Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.654
2.381
113

1647252911942.png
1647252923899.png





1647253030508.png
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.608
113
Britanski državni strokovnjak za Covid-19 prisiljen lagati
A senior epidemiologist who advised the government during the coronavirus pandemic claims he was told to "correct" his views after he criticised what he thought was an "implausible" graph shown at an official briefing.



S pojavom vojne v Ukrajini je zdaj postalo dokončno jasno, da je Covid bil v veliko večji meri (pre)napihnjena medijska kot zdravstvena zgodba. Namreč , prav neverjetno je, da je covid od glavne teme (ki so jo furali 2 leti) postal praktično v hipu oz ćez noč marginalna tema. Pa tisti, ki zadevo še vedno spremljamo, vidimo da zadnje tedne ne samo da je upadanje okužb upehalo, ampak da se celo dviga - ne samo pri nas ampak tudi drugje po Evropi in svetu. Kaj se dogaja v Južni Koreji ?? Okužbe in tudi smrti so v zadnjem mesecu poletele v nebo ! Je ta vsesplošni porast res le zaradi sproščanja ukrepov ? Zdaj me to res zanima - pa se težko najde prave informacije. Kje so zdaj Pokljukar, Logarjeva, Beovič in predvsem Krek (ki je ponavadi strašil in sejal pesimizem tudi ko ni bilo prave realne podlage) da nam kaj pojasnejo ? Ne da so mi simpatični in res verodostojni ampak zdaj smo šli pa iz ene skrajnosti v drugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1
19. jul 2007
2.776
1.501
113
S pojavom vojne v Ukrajini je zdaj postalo dokončno jasno, da je Covid bil v veliko večji meri (pre)napihnjena medijska kot zdravstvena zgodba. Namreč , prav neverjetno je, da je covid od glavne teme (ki so jo furali 2 leti) postal praktično v hipu oz ćez noč marginalna tema. Pa tisti, ki zadevo še vedno spremljamo, vidimo da zadnje tedne ne samo da je upadanje okužb upehalo, ampak da se celo dviga - ne samo pri nas ampak tudi drugje po Evropi in svetu. Kaj se dogaja v Južni Koreji ?? Okužbe in tudi smrti so v zadnjem mesecu poletele v nebo ! Je ta vsesplošni porast res le zaradi sproščanja ukrepov ? Zdaj me to res zanima - pa se težko najde prave informacije. Kje so zdaj Pokljukar, Logarjeva, Beovič in predvsem Krek (ki je ponavadi strašil in sejal pesimizem tudi ko ni bilo prave realne podlage) da nam kaj pojasnejo ? Ne da so mi simpatični in res verodostojni ampak zdaj smo šli pa iz ene skrajnosti v drugo.

Vem, da verjetno pričakujem preveč, ampak: A si sposoben napisen vsaj en konsistenten odstavek?
V prvem delu trdiš, da je Covid bil v veliko večji meri (pre)napihnjena medijska kot tudi zdravstvena zgodba, čez dva stavka pa te že spet moti, da okužbe spet naraščajo?

Če vzameš neko normalen pristop
- krožeči virus je naravno dejstvo (ni nobena zarota PCR testiranja in Ct ciklov)
- pustiš vse tiste "vire informacij" pri miru, ki samo nabirajo klike (like, ....) in potem na tem gradiš analizo

vidiš da gre zadeva precej svojo "normalno" pot:
- virus je zelo virulenten
- omikron ima blag potek bolezni pri večini (povsem drug nivo kot npr. delta različica)
- cepljenje precej uspešno preprečuje hujše zaplete pri starejših, je pa neučinkovito pri prečevanju prenosa okužb (kot je tudi prebolevanje predrazličic precej neučinkovito pri preprečevanju okužb s omikronom).

In ko daš te podatke skupaj, upoštevaš prekuženost, svežo precepljenost starejše populacije (upoštevajoč tudi tretji odmerek), virusne različice ki krožijo, so podatki kar razumni (ob kritičnem pogledu na intenziteto testiranj). Podatki so razumni, kar se tiče trenda okužb, kot tudi smrtnosti. Ni videti nekih zarot tukaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in mosseero

javr

Guru
6. dec 2011
1.652
1.085
113
S pojavom vojne v Ukrajini je zdaj postalo dokončno jasno, da je Covid bil v veliko večji meri (pre)napihnjena medijska kot zdravstvena zgodba.

takoj, ko Ukrajina ne bo več na naslovnicah, bo covid udaril z vso silovitostjo:

* Sproščanje protikoronskih ukrepov se že kaže v opaznem porastu števila novih okužb. Obenem število prvič cepljenih narašča po kapljicah, zanimanje za cepivo Novavaxa je skoraj ničelno;

* V Sloveniji se povečuje delež omikronske podrazličice BA.2, ki je nekoliko bolj nalezljiva od BA.1. V vzorcih, ki jih je nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) sekvenciral med 19. in 25. februarjem, je bil delež podrazličice BA.2 že skoraj 20-odstoten;

* Slovenija je 1. marca prejela 30.000 odmerkov cepiva z uradnim imenom nuvaxovid. Zanimanje med necepljenimi se je izkazalo za porazno. Doslej se je s cepivom Novavaxa cepilo komaj deset oseb, izhaja iz javno dostopnih statistik NIJZ;

* strokovnjaki medtem opozarjajo, da se lansko poletje, ko okužb praktično ni bilo, letos ne bo ponovilo. »To izhaja iz matematičnih modelov in dejanskih izkušenj. Poglejmo na primer Južno Afriko, tam je omikronski val zrasel sredi poletja,« je v podcastu nemške radiotelevizije NDR opozoril virolog Christian Drosten;

* Na poletni val je opozoril tudi nemški minister za zdravje Karl Lauterbach. Ocenil je tudi, da ta ne bo zadnji. »Prepričan sem, da bomo dobili jesenski val. S covidom se bomo še dolgo ukvarjali – desetletje ali več,« je napovedal minister, po izobrazbi epidemiolog;

vir:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.654
2.381
113


 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.976
5.276
113
Andy resno?
Ti tu nekega igralca lepiš kot nek kredibiln video. Fak ej. Res nimaš več niti malo smisla?