Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
FE4ISdYXsAgqnCn.jpeg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Po simptomih? Kašlja mastno in globoko, smrka, ima počen glas. Pa še testirat se mu ni treba. Recimo, jaz sem se ob prihodu potestiral.
V takem primeru bi bilo povsem na mestu, da se potestira tudi ta sodelavec. Ali se mu je to morda predlagalo (sam očitno ni zmožen priti na to idejo)?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
V takem primeru bi bilo povsem na mestu, da se potestira tudi ta sodelavec. Ali se mu je to morda predlagalo (sam očitno ni zmožen priti na to idejo)?
Se je potestiral s službenim testom, ko je bil sodelavec iz sosednje pisarne pozitiven (eden od tistih, o katerih sem že pisal). Za včeraj ne vem, če se je, ker sem delal od doma, danes se pa sigurno ni.

Je pa imel že včeraj po teams-ih počen glas, sem takoj postal pozoren, ampak si nisem mislil, da bo danes prišel v firmo, še posebej tako bolan - karkoli že je.

Si pa delimo hodnik z njegovo pisarno in je prejle lepo odkašljal po hodniku :bonk:

Vmes je šel pa še v menzo na kavo :bonk:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.441
4.545
113
Se je potestiral s službenim testom, ko je bil sodelavec iz sosednje pisarne pozitiven (eden od tistih, o katerih sem že pisal). Za včeraj ne vem, če se je, ker sem delal od doma, danes se pa sigurno ni.

Je pa imel že včeraj po teams-ih počen glas, sem takoj postal pozoren, ampak si nisem mislil, da bo danes prišel v firmo, še posebej tako bolan - karkoli že je.

Si pa delimo hodnik z njegovo pisarno in je prejle lepo odkašljal po hodniku :bonk:

Vmes je šel pa še v menzo na kavo :bonk:
Madona, si postal cel Covid detektiv! Že na zvok lahko podaš diagnozo, imaš vse timestampe dogodkov, ni da ni. Prestrašen do konca in to za nek navaden prehlad za mlajše od 65 let, kot vedno trdite.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Joj, ma nehite nonstop limat ta graf , ki je cisti smeh, ne bi prsu skoz niti za seminarsko v drugem letniku srednje.
Cisto zavajanje z namenom opravicevanja ucinkovitosti cepiv, in pazi to, opravicujejo ze glede na stevilo smrti, hospitalizacij pac ne stejejo vec, ker nekatere dobro precepljene drzave ze vozijo covid bolnike cez mejo.

Graf zajema obdobje dveh tednov, medtem ko cela pandemija traja ze skoraj dve leti. In te drzave v grafu nimajo enakega casovnega poteka valov, nimajo enakih ukrepov, ...., pa se pa se se da nastevat.

Recimo za obdobje 1.10.2020 do 31.12.2020 je imela Slovenija cca. 10X vec smrti na prebivalca kot Danska in cca. 4x vec kot Nemcija.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Ker pred Covidom in cepljenjem noben ni krehal, smrkal in kašljal? Imam občutek, da ste anticepi že tako panični in oprani, da samo še s strahom gledate čez rame, če kje kdo kiha in smrka. Držite se raje svojih kleti. Sploh pa se čudim, da imaš še kakšnega cepljenega kolega. Niso že vsi mrtvi ali na smrtni postelji?
Pa so pred kovidom tudi uvajali kovidne potne listine za v trgovine, črpalke....izvajali medicinski apartheid, fašistične ukrepe? Če že primerjaš, primerjaj vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Joj, ma nehite nonstop limat ta graf , ki je cisti smeh, ne bi prsu skoz niti za seminarsko v drugem letniku srednje.
Cisto zavajanje z namenom opravicevanja ucinkovitosti cepiv, in pazi to, opravicujejo ze glede na stevilo smrti, hospitalizacij pac ne stejejo vec, ker nekatere dobro precepljene drzave ze vozijo covid bolnike cez mejo.

Graf zajema obdobje dveh tednov, medtem ko cela pandemija traja ze skoraj dve leti. In te drzave v grafu nimajo enakega casovnega poteka valov, nimajo enakih ukrepov, ...., pa se pa se se da nastevat.

Recimo za obdobje 1.10.2020 do 31.12.2020 je imela Slovenija cca. 10X vec smrti na prebivalca kot Danska in cca. 4x vec kot Nemcija.
Kvaliteta zdravstva po državah EU je precej različna (za znane bolezni, postopke, operacije).
Ko pride v sistem dodatna obremenitev, se temu primerno zdr. sistemi odzivajo.
Primer: moški v Franciji (66,6), moški v Romuniji (271,5)
za isto operacijo (manj je boljše), razlika je za faktor 4.

Romunija relativno slaba prej in po vplivu c19.

 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.441
4.545
113
v eni drugi temi si glede izleta pisal precej drugace
se mi zdi, da karkoli napise Andy1 ste avtomacko proti, brez nekih argumentov
Pravilno bi bilo, da sodelavec ostane doma, glede tega ima Andy čisto prav. Se mi pa zdi smešno, da človek, ki smatra Covid kot navaden prehladek, je pameten kot 100 mater, da so cepiva čisto odveč in nabavlja konjsko pasto iz Indije skače v luft in tožari sodelavca, ki je prehlajen. Ter lahko na daljavo postani Covid diagnozo.

Malo samokritičnosti ne bi škodilo tudi vam in ni treba lajkat vse neumnosti svoji kasti.