Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Vem vem ;)

Zanimalo me je, na podlagi katerih podatkov on trdi, da je možnost kuženja manjša, če si cepljen. Real world podatki temu ne pritrjujejo.
V bistvu ima prav, ker samo potrjene okužbe zares štejejo. Če si necepljen, obstaja velika verjetnost, da ti bodo našli okužbo že čez 2 dni, ko boš hotel v gostilno na kosilo. Pri cepljenem obstaja 99% verjetnost, da okužbe ne bodo odkrili naslednjih 9 mesecev, razen če res pade v tisto skupino 1%, ki zaradi okužbe tudi zbolijo ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Lej kakorkoli, raziskave kazejo, da so moznosti manjse, ne vem, v cem je zdaj tezava?

Ker se vse okoli kovida vrti o tem da je nekaj manj, nihce pa ne pove dejanskih stevilk, ki se merijo v promilah. Posledicno pa se folk sili v nekaj in krsi ustavne in temeljne pravice. In vecini je to OK.
Vse zaradi promil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Cepljen ima 75% manj šans, da umre ali da ima težji potek.

Kaj misliš s "prenosljivosti česa" pa ne razumem. Niso promili, odstotki so.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83

Bom dal zanimivi del ven iz čtiva od Ytbnd-ja:

In preparation for this change, CDC recommends clinical laboratories and testing sites that have been using the CDC 2019-nCoV RT-PCR assay select and begin their transition to another FDA-authorized COVID-19 test. CDC encourages laboratories to consider adoption of a multiplexed method that can facilitate detection and differentiation of SARS-CoV-2 and influenza viruses. Such assays can facilitate continued testing for both influenza and SARS-CoV-2 and can save both time and resources as we head into influenza season. Laboratories and testing sites should validate and verify their selected assay within their facility before beginning clinical testing.

In zajčja luknja gre še precej globlje. Zadeve ne štimajo v osnovi, le da niti sam nisem pričakoval, da je problem čisto v osnovah...

Dobrodošli na ravni zemlji :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Vem vem ;)

Zanimalo me je, na podlagi katerih podatkov on trdi, da je možnost kuženja manjša, če si cepljen. Real world podatki temu ne pritrjujejo.
V bistvu potrjujejo. Cepljeni ljudje imajo vsaj 40% manj virusa v sebi kot necepljeni kar posledično neposredno vpliva na manjšo možnost prenašanja virusa dalje oz. je možnost kuženja manjša. Sem v topicu o cepivih že nekaj dni nazaj linkal te najnovejše raziskave, ki so zdaj stare okoli 1 mesec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
ajaaa haha ok nisem skapiral :D

Ja lahko bi tudi zgradilil 10 ultra spodobnih bolnišnic, nabavili 2000 ventilatorjev, zaposlili 10 000 osebja, potem pa lahko rečemo fakdetšit bukabu (bo kaj bo)...
Evo tudi to je opcija. Do takrat pa jbg, kot froc si cepljen za velilko zadev (pa verjamem, da zaradi cepiv pride do kake pizdarije pri otroku), v starih časih so jih poklicali v vojski in cepili, zdaj pa niti enega čipa ne bi smeli imeti v telesu, pa je že vse narobe :evil:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Ne rabimo toliko bolnišnic, virus je veliko manj nevaren, od prve verzije, in da se ponovi letos, to kar je bilo lani, je nemogoče. Pa smo tudi lani lepo shandlali brez naprezanja, le dodatki so šli bajni :)
 

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Ne rabimo toliko bolnišnic, virus je veliko manj nevaren, od prve verzije, in da se ponovi letos, to kar je bilo lani, je nemogoče. Pa smo tudi lani lepo shandlali brez naprezanja, le dodatki so šli bajni :)
Ja, mi mogoče vidimo, da smo shandlali brez naprezanja, ampak mi vidimo le zdravnike, ki so si pisali ure, ko niti niso blil tam, nismo pa videli ostalega osebja. Tudi smo že pozabili Italijo, ker je prehudo za gledat.

