Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
To da so se večkat testirali dol je po moje bullshit in samo pisanje kao fajn so se ukrepov držali. Lovski safariji v namibiji trajajo en teden pa tudi če je bil še en teden dodatno dol dvomim da se je vsake 3 dni testiral. V ponedeljek so bili testirani kaj na hitrem testu ki ni pokazal virusa čeprav so bili že okuženi ker 100% ni dobil virusa v sloveniji še isti dan popoldne če je bil v torek pozitiven. Hitri testi če niso narejeni za zaznaanje več proteinov niti ne zaznajo krugih sevov kot tistega primarnega za katerega so narejeni. Sicer že delajo HAT ki zaznajo vse vrste sevov samo vprašanje c čim so bili oni testirani.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
No, no. V takih časih in ko veš, da v afriki razsajajo novi sevi, ne greš na safari pobijat zaščitene živalske vrste.
Očitno bo treba spet uvest obvezno 2 tedensko karanteno brez možnosti prekinitve slednje, ker folk je očitno zblojen, vključno z dohtarji. Če slednjim niso parametri v glavi jasni, kaj šele bo z rajo.
Upamo, da te ne zaprejo za 30 let, ko boš staknil virus v lokalni trgovini, med tem ko veš da so takšni časi, da je okužba in širjenje virusa po trgovinah zelo pogosta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in darjan

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali ne velja več, da si po hitrem testu negativen samo v času testiranja in da se stanje že v nekaj urah lahko spremeni?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
To je pri vsakem testu. Lahko bi se uvedlo testiranje vsako uro, tako kot recimo doziranja inzulina.

Torej neko merilno napravo, ki bi nonstop testirala virus, potem pa direktno odločbo za izolacijo mesec dni in posredovano na Policijo, ki bo to preverjala.

Ker drugeče joj, lahko pride do trupel na ulicah.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Južnoafriški sev v UKC Maribor
Dr. Sanja Vuzem iz NIJZ je predstavila podrobnosti pojava južnoafriškega seva v UKC Maribor. NIJZ je vsa epidemiološka poizvedovanja izvedel v sredo. Kot so ugotovili, je okužena oseba še s tremi osebami potovala po Afriki, kjer se je tudi predvidoma okužila. Vsi so se tekom potovanja večkrat testirali in bili vedno negativni.

Po prihodu iz Afrike so bile osebe v ponedeljek testirane, test na okužbo ni pokazal. V torek se je okuženi zdravnik vrnil na delovno mesto, svoje delo pa je opravljal v zaščitni opremi. Po nekaj urah dela je zaznal slabše počutje in se odpravil na bris.


Seveda pa se se celotna javnost šla usajat in linčat dohtarja, je pa naredil vse, kar je lahko in kaj je moral. Naenkrat je postala nova realnost, da se bi vsakega dalo na giljotino, zaradi enega fakin prehlada. Shame on you.
No, js temu glih ne verjamem preveč, v ukc pač ščitijo svojega. A tudi verjamete, da so pri počivalšku vsi pili samo vodo, sendviče pa za s sabo?

Ampak neglede na to, torej bi sedaj moral sledit linč na tistega, ki je nabavil takšne teste, ki ne pokažejo okužbe?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Ali ne velja več, da si po hitrem testu negativen samo v času testiranja in da se stanje že v nekaj urah lahko spremeni?

To je tako splošno po kmečko povedano. Ti si lahko pozitiven že v času testiranja amak HAT testi majhne količine virusa ne zaznajo in pokažejo negativen rezultat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Vseeno. Ker je dohtar ne sme bit človek, doma mira bit v izolaciji, nikamor sploh hodit, ker je potem lahko osebno odgovoren za trupla na ulici.

Poglejte malo ven, ljudje kar padajo po tleh, tako grozno stanje je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Eto, še Hrvaška, država v razsulu, s tipično balkansko mentaliteto, se uspe bolje organizirati kot Slovenija:

Ministar zdravstva Vili Beroš predstavio je danas središnju nacionalnu platformu i sustav za prijavljivanje za cijepljenje cijepise.zdravlje.hr. Sada je prebilježba za cijepljenje moguća u ordinacijama obiteljske medicine, putem pozivnog cventra 0800 0011 te putem platforme od danas upisivanjem OIB-a ili MBO-a i datuma rođenja.

 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Sem že napisal ... kaj pa če je zgolj ravnal v skladu z navodili?

Potem je pa zadnji čas da navodila popravijo da se tistih ki opravljajo delo z bolniki pač ne testira s HAT ampak PCR. Me zanima ali je šel na PCR test ko je prišel nazaj ker če mu je v ponedeljek kazal negativno v torek je bil pa že bogi je bil skoraj sigurno HAT. Za nekoga ki skešira 7000€ za teden lova je res žalostno da ne more PCR testa opravit pa še v bolnici kjer ga zastonj dobi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Potem je pa zadnji čas da navodila popravijo da se tistih ki opravljajo delo z bolniki pač ne testira s HAT ampak PCR. Me zanima ali je šel na PCR test ko je prišel nazaj ker če mu je v ponedeljek kazal negativno v torek je bil pa že bogi je bil skoraj sigurno HAT. Za nekoga ki skešira 7000€ za teden lova je res žalostno da ne more PCR testa opravit pa še v bolnici kjer ga zastonj dobi.
Navodila so namerno takšna kot so. Žal. Virus je pač biznis in temu primerna so navodila.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113

Torej...ko epidemiologi rečejo, da je zdravnik naredil vse, kar bi pač "moral", naenkrat rečemo da se gre za pucanje pod preprogo.

Ko pa epidemiologi rečejo, da je stanje alarmantno in da moramo sledit navodilom, pa se jim slepo verjame?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113


Ampak ne...raje se izvaja represijo, kot da bi se vrglo nekaj denarja v to in uredilo zadevo sistematsko. DSOji so pač "privat" in ne more vlada reči kaj naj delajo v privat zavodih, lahko pa se na drugi strani zapira državljane ko živali. Za to se ne rabi noben razpis, noben referendum, noben glas ljudstva, samo en pičli odlok se vrže v mline in naenkrat je ta minoren odlok nad zakoni, nad ustavo in nad človekovimi pravicami. Po kakšni logiki?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Trigger

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Po prihodu iz Afrike so bile osebe v ponedeljek testirane, test na okužbo ni pokazal. V torek se je okuženi zdravnik vrnil na delovno mesto, svoje delo pa je opravljal v zaščitni opremi. Po nekaj urah dela je zaznal slabše počutje in se odpravil na bris.

Tu in še kje, pa se ga linča. Patetiki.

Represija se nadaljuje; Premier Janez Janša medtem pravi, da je zaradi novih različic virusa nastala dilema: ali ukrepati glede na predviden načrt ali pa za krajši čas zaustaviti javno življenje.

Naslednja 2 tedna sta kritična (tm).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Po prihodu iz Afrike so bile osebe v ponedeljek testirane, test na okužbo ni pokazal. V torek se je okuženi zdravnik vrnil na delovno mesto, svoje delo pa je opravljal v zaščitni opremi. Po nekaj urah dela je zaznal slabše počutje in se odpravil na bris.

Tu in še kje, pa se ga linča. Patetiki.

Represija se nadaljuje; Premier Janez Janša medtem pravi, da je zaradi novih različic virusa nastala dilema: ali ukrepati glede na predviden načrt ali pa za krajši čas zaustaviti javno življenje.

Naslednja 2 tedna sta kritična (tm).

No ja. Mogoče pa je tole gašenje požara? Oz. na silo branjenje zdravnika? Glede na to, da se je govorilo, da je že z aviona prišel s simptomi? Ne vem, prašam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen