Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ko hočejo na vse pretege, tudi analno, če je treba, brskati po zdravih, da najdejo par okuženih, da bi "zaščitili " promil tistih, ki bi ob okužbi končali v bolnici. Zabloda...
Je pa zanimivo, da kar naenkrat zdravih ljudi ni več. So samo še super prenašalci. Včasih sem mislil, če so vsi okoli mene dobili gripo, jaz pa ne, da sem odporen, zdrav. Danes pa očitno to ni mogoče, saj sem verjetno super prenašalec, torej glavni krivec, da so ostali zboleli. Vse za "ovčice označit in v ogrado" agendo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in novaa

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Dovolite vstop v Slovenjijo - v tem trenutku - komerkoli, ne da se preveri njegovo stanje v povezavi z korono?
Ali ocenjujete, da VSE EU države enako kvalitetno rešujejo problem covid virusa - imunost, prenos, cepljenje, vrsta cepiva?

Glede štrajka. Delali so prekršek. Zavestno. Tudi vsakega ALTER-aša ne dobijo, ko prevozi rdečo na semaforju.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Je pa zanimivo, da kar naenkrat zdravih ljudi ni več. So samo še super prenašalci. Včasih sem mislil, če so vsi okoli mene dobili gripo, jaz pa ne, da sem odporen, zdrav. Danes pa očitno to ni mogoče, saj sem verjetno super prenašalec, torej glavni krivec, da so ostali zboleli. Vse za "ovčice označit in v ogrado" agendo.

Naši vladajoči, bi ti najraje vtaknili palčko v nos in nato še v rit..... Ne nujno v tem vrstnem redu.

To da nisi bolan je en od simptomov kovida, tako da čimprej na test.....

Par mojih kolegov in kolegic ima že bolestno paranojo pred kovidom. Pa so v letih in formi, pri katerih je komplikacija pri tej bolezni v rangu 2 decimalke. Ampak pranje možganov na dnevni bazi in utrujanje z ukrepi, smrtnostjo, kužnostjo terja svoj davek.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.365
9.789
113
kod Džej-Zija
Odgovarjam na tvoje kretenizme o superprenašalcih. Po tvoje so to zdravi ljudje. No, dejansko okužijo kup ljudi okoli sebe. Tifusna Mary nikoli no zbolela. Samo okužila je več deset ljudi.
Da ne boš jokcal, evo moderen vir na to temo:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Naši vladajoči, bi ti najraje vtaknili palčko v nos in nato še v rit..... Ne nujno v tem vrstnem redu.

To da nisi bolan je en od simptomov kovida, tako da čimprej na test.....

Par mojih kolegov in kolegic ima že bolestno paranojo pred kovidom. Pa so v letih in formi, pri katerih je komplikacija pri tej bolezni v rangu 2 decimalke. Ampak pranje možganov na dnevni bazi in utrujanje z ukrepi, smrtnostjo, kužnostjo terja svoj davek.
Mnogi bodo sprejeli vse mogoče oblike represije in kontrole samo zato, da bodo "varni". Poleg tega se bodo toliko sekirali in vihali roke k višjim silam, da jih bo pobralo že od same skrbi. Ker pa so cepiva zunaj in bi lahko Corona boječe popikali in jih s tem obvarovali vsega hudega in končali to zablodo človeštva že sedaj, so tisti z višjo agendo ugotovili, da jim je bilo do sedaj prelepo, da bi kar dovoli konec zgodbe. In pride nov sev (ali pa dva za dobro mero) in cepiva niso dovolj...in kolesje represije in depresije in kontrole se lahko prosto vrti še naprej. Corona boječi s cepivom v riti se bodo pa še vedno skrivali po kleteh, ker oni himalaja sev je pa sedaj res nevaren.

