Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113

Le kako je afriki uspelo brez cepiva in masovnih lockdownov? in predvsem brez uvedbe obveznega cepljenja?

Celini z 1,2 milijarde prebivalcev je sicer pandemija relativno prizanesla. Ob 10,5 milijona potrjenih okužbah poročajo o 234.913 smrtnih primerih.

PS, to je manj smrti kor pri nas, na prebivalca gledano.

Dve ali tri stvari so pomembne:

1. Primerjaj povprečno starost v Afriki in Evropi.
2. Stanje zdravstva, zbiranje statistik obolelosti/umrljivosti, siceršnja razširjenost nalezljivih bolezni (aids, malarija, denga itd.).
3. Primerjaj umrljivost v Afriki in Evropi generalno. Lahko tudi življenjsko dobo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Slabsi zdr sistem, slabsa higiena, prisotnost vec “resnih” bolezni?
Al pa imas prav. Tam je alfra gostitelja tako hitro potamanila, da ni mogel okoli trosit.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Dajmo to v kontekst.
Povprečna starost umrlih je v angliji bila malo preko 80 let. Predvidena življenska doba v angliji pa je 79 za moške in 82 za ženske.
Torej za kovid so umrli ljudje, ki so že itak bili nad pričakovano življensko dobo.
Torej koliko časa bi še tak človek živel? in predvsem kvalitetno živel?
Lahko rečemo, da je kovid odnesel ljudi, ki se jim je itak "umetno" podaljševalo življenje?
V nekaterih delih Afrike je pričakovana življenjska doba 35 let. Priporočam, da se preseliš tja in če te bo pobralo, si itak živel dlje, ko bi bilo pričakovano. :norec:
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
  • Všeč mi je
Reactions: grunwald

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
"Še vedno prihajajo ljudje, ki so okuženi z delto, predvsem pri teh, ki prihajajo zaradi drugega razloga in je covid odkrit naključno, pa gre skoraj v sto odstotkih za okužbo z omikronom. V intenzivni negi pa imamo tudi bolnika, ki je okužen z omikronom in nima hudih pridruženih bolezni, tako da lahko tudi omikron vodi so sprejema v intenzivno enoto," je vodja svetovalne skupine Mateja Logar odgovorila ba vprašanje, koliko ljudi je v bolnišnicah zaradi omikrona in koliko zaradi delte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: grunwald

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Ocitno v ITA prevec zdr osebja, zato so tudi mislili nam poslat? Ne vem kaj je pol bla v bergamo panika?

 
  • Haha
  • Wow
Reactions: javr in Ytbnd

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.749
357
83
Vipavska dolina
ksz
od lanske oz. predlanske okužbe se ne spomnim točno, tule zihr veste.
Sem potrjeno pozitiven, kje si aktiviram karanteno ali mi jo oni, kot pravim se ne spomnim točno več kako je bilo takrat. Vem da takrat smo bili najprej v karanteni zaradi stika, potem pa smo bili še ostali pozitivni.
oz. da vprašam drugače, si moram sam aktivirat ali mi to oni (ko me pokličejo, vsaj takrat so me) oz. os. zdravnik ko dobi obvestilo.
Za vsak nasvet hvala že vnaprej
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.709
113
kod Džej-Zija
Pozitiven na HAT samotestu ali na PCRju? Če si na HATu, rabiš še PCR. Na slednjega te napoti npr. osebni zdravnik. Ko dobiš rezultat, sporočiš osebnemu zdravniku, ki uredi izolacijo.

BTW, karantena je za tiste, ki še niso zboleli, so pa bili v stiku. Za vse obolele pa je izolacija.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.749
357
83
Vipavska dolina
Na PCR, na hat včeraj, danes na pcr
os. zdravnica pa dela v torek komaj, no mogoče me bo že prej poklicala. Se pravi mi ni treba meni nič urejat?
da mi ne bi potem slučajno šteli izolacije od torka naprej, ker se mi bo v hiši zmešalo.
Sodelavci s katerimi sem bil v stiku verjetno itak vedo ker sem šel s šihta potem domov ob rezultatu. Enemu agentu ki je včeraj prišel na dom pa sem sporočil, tako da...
Drugam pa včeraj in danes tako ali tako nisem šel, v sredo sem bil pa na hitrem še negativen, sem šel pa zgolj na šiht.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.709
113
kod Džej-Zija
Itak ti bo izolacijo zdravnica štela od dneva pozitivnega testa, ne od dneva vajine komunikacije. Skratka, ko bo prva priložnost, jo pokličeš in sporočiš rezultat.

Koliko NIJZ še telefonari naokoli, je ta trenutek vprašanje, ker je število okužb eksplodiralo in nimajo šans več vsem sledit.