Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Haha, na pa imam Covid tudi jaz. Kakšna so sedaj sploh pravila okoli tega? Jutri pošljem sliko z domačim testom zdravnici, ne vem ali me pošlje še na PCR ali ne. Ostali lahko hodijo okoli, če je test negativen? Kdaj grem jaz lahko naokoli, če bom ok in negativen?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Haha, na pa imam Covid tudi jaz. Kakšna so sedaj sploh pravila okoli tega? Jutri pošljem sliko z domačim testom zdravnici, ne vem ali me pošlje še na PCR ali ne. Ostali lahko hodijo okoli, če je test negativen? Kdaj grem jaz lahko naokoli, če bom ok in negativen?
Po 7 dneh če si neg. ......se mi zdi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.436
3.507
113
Haha, na pa imam Covid tudi jaz. Kakšna so sedaj sploh pravila okoli tega? Jutri pošljem sliko z domačim testom zdravnici, ne vem ali me pošlje še na PCR ali ne. Ostali lahko hodijo okoli, če je test negativen? Kdaj grem jaz lahko naokoli, če bom ok in negativen?
Lahko greš z svojim testom pozitivnim, do kontejnerja in si opravičen do brezplacnega hitrega testa
Rezultat pošlješ k svoji zdravniku in si opravičen do 10 dnevne bolniške plačane iz strani države v višini 90% plače.

Če ti se ljubi lahko prekineš po 7 dneh ali pa počakaš da mine 10 dni.
Hojs pa te ne bo lovil.
Pa lepo okrevaj mene je 3 dni jebalo pol se je pa še 3 dni malo čudno me oblivalo.
Nja po enem tednu pa sem začel kašljati
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.854
-507
113
Haha, na pa imam Covid tudi jaz. Kakšna so sedaj sploh pravila okoli tega? Jutri pošljem sliko z domačim testom zdravnici, ne vem ali me pošlje še na PCR ali ne. Ostali lahko hodijo okoli, če je test negativen? Kdaj grem jaz lahko naokoli, če bom ok in negativen?
Kdaj greš lahko naokoli ti piše na odločbi o karanteni. Če ti karantene niso odredili, potem z potrdilom da si cepljen lahko mirno hodiš naokoli vsepovsod, še v Avstralijo greš lahko.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.239
5.600
113
Ta (za veliko večino) prehlad si ne zasluži več novic, kaj šele ukrepov (z obveznimi maskami in testiranji), kaj šele cepiv (sploh za nerizično in mlado populacijo, starejši in rizični pa naj se pač svobodno sami odločijo, ali želijo v novi sezoni). Prisiljevanje ljudi k cepljenju za to bolezen v katerikoli državi je (farmacevtsko-politični) kriminal, prav tako vsi politični ukrepi, ki mnogo precenjujejo bolezen in izjemno slabo vplivajo na življenje ljudi tako v fizičnem kot psihološkem smislu. Ljudje v nerazvitih državah pa so pač večinoma preboleli (kot necepljeni) in so prav tako zaščiteni, ne rabijo več cepiva, tako da naj se tudi te kampanje tam počasi nehajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.239
5.600
113
IDIOKRACIJA NA POHODU
Brez podcenjevanja virusa SARS-COV-2, s katerim okužba se lahko tudi pri sicer zdravih in mlajših ljudeh v redkih primerih razvije v težjo obliko bolezni COVID-19, do leta 2020 na planetu Zemlja ni obstajala bolezen pri kateri bi imeli več kot 99-odstotno možnost preživetja in:
....
dolg seznam cvetk


Jagodni izbor (ali kako se skrije kukavičje jajce):
ZAUPANJE KOT DOKAZNI STANDARD V NOVI NORMALNOSTI
Posvetovalna skupina je tako prižgala zeleno luč za drugi poživitveni odmerek, NIJZ pa je v program cepljenja in zaščite za leto 2022 uvrstil tudi “cepljenje” proti covidu, torej z neučinkovitim “cepivom”, s “cepivom” zoper sev, ki več ne kroži v družbi, s “cepivom”, ki se poleg vsega naštetega nahaja šele v 3. klinični fazi preskušanja. Epidemiologi iz NIJZ tako v programu predlagajo, naj se “cepljenje opravi predvsem pri zaposlenih v zdravstvenih in socialnih ustanovah ter pri drugih zaposlenih, ki so pri svojem delu lahko izpostavljeni okužbi z virusom sars cov-2 ali bi jo pri svojem delu lahko prenesli na druge“. Briljantno nora dikcija vredna scenarija za kakšno angleško Sitcom nadaljevanko. Po takšni dikciji bi pogojno morda lahko necepljen ostal le čez zimo dežurni meteorolog na Kredarici. Program sicer čaka le še na podpis ministra, katerega pa zagotovo ne bomo dočakali v predvolilnem času. To si upam trditi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Covid sem prebolel, nič posebnega, kot močan prehlad. Večji problem bo očitno popolna izguba vonja in okusa. Me kar malo skrbi, ker po netu berem, da marsikomu to ostane za vedno. To pa ni več nedolžna zadeva.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.511
2.331
113
Bizi konec 2 meseca.jpg