Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Da je včasih treba, v dobro celotne skupnosti, pravice posameznika postaviti v drugi plan

Sicer bi bilo idealno, če bi to razumevanje (in zaupanje v inštitucije) uspelo brez prisile - a kaj, ko smo ljudje večji del tako naštrikani, da, kot biki, krave oziroma voli, najbolj “razumemo” bič.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Oh ne, tale novica pa ne bo všeč proti-ustavniku Jakliču.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska

koliko se boš opravičil za svoj umazan jezik?
Da boš škripnil zaradi cepiva, je možnost 1: 300.000. Da boš škripnil od kovida, pa je možnost 1: 400. Sedaj pa izbiraj.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Da boš škripnil zaradi cepiva, je možnost 1: 300.000. Da boš škripnil od kovida, pa je možnost 1: 400. Sedaj pa izbiraj.
So far there has been 1 death every 1,166 people under 65 years old (compared to 1 death every 358 people in the general population). And 89% of the times, the person who died had one or more underlying medical conditions.
(vir)
Skratka, če si "mlad" in zdrav, je statistika drugačna. In ko se mlad človek odloča, ne sledi statistikam, ampak svojemu lastnemu tveganju. In zvezda vodnica liberalne demokracije je zasledovanje osebnih koristi.

Bistvena razlika med cepivom in zdravilom je, da zdravilo nameniš bolnemu človeku in tam so tveganja drugačna (marsikatera predpostavka je že udejanjena). Celo če bi vedeli, da bi tisti, ki umro zaradi cepiva, umrli tudi zaradi COVIDa, bi ljudje ne bili navdušeni pospešiti svojo usodo (ker, na srednji rok smo še vedno vsi mrtvi). Pa ne vemo.

Plus, cepiti vsake 6 mesecev celo populacijo in pričakovati 3 na M da umrejo, je kar nekaj zagotovljenih smrti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
A nebi bilo bolj pošteno, da bi povedal, da se je šla cepit zato, ker jo je on s svojimi odliki prisili, da se šla cepit, ker brez cepljenja bi bila ogrožena njena eksistena.

No če bi bilo pa cepljenje že obvezno, bi pa mirno lahko rekli, da bi jo ubili. Ker iz poročila je razvidno, da ji potrdila, da se zaradi zdravstvenih razlogov ne sme cepit, nebi dali, tudi če bi zanj zaprosila.
Ne, cepila se je zaradi odhoda v tujino!
In cepila bi se lahko z drugimi cepivi. Je pač izbrala sama!
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Za 20 letnike je ta tvoja statistika zelo netočna.
Zakaj ti in Andy ne zganjata take propagande proti recimo kontracepcijskim tabletam, ki imajo smrtnost med mladimi še mnogo višjo?
Pa še ogromno drugih stvari je.
Zakaj sta se zapičila samo v to, ne pa še v vse ostale zadeve?
Mogoče zato, ker bi se naj cepila tudi vidva, tablete pa jejo vajine partnerice - me ne briga za druge, samo za mojo rit?

Pa recimo zaradi tega, ker je tako slaba precepljenost med starejšimi od 20 let, se sedaj spravljajo na otroke - briga me za otroke, ampak samo moja rit?

Vsaj pri otrocih bi lahko potegnila črto. Kako lahko živita sama s seboj mi ne bo nikoli jasno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Zakaj ti in Andy ne zganjata take propagande proti recimo kontracepcijskim tabletam, ki imajo smrtnost med mladimi še mnogo višjo?
Pa še ogromno drugih stvari je.
Zakaj sta se zapičila samo v to, ne pa še v vse ostale zadeve?
Mogoče zato, ker bi se naj cepila tudi vidva, tablete pa jejo vajine partnerice - me ne briga za druge, samo za mojo rit?

Pa recimo zaradi tega, ker je tako slaba precepljenost med starejšimi od 20 let, se sedaj spravljajo na otroke - briga me za otroke, ampak samo moja rit?

Vsaj pri otrocih bi lahko potegnila črto. Kako lahko živita sama s seboj mi ne bo nikoli jasno.

Zato ker npr kontracepcije ne silijo praktično vsakomur........
Če bi cepivo občutno preprečevalo prenos virusa bi bilo morda še smiselno vse pocepit. Tako pa.....
To da se nekateri nočejo cepiti in siljenje otrok k cepljenju, nima nobene povezave, razen v glavah vaci-nacijev.

In mlajši od 60 (cepljeni ali ne), ne predstavljajo omembe vrednega deleža pri hospitalizacijah z kovidom. Presežne smrti se začnjo pri cca 68 letih. Do tja je v rangu povprečja, morda celo manj, nekje pa konkretno več (pa ne zaradi kovida).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Zato ker npr kontracepcije ne silijo praktično vsakomur........
Če bi cepivo občutno preprečevalo prenos virusa bi bilo morda še smiselno vse pocepit. Tako pa.....
To da se nekateri nočejo cepiti in siljenje otrok k cepljenju, nima nobene povezave, razen v glavah vaci-nacijev.

In mlajši od 60 (cepljeni ali ne), ne predstavljajo omembe vrednega deleža pri hospitalizacijah z kovidom. Presežne smrti se začnjo pri cca 68 letih. Do tja je v rangu povprečja, morda celo manj, nekje pa konkretno več (pa ne zaradi kovida).
Ampak ti si pa tud ena papiga ratu.