Tudi jaz mislim, da se težko ponovi lanski scenarij, pač zato, ker ko bo 500 okužb v enem dnevu, bodo ljudje pametnejši in manj arogantni, kot so bili lani. Pecikliste pa bojo itak s solzivcem pošpricali, da bojo šli domu :evil:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Italija je bila "poligon", takrat je bilo vse drugače, kot je sedaj, že načini zdravljenja so bili takrat "pionirski" in posledično je pač več ljudi umrlo.
Ampak še vedno je bilo to govora o rizičnih skupinah.

Zdaj vemo, kdo to so, pač se jih izolira in problem rešen. Ali pa prisilno precepi, če bomo prišli tako daleč.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Italija je bila "poligon", takrat je bilo vse drugače, kot je sedaj, že načini zdravljenja so bili takrat "pionirski" in posledično je pač več ljudi umrlo.
Ampak še vedno je bilo to govora o rizičnih skupinah.

Zdaj vemo, kdo to so, pač se jih izolira in problem rešen. Ali pa prisilno precepi, če bomo prišli tako daleč.

Kaj bodo pa v Indoneziji rekli ker to je čisto nasprotje rizične skupine



Kaj je virus v Indoneziji drugačen kot drugod po svetu, mogoče njihova različica, ki ima "raje" otroke kot starejše?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.586
113
Nemški Robert Koch Inštitut je v zadnjem poročilu o covid-19 (15. julij) objavil tole:

Skozi monitoring akutnih respiratornih bolezni v primarni negi je bilo odkrito naslednje: respiratorni virusi so bili odkriti v 109 od 147 vzorcev (74%). Med njimi so rinovirus našli v 67 (46%) vzorcih, parainfluenzavirus v 41 (28%) vzorcev, človeški sezonski koronavirus (hCoV) v 13 (9%) vzorcih, človeški metapneumovirus v dveh (1%) vzorcev. Virusa gripe, respiratornega sincicijskega virusa (RSV) ali SARS-CoV-2 niso odkrili v nobenem izmed 109 vzorcev.


In dalje

Tretji sistem, ki temelji na kodi ICD-10, spremlja hude akutne bolezen dihal (SARI) pri novo hospitaliziranih bolnikih (oznake ICD-10 J09 do J22: primarne diagnoze gripe, pljučnice ali drugih akutnih okužb spodnjih dihal).
Skupno število primerov SARI se je nekoliko zmanjšalo v 27. tednu 2021. Od vseh sporočenih primerih SARI v 27. tednu 2021, je bilo diagnosticirano s COVID-19 3% (tri odstotke).

Povzetek: V Nemčiji pri monitoringu v primarni negi ni zaznan SARS-CoV-2. Pri novo hospitaliziranih akutnih boleznih dihal je covid-19 zastopan 3% (tri procente)

 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Floki podobno je bilo v indiji. Pac svet tam doli, kjer niti osnovnih higienskih standardov nimajo.
Predlagam statistiko “splosne” umrljivosti otrok glede na nas, pa se bo takoj videlo kam pes moli taco.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Floki podobno je bilo v indiji. Pac svet tam doli, kjer niti osnovnih higienskih standardov nimajo.
Predlagam statistiko “splosne” umrljivosti otrok glede na nas, pa se bo takoj videlo kam pes moli taco.

Ja ampak to povečanje se je zgodilo v času rasti primerov okuženih, večina v zadnjem mesecu, sem šel brskat po drugih novicah na njihovih portalih, je res malo površno napisano ko vsi pišejo covid je vzrok kar je sicer res, da se je število okužb v zadnjih 2 mesecih dvignilo. Po drugi strani so zelo omejili druga preventivna cepljenja proti nalezljivim boleznim ki se izvajajo tudi pri nas v otroštvu.