Dokler bom moral na šiht hodt, bom šel tud v hrib. Razen če pač država drugače ne zapove in nas not ne zaklene. Ja?
p.s.: svoje sem povedal in sem prpravlen za šamarje :)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

Na Kitajskem so zdaj protesti/prepiri, Wuhan ima 40k+ žar, večino starejših ne bo nikoli pokopanih. Ja twitter je vrhunski vir, če bi ga uporabljali, bi poznali stanje na Kitajskem decembra.

Tako pa WHO februarja napiše, da se ne prenaša iz človega na človeka. :valjamse:

PS. Slovencev, ki živijo in delajo tam je kar veliko pa ne uporabljajo Twiterja, tako da so bolj zanesljive informacije? :bonk:
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ta ukrep si naj enostavno nekam vtaknejo. Sam sem upokojenec, pa mi na misel ne pride, da se bom zjutraj prerival med tistimi starčki, ki se v štacuni vlečejo kot megla, ki rinejo vate, ker ne vejo, kaj je dva metra in ki na blagajni pol ure preštevajo bakrene kovance.
Jaz imam seznam, pred štacuno si razkužim roke, notri si nataknem na desno roko rokavico, z levo se ne dotikam ničesar, hitro naberem vse potrebno in plačujem s telefonom, ki ima tako občutljiv NFC, da mi reagira že na 1 cm razdalje od POS terminala. Pri izhodu si pa še enkrat razkužim roke. Masko si bom pa z veseljem nataknil, ko jo bom lahko kje kupil, ker če se jih ne da nikjer dobiti, od mene ne more nihče zahtevati, da jo nosim.

Se trinjam s tabo, pa nisem upokojenec...
Samo, kaj pa boš? Šel ob 13.00 v trgovino in ti bo en "pameten" varnostnik rekel, da nimaš vstopa... Kaj boš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

No ja...saj če ne verjameš Kitajski pol pa res ni vredno prav nobenemu drugemu. :valjamse:
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ta ukrep si naj enostavno nekam vtaknejo. Sam sem upokojenec, pa mi na misel ne pride, da se bom zjutraj prerival med tistimi starčki, ki se v štacuni vlečejo kot megla, ki rinejo vate, ker ne vejo, kaj je dva metra in ki na blagajni pol ure preštevajo bakrene kovance.
Jaz imam seznam, pred štacuno si razkužim roke, notri si nataknem na desno roko rokavico, z levo se ne dotikam ničesar, hitro naberem vse potrebno in plačujem s telefonom, ki ima tako občutljiv NFC, da mi reagira že na 1 cm razdalje od POS terminala. Pri izhodu si pa še enkrat razkužim roke. Masko si bom pa z veseljem nataknil, ko jo bom lahko kje kupil, ker če se jih ne da nikjer dobiti, od mene ne more nihče zahtevati, da jo nosim.

Daj ne seri, 2 uri boste imel frej, v nekaterih drugih državah je sam ena ura pa isti ukrep. To so skopiral od drugje, ker je zelo univezalno pozitivno sprejeto.

Na 2 ure razporejeni, če samo malo zadaneš boš mogoče sam v trgovini in to zjutraj ko je vse še sveže in čisto od prejšnjega dne, svež nepredihan zrak ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
mirsi: Najbrz tebe prvga. Le glej da bos doma pa priden te dni. K ce si kej nardis in bos rabu kri, ne ves ce ne bo okuzena. Tko da: OSTANI DOMA BUTL!
Brez skrbi, nisem js med temi bedaki, ki masko imajo in jo ne znajo uporabljat.
Js maske nimam in tudi ne vem, kje bi jo lahko kupil. Mislim takšno, ki kaj ščiti.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ta ukrep si naj enostavno nekam vtaknejo. Sam sem upokojenec, pa mi na misel ne pride, da se bom zjutraj prerival med tistimi starčki, ki se v štacuni vlečejo kot megla, ki rinejo vate, ker ne vejo, kaj je dva metra in ki na blagajni pol ure preštevajo bakrene kovance.
Jaz imam seznam, pred štacuno si razkužim roke, notri si nataknem na desno roko rokavico, z levo se ne dotikam ničesar, hitro naberem vse potrebno in plačujem s telefonom, ki ima tako občutljiv NFC, da mi reagira že na 1 cm razdalje od POS terminala. Pri izhodu si pa še enkrat razkužim roke. Masko si bom pa z veseljem nataknil, ko jo bom lahko kje kupil, ker če se jih ne da nikjer dobiti, od mene ne more nihče zahtevati, da jo nosim.
Meni večina ukrepov ni všeč, pa se jih moram držati. Sedajle si celo začasno prebivališče urejam, drugače jutri še domov ne bom mogel. In tudi ti se boš držal tega zakona! Upam, da se kaznujejo vsi, ki tega ne bodo upoštevali, ne vem pa, kako bodo to kontrolirali?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Prvi ki je v wuhanu omenil pravice, se je znasel v karanteni, za katerega se še sedaj ne ve kje poteka.

Tako, in trenutno so nemiri in spopadi s policijo, kjer rizkiraš fasat okužbo ali pa direktno smrtno obsodbo. Verjetno protestirajo za pravice trannyjev.

Nekaj strani nazaj sem napisal Kitajski virus pa je bil problem... bom zdaj pisal CCP virus, kot so Kitajci prosili, da se ga poimenuje.


Spopadi, CCP virus

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Glede trgovin
Vsakemu gospodintvu naj država pošlje tedenski kupone(za dva meseca, vsak teden en kupon) . Kar kupuješ brez kupona, 50% (ali pa 100 zaradi mene ) pribitek na ceno. Pa da vidimo potem frutabele in okvirje za.slike.
Tako bo tudi za trgovke mogoče kaj ostalo od lastnikov za dodatek k placi
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
mene pa cedalje bolj zanima kaksen je sploh dolgorocni plan s tem virusom. velika verjetnost je, da se ga ne bo iztrebilo in da bo prisoten stalno tko kot vsi drugi virusi.

a zdej cakamo, da se najde antivirus?
al cakamo da se folk prekuzi? in obenem ne zasujemo zdravstva?

odpadajo zadeve ki so planirane v avgustu, spetembru... takrat bo verjetno teh karanten in tega ze konec. a bo v prihodnosti tko, da ne bo vec mnozicnih prireditev, al zakaj se ze sedaj odpoveduje dogodke tok dalec oddaljene?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Tako, in trenutno so nemiri in spopadi s policijo, kjer rizkiraš fasat okužbo ali pa direktno smrtno obsodbo. Verjetno protestirajo za pravice trannyjev.

Nekaj strani nazaj sem napisal Kitajski virus pa je bil problem... bom zdaj pisal CCP virus, kot so Kitajci prosili, da se ga poimenuje.


Spopadi, CCP virus



China in focus, novice direktno iz srži dogajanja. Preberi najprej kaj postas prosim lepo:bonk:

Ne blaznet kot kak donald trump.


Lahko pa preberes kaj bolj relevantnega kot twitter:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in navlixx