Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
Zanimivo je to res ja, pa še praviloma tja zahaja najbolj krizična populacija.

Ampak noben medij tega ne izpostavlja/graja, onega bogega ravnatla pa vlačijo po zobah, kot da je najmanj charles manson.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
Do 15 let ni v sloveniji uradno umrl noben otrok s covidom, en je v starostni skupini 15-24 let.

V bolnišnici sedaj štejemo vsakega 19 letnika, recimo za RSV se pa vsako leto hospitalizira okoli 1000 otrok do 15 leta (veliko je dojenčkov). Vsaj po 100 na sezono potrebuje predihavanje. Nekaj jih žal tudi umre.

RSV je med otroci tako ene 1000x bolj nevaren kot covid, zakaj jih še ne cepimo?

Pusti zino on bi reševal mikro promile z ganjanjem na cepljenje, obenem nam umira kup otrok z krepko bolj "navadnimi" boleznimi.
Če bi kdaj pogledal na pediatrijo, koliko otrok je bilo hospitaliziranih zaradi respiratornih virusov pred epizodo kovid, bi ga na rit vrglo.
Hinavci in svetohlinci pa zdaj dramatizirajo, kako je kovid hud, pred 2020,pa jih je zaradi hujših številk dobesedno bolel krščen duš. Idiotizem v vsem svojem sijaju.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Pusti zino on bi reševal mikro promile z ganjanjem na cepljenje, obenem nam umira kup otrok z krepko bolj "navadnimi" boleznimi.
Če bi kdaj pogledal na pediatrijo, koliko otrok je bilo hospitaliziranih zaradi respiratornih virusov pred epizodo kovid, bi ga na rit vrglo.
Hinavci in svetohlinci pa zdaj dramatizirajo, kako je kovid hud, pred 2020,pa jih je zaradi hujših številk dobesedno bolel krščen duš. Idiotizem v vsem svojem sijaju.
tudi moji so bili med njimi. tvoji??
al iz kakšnih izkušenj govoriš
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Se to dogaja sedaj s kovidom v izraelu?
Tako nekako se kaže (% okuženih > % cepljenih), zato pa so pohiteli s tretjo dozo - po 6 mesecih po kompletu prvih dveh doz. Bomo videli, koliko časa bo držala tretja doza.
Tudi pri nas iz tedna v teden raste % hospitalizarnih cepljenih (vir: Covid sledilnik: Učinek cepljenja: Hospitalizirani: Absolutno).
 
  • Žalosti me
Reactions: darjan

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
tudi moji so bili med njimi. tvoji??
al iz kakšnih izkušenj govoriš
Imam svoje otroke, kateri so bili zaradi respiratornih bolezni tudi hospitalizirani, pa tudi zaradi svojega poklica sem bil občasno gost na pediatrijah takih in drugačnih.

Kovid pri otrocih povzroča zaplete pri tako minornemu % (beri promilu), da je tekom epidemije popolnoma brez veze fokusirati se na "reševanje" le teh, ko imamo v starostni skupini nad 50 let tako malo cepljenih.

Presežne smrti in presežne hospitalizacije se začnejo pri starosti okoli 70 let. Do tja, je % enak če ne še manjši, kot je bil v letih pred kovidom.

Vsekakor pa je vsakega življenja škoda. In sedaj ko imamo "učinkovito" orožje proti kovidu, je na vsakemu posamezniku, da se odloči z čem želi tvegati. Vsekakor pa je neprimerno in nehigienično postavljati v prve vrste otroke in starejše mladoletnike, kateri k slabim številkam (hospitalizacije in smrti), prispevajo zanemarljivo malo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
se strinjam s tabo, poplnoma.
sem pa odgovarjal darjanu, kateri je jambral, naj se pocepijo ogroženi nad 60, nato je rekel da za otroke je to prehlad, in jaz sem mu samo pokazal, da je tudi otrok nekaj umrlo.
se pa popolnoma strinjam s tabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
-Najprej si plačal nabavo testa
-potem si plačal še enkrat, da ponucajo tvoj plačani test
-potem si šel k dohtarju, ker si ga itak že prej plačal
-potem te dohtar pošlje na PCR, ker se njemu sumi na korono, ampak ta PCR plačaš še enkrat
-potem čakaš izvid in ker ti poteče 48ur ponoviš zgodbo še enkrat

:aplauz:
Obstaja tud alternativa tem tvojim postopkom...
Daj malo poguglaj
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.982
5.073
113
Tako nekako se kaže (% okuženih > % cepljenih), zato pa so pohiteli s tretjo dozo - po 6 mesecih po kompletu prvih dveh doz. Bomo videli, koliko časa bo držala tretja doza.
Tudi pri nas iz tedna v teden raste % hospitalizarnih cepljenih (vir: Covid sledilnik: Učinek cepljenja: Hospitalizirani: Absolutno).
Absolutno raste število hospitaliziranih zaradi višjih splošnih okužb, kako pa bi bilo drugače.... Relatvno je vedno enako, oziroma razmerje ostaja enako.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
se strinjam s tabo, poplnoma.
sem pa odgovarjal darjanu, kateri je jambral, naj se pocepijo ogroženi nad 60, nato je rekel da za otroke je to prehlad, in jaz sem mu samo pokazal, da je tudi otrok nekaj umrlo.
se pa popolnoma strinjam s tabo.
O moj bog, ce pa za tebe 99.99985% ni vecina potem pa res ne vem kako laufas v lajfu?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Poročaj naprej situacijo. Pozitiven PCR še nič ne pomeni. Lahko, da je bila že nekoliko prej v stiku z virusom in so testi zaradi tega pozitivni, vročina pa je bila reakcija na cepivo. Sam poznam nekaj ljudi katerih družinski člani so bili pozitivni in z blagimi simptomi, pa oni sami niso imeli nobenih znakov okužbe, čeprav so bili vso karanteno skupaj.
Partnerka praktično zdrava kot riba, brez simptomov in s potrjenim PCR, mene pa je zakuhalo, 38 stopinj, bolečine v grlu in podobne nevšečnosti. Hitri test 2 uri nazaj še zmeraj negativen. Meni popolnoma nerazumljivo. Držimo se v stanovanju.
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Partnerka praktično zdrava kot riba, brez simptomov in s potrjenim PCR, mene pa je zakuhalo, 38 stopinj, bolečine v grlu in podobne nevšečnosti. Hitri test 2 uri nazaj še zmeraj negativen. Meni popolnoma nerazumljivo. Držimo se v stanovanju.

Vzemi telefon, pokliči osebnega zdravnika/co, če ne dobiš v 10 min, pokliči dežurnega zdravnika, povej da si v stiku s parnterko, ki je PCR pozitivna in da imaš temperaturo in pojdi na PCR.

PS: Napiši še katero robo od šupkov imaš (kateri hitri testi so to).
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Antiwaxerji še kar lažejo...


"so večinoma verbalno agresivni in moteči za samo prireditev."
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
To pa direktno paše v tole temo:

1631016381141.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