Še 14 dni zdržite.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Odgovarjam na tvoje kretenizme o superprenašalcih. Po tvoje so to zdravi ljudje. No, dejansko okužijo kup ljudi okoli sebe. Tifusna Mary nikoli no zbolela. Samo okužila je več deset ljudi.
Da ne boš jokcal, evo moderen vir na to temo:
Človek brez znakov okužbe je zdrav človek. Pika. Amen. Vse ostalo je nabijanje in lovljenje čarovnic. Ker potem lahko vse na videz zdrave ljudi strpamo na vagone in začnemo špikat in testirat za vse znane viruse sveta. In ne nehamo nikoli. Ker dejansko se agenda obrača in namesto, da bi ščitili ranljive in potrjevali vidno bolne, je višjim inštancam to premalo in bi radi sedaj zdrave pregledovali in pikali, da bi našli še kakšnega med njimi. Dejansko je um zapustil vse, ki se jim zdi to normalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in p4pe

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.365
9.789
113
kod Džej-Zija
Človek brez znakov okužbe je zdrav človek. Pika. Amen. Vse ostalo je nabijanje in lovljenje čarovnic. Ker potem lahko vse na videz zdrave ljudi strpamo na vagone in začnemo špikat in testirat za vse znane viruse sveta. In ne nehamo nikoli. Ker dejansko se agenda obrača in namesto, da bi ščitili ranljive in potrjevali vidno bolne, je višjim inštancam to premalo in bi radi sedaj zdrave pregledovali in pikali, da bi našli še kakšnega med njimi. Dejansko je um zapustil vse, ki se jim zdi to normalno.
Evo, o takih kretenizmih govorim. Si že kdaj slišal za latentno fazo ali pa remisijo? Pri kupu bolezni človek deluje zdrav, pa nekako ni. Recimo lymska borelioza. Aids. Tudi pri tem "kihcu" najprej ne zgledaš bolan, širiš ga pa ba polno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Evo, o takih kretenizmih govorim. Si že kdaj slišal za latentno fazo ali pa remisijo? Pri kupu bolezni človek deluje zdrav, pa nekako ni. Recimo lymska borelioza. Aids. Tudi pri tem "kihcu" najprej ne zgledaš bolan, širiš ga pa ba polno.
Ok in ker ga imaš lahko kadarkoli v letu, katerikoli dan, boš šel kot prvi vsak dan najprej na sistematski pregled za Covida-19, kasneje Covid-22, pa še za xx "hudo nevarnih" prehladnih obolenj, da boš lahko šel na šiht naprej? Sprejmeš to novo agendo? Se zavedaš kako kretensko je tako razmišljanje in sploh ideja, da bo treba potolči/zapreti zdrave, ker lahko širijo kihec, ki v promilih potolče 80+ letnike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Zato pa sprašujem - če je (bilo) dovoljeno zakaj potem zoper kogarkoli začeti postopek oziroma če ni dovoljeno zakaj začeti postopek proti zgolj par udeležencem in ne proti vsem? Razen, če gre spet za tisti catch, ko se osredotočijo na par protestnikov, ki izrazito kršijo kakšne anticovid ukrepe PR pa vse skupaj predstavlja kot kaznovanje zaradi protestiranja.
Pravilno se sprašuješ.
Zakaj ni postopka proti vsem? Saj družili so se vsi enako. Razen če ne gre za tisti catch, ko se osredotočijo na tiste najbolj glasne proti vladi, PR pa vse skupaj predstavlja kot kaznovanje zaradi kršenja ukrepov.
Kdaj pa dobijo vabila na sodišče Krek, Hojs, ministrica,.... ki so tudi evidentno kršili antikovid ukrepe?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sousis

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kako to, da je postopek sprožen proti samo nekaj protestnikom in ne proti vsem? Kaj jim uradno očitajo? Če držalo bi to z organiziranim zbiranjem držalo bi morali biti v postopku vsi ali pa vsaj velika večina udeležencev mar ne?
So že zdavnaj ugotovili, da nekaj eksemplaričnih kazni prestraši bodoče potencialne protestnike. V ne tako oddaljenih časih so nekaj udeležencev postrelili, pa so se protesti hitro končali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.365
9.789
113
kod Džej-Zija
Ok in ker ga imaš lahko kadarkoli v letu, katerikoli dan, boš šel kot prvi vsak dan najprej na sistematski pregled za Covida-19, kasneje Covid-22, pa še za xx "hudo nevarnih" prehladnih obolenj, da boš lahko šel na šiht naprej? Sprejmeš to novo agendo? Se zavedaš kako kretensko je tako razmišljanje in sploh ideja, da bo treba potolči/zapreti zdrave, ker lahko širijo kihec, ki v promilih potolče 80+ letnike.
Kdo od tebe zahteva sistematski pregled? Ti palčko v nos 1x tedensko enačiš s sistematskim pregledom? O resnosti "kihca" in presežnih smrtih se mi pa ne da. Ker itak nič ne prodre do cilja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
V nedeljo 243 okužb, novih primerov južnoafriškega seva niso potrdili

Zdaj bodo pa ta JA sev sem pa tja metali...jao...sama sebi je že ta pandemija namen.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Kdo od tebe zahteva sistematski pregled? Ti palčko v nos 1x tedensko enačiš s sistematskim pregledom? O resnosti "kihca" in presežnih smrtih se mi pa ne da. Ker itak nič ne prodre do cilja.
Žabo se počasi kuha. Pred dvema letoma bi bila omemba zapiranja na občine, policijske ure, prepoved dela in življenja, potovanj, zapiranja otrok v domove in ukinitev šolanja kot ga poznamo, vse to zaradi prehlada, ki v svetovnem merilu ne pomeni nič in je resneje nevaren le ljudem, ki so svoje v življenju že zdavnaj dali čez, pospremljeno s smehom, začudenjem in hudimi demonstracijami.

Ljudje bi se uprli na polno. Danes je to nova normala in se omenja, da bomo dobili delček prej omenjenih svoboščin nazaj samo, če sprejmemo palčko v nos, cepivo, papirje z dokazili, aplikacije, kontrolo, prepovedi, ni da ni. Še vedno v imenu hudega morilskega virusa, zaradi katerega se bodo naši generaciji smejali vsi prihodnji rodovi. Mnogi pa tudi jokali, ker smo zapravili toliko skozi stoletja pridobljenih pravic in zapufali nič krive otroke še 100x bolj kot smo jih že prej.

Se res zdi tako nemogoče, da bomo za to, da bomo lahko pridno delali in vračali pufe morali sprejeti še pogostejša testiranja, še večjo kontrolo, še večjo represijo? Vse ostalo povezano z dejanskim življenjem, pa bo še težje dosegljivo in "nevarno za zdravje"?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Južnoafriški sev v UKC Maribor
Dr. Sanja Vuzem iz NIJZ je predstavila podrobnosti pojava južnoafriškega seva v UKC Maribor. NIJZ je vsa epidemiološka poizvedovanja izvedel v sredo. Kot so ugotovili, je okužena oseba še s tremi osebami potovala po Afriki, kjer se je tudi predvidoma okužila. Vsi so se tekom potovanja večkrat testirali in bili vedno negativni.

Po prihodu iz Afrike so bile osebe v ponedeljek testirane, test na okužbo ni pokazal. V torek se je okuženi zdravnik vrnil na delovno mesto, svoje delo pa je opravljal v zaščitni opremi. Po nekaj urah dela je zaznal slabše počutje in se odpravil na bris.


Seveda pa se se celotna javnost šla usajat in linčat dohtarja, je pa naredil vse, kar je lahko in kaj je moral. Naenkrat je postala nova realnost, da se bi vsakega dalo na giljotino, zaradi enega fakin prehlada. Shame on you.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
No, no. V takih časih in ko veš, da v afriki razsajajo novi sevi, ne greš na safari pobijat zaščitene živalske vrste.
Očitno bo treba spet uvest obvezno 2 tedensko karanteno brez možnosti prekinitve slednje, ker folk je očitno zblojen, vključno z dohtarji. Če slednjim niso parametri v glavi jasni, kaj šele bo z rajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in sad

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
No, no. V takih časih in ko veš, da v afriki razsajajo novi sevi, ne greš na safari pobijat zaščitene živalske vrste.
Očitno bo treba spet uvest obvezno 2 tedensko karanteno brez možnosti prekinitve slednje, ker folk je očitno zblojen, vključno z dohtarji. Če slednjim niso parametri v glavi jasni, kaj šele bo z rajo.

Ali pa kar ustrelimo vsakega, ki bi si v današnjih časih upal napraviti nekaj tako vsakdanjega kot jr bilo v 2019 iti na dopust.

Ziher je ziher.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in darjan