Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
FPAJNVpXIAYfnwQ.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.240
5.600
113
Šanghaj zapira javno življenje za nedoločen čas

Izmed 26 milijonov so jih pozitivno testirali 16.000 in kar 94% od teh pozitivnih je asimptomatskih. Kaj je pa ostalih 6%, da to terja lockdown? Smrkelj, kašelj, boleče grlo, pač prehl... Huda respiratorna obolenja? Vprašam za prjatla Milana.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.256
3.403
113
Šanghaj zapira javno življenje za nedoločen čas

Izmed 26 milijonov so jih pozitivno testirali 16.000 in kar 94% od teh pozitivnih je asimptomatskih. Kaj je pa ostalih 6%, da to terja lockdown? Smrkelj, kašelj, boleče grlo, pač prehl... Huda respiratorna obolenja? Vprašam za prjatla Milana.
Mnogi se sploh ne zavedajo, kaj to pomeni. Materiali so do zdaj prihajali moteno, zdaj pa z zamikom par mesecev sploh ne bodo, ker je vse obstalo. Mogoče bodo prej ali slej sami poštudirali, da tako ne bo šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.240
5.600
113
V Švici so odpravili še zadnje ukrepe za zajezitev širjenja koronavirusa, s čimer maske niso več nujne na javnem prevozu in v zdravstvenih ustanovah. Deaktivirali so tudi švicarsko aplikacijo za sledenje okužbam z novim koronavirusom, poroča nemška tiskovna agencija DPA.

V okviru sprostitve ukrepov se okuženim ni več treba osamiti, vendar oblasti prosijo, naj tisti s simptomi vseeno raje ostanejo doma.

Vlada je odločitev utemeljila z visoko stopnjo imunosti v družbi in stabilnimi razmerami na intenzivnih negah.

Sedemdnevna incidenca okužb na 100.000 prebivalcev je manj kot tisoč v več kot polovici od vseh kantonov, ki lahko sicer sami predpisujejo ukrepe. Večino ukrepov na državni ravni so sicer odpravili že v sredini februarja.


Švicarji so, verjetno zelo pragmatično, ugotovili, da omikron ne predstavlja javno-zdravstvenega problema in da lahko ukinejo ukrepe. Bo, kot je bilo vedno, ko so bila prehladna obolenja. Bolni bo doma, "odležal" in nihče ne bo štel pozitivnih testov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Sin je po dveh mesecih in pol znova pozitiven.
Včeraj je imel konkreten glavobol in slabost. Danes je bolje.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.240
5.600
113

Od sobote na Hrvaško iz članic EU-ja brez covidnega potrdila​

Posledice covida-19 na Hrvaškem nimajo več pomembnega vpliva na javno zdravje

Hrvaška bo v soboto odpravila skoraj vse protikoronske ukrepe, tako da bo uporaba maske obvezna le še v zdravstvu in socialnovarstvenih ustanovah, ne pa več v javnem prevozu in trgovinah. V Črni gori medtem nošenje mask večinoma ni več obvezno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.859
-549
113
Kaj pa pravzaprav kovidno potrdilo dokazuje, kakšen je njegov prispevek k zdravju, če vemo, da se tudi cepljeni lahko okužijo in širijo virus????