Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Po prihodu iz Afrike so bile osebe v ponedeljek testirane, test na okužbo ni pokazal. V torek se je okuženi zdravnik vrnil na delovno mesto, svoje delo pa je opravljal v zaščitni opremi. Po nekaj urah dela je zaznal slabše počutje in se odpravil na bris.

Tu in še kje, pa se ga linča. Patetiki.
Samo navaden egocentrik brez najmanjšega občutka za ostale rabi za vse navodila. Sploh, če je zraven še zdravnik, ki bi vsaj približno moral vedet, kako se zadeva širi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska


Ampak ne...raje se izvaja represijo, kot da bi se vrglo nekaj denarja v to in uredilo zadevo sistematsko. DSOji so pač "privat" in ne more vlada reči kaj naj delajo v privat zavodih, lahko pa se na drugi strani zapira državljane ko živali. Za to se ne rabi noben razpis, noben referendum, noben glas ljudstva, samo en pičli odlok se vrže v mline in naenkrat je ta minoren odlok nad zakoni, nad ustavo in nad človekovimi pravicami. Po kakšni logiki?
Ta je dobra:
Tista, resnično ustrezna info, ki jo predstavila ena od televizij, je, da se je s to epidemijo uresničil dolgoletni sen Butalcev in njihove ekspoziture v Cerknici. Celo leto vsi v maskah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Nobenega lična ni treba, edino v UKC ga lahko nadrejeni malo po zdravju vseeno vprašajo. Saj učinka ne bo nobenega pa vseeno.

vrana vrani....
Gre namreč za kirurga, ki je v zadnjih letih delal pri vsaj devetih izvajalcih zdravstvenih storitev. Ob redni službi v UKC Maribor in honorarnem delu v Kirurškem sanatoriju Rožna dolina v Ljubljani je paciente pregledoval in operiral tudi v Splošni bolnišnici Celje, Kirurgiji Bitenc na Golniku, Termah Dobrna, Thermani Laško, Ortopedski kliniki Artros v Ljubljani, v zdravilišču v Rogaški Slatini in v Zdravstvenem centru Flis, ki je v lasti Ivice Flis Smaka, sestre generalnega direktorja UKC Maribor Vojka Flisa. Na naslovu tega centra je imel registrirano tudi dejavnost samostojnega podjetnika.

Toda gre za kirurga, ki mu UKC Maribor gleda skozi prste pri delu v drugih zdravstvenih ustanovah, čeprav so ravno pri njemu čakalne dobe na operacije na hrbtenici najdaljše. Pacienti, ki čakajo na operacijo laminektomije po redni poti, bodo čakali najmanj leto dni, na operacijo zdrsa medvretenčne ploščice pa 244 dni, je razvidno iz dokumentov. Za primerjavo: čakalna doba po redni poti v zasebni Kirurgiji Bitenc, kjer je Voršič operiral tudi med drugim valom epidemije, je le 70 dni. Njen lastnik Marko Bitenc ima v Sloveniji edini koncesijo za operacije medvretenčnih ploščic.


"V ponedeljek sem prejela plačilni nalog za 400 evrov, ker naj bi z branjem na odprtem ogrožala javno varnost. Ministrstvo za zdravje (halo, vlada), kakšno kazen bo dobil zdravnik, ki je bil v Namibiji in je z vidnimi znaki okužbe šel delati v UKC?"
Emilija Stojmenova Duh, docentka na ljubljanski Fakulteti za elektrotehniko
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
vrana vrani....




Emilija Stojmenova Duh, docentka na ljubljanski Fakulteti za elektrotehniko

Zdravniki zagovarjajo svojega še ko vsi vedo da je nekoga iz malomarnosti v grob spravil. In to je redna praksa pa da ga ne bi zaradi "takšne malenkosti" kot se je zgodila temu.
Je pa ta zgodba napisana tukaj precej drugačna od tiste ki jo piše UKC, in tako sem tudi jaz slišal že prejšnji teden.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
V zvezi s stopnjo bolezni pa je veliko neznank. Po nekaterih podatkih prinaša težjo bolezen, po drugih pa naj bi se bolezen pri ljudeh, ki so preboleli covid-19, ali so bili cepljeni, kazala v blažji obliki. Veliko bolj nas skrbi južnoafriška oblika bolezni, saj zanjo še nimamo cepiva, ljudje pa nimajo protiteles," je dejala dosedanja vodja vladne svetovalne skupine dr. Bojana Beović

Zavajanje? Saj lahko povsod preberemo, da je potek bolezni milejsi...samo da se spet ustrahuje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Nekaj sem zasledil, da bi naj v Namibiji tudi operiral? Je to res?

 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
In zakaj je pri okuženem zdravniku trajalo 1 teden, da je naumil zgodbo in povedal kako je bilo? A je tolk težko TAKOJ javno se izpostavit in povedat, zakaj se je šlo, sploh v situaciji, ko je 2 miljona ljudi spravil v dodaten strah in trepet tega ultra supr dupr smrtonosnega JA seva? Še zmer je kmetavzar zame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113

Da vidimo zdaj koliko hrbtenice ima Fafangel in njegovo videnje na policijsko uro
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Je pa zanimivo kak vsi tu in protivladni mediji nabijate samo to da je proti policijski uri.

bi priporocal da ga za kak teden ali dva zacnete spremljat na twitterju.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
C-19 propaganda, scena pred snemanjem:
Nizozemska


tomi
V vladni protikoronski svetovalni skupini je eden/ dva ? epidemiologