Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.845
3.364
113
40
Lj
Lani ob tem času je bila zlobna vlada, letos pa je vladi uspelo prepričati da so zlobni drugi. To je velik uspeh vlade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Ne izključuje pa niti možnosti, da bi bile v primeru hudega jesenskega vala nekatere dejavnosti, kot je npr. gostinstvo, dostopne samo cepljenim.

Torej kaksen bi bil razlog, da samo cepljenim in ne tudi testiranim? Mater kaka sila jim mora bit da tako strasijo. Ne daj se, svobodni narod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.950
3.237
113
Ne daj se, svobodni narod.
Misliš da sicer živimo v svobodi?
Samo prilagodil se bo pogled, kot že kdaj prej.

Poskusi živite svobodno brez davčne številke, tekočega računa in osebnega dokumenta. Še kot klošar ne boš preživel.
V prejšnjih časih so bili ljudje "slabe volje" ko so vladarju plačevali desetino. Danes potem so nas počasi prepričali da je 22% čisto ok, ljudje so prilagodili pogled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.845
3.364
113
40
Lj
Če misliš da plačuješ samo 22% potem si pa res optimist. Mogoče za podjetja ker lahko na veliko goljufajo. Ampak fizične osebe efektivno plačajo 60+% prihodka za davke, od dohodnine, prispevkov, DDV, trošarine, itd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
264
113
Misliš da sicer živimo v svobodi?
Samo prilagodil se bo pogled, kot že kdaj prej.

Poskusi živite svobodno brez davčne številke, tekočega računa in osebnega dokumenta. Še kot klošar ne boš preživel.
V prejšnjih časih so bili ljudje "slabe volje" ko so vladarju plačevali desetino. Danes potem so nas počasi prepričali da je 22% čisto ok, ljudje so prilagodili pogled.

pa naj bo ta kovid prelomnica, ko ne bomo vec prilagodili pogleda.
 

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Ne izključuje pa niti možnosti, da bi bile v primeru hudega jesenskega vala nekatere dejavnosti, kot je npr. gostinstvo, dostopne samo cepljenim.

Torej kaksen bi bil razlog, da samo cepljenim in ne tudi testiranim? Mater kaka sila jim mora bit da tako strasijo. Ne daj se, svobodni narod.
Razumem, ampak nekdo testiran je lahko tudi okuzen, za cepljenca pa je ta moznost manjsa.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.772
-203
113
Razumem, ampak nekdo testiran je lahko tudi okuzen, za cepljenca pa je ta moznost manjsa.
Je ravno obratno, Za tistega, ki je (negativno) testiran, je majhna možnost, da je okužen. Za cepljenega je ta možnost veliko večja.
In okuženi cepljeni ima več možnosti da prenaša virus, ta se lahko prosto giblje kjerkoli, za razliko od necepljenih.

Saj sedaj nihče več ne trdi (za razliko od lani), da cepivo ščiti pred okužbo z virusom.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Tudi če je ta možnost prenašanja virusa za cepljenca manjša, se izniči s tem, da cepljenec lahko gre povsod brez prepovedi, necepljeni pa ne.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Tudi če je ta možnost prenašanja virusa za cepljenca manjša, se izniči s tem, da cepljenec lahko gre povsod brez prepovedi, necepljeni pa ne.
Vem vem ;)

Zanimalo me je, na podlagi katerih podatkov on trdi, da je možnost kuženja manjša, če si cepljen. Real world podatki temu ne pritrjujejo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Pa se logika je, da so cepljeni praviloma bolj iz rizicne skupine in ergo slabsega zdravja. Vsaj kar se tiče slovenije, v eu sicer prej ovce nastavijo rokico in slepo sledijo “stroki”
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Vem vem ;)

Zanimalo me je, na podlagi katerih podatkov on trdi, da je možnost kuženja manjša, če si cepljen. Real world podatki temu ne pritrjujejo.
Na podlagi vseh znanstveno dokazljivih podatko. Rez da teh podatkov bi na YT. Kar je kr jeba konec koncev.

Kje je možnost da boš prišel dalje. Skozi odklenjena vrata brez varnostnika ali skozi vrata kjer te en ali dva varnostnika čakata?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Primerjava ni ravno realna, mogoce za kaksnega 80 letnika.
Za veliko vecino pa bi bilo nekako tako: kje prides boljse skozi vrata; ce je ena pršica varnostnik ali dve pršici?
 

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Lej kakorkoli, raziskave kazejo, da so moznosti manjse, ne vem, v cem je zdaj tezava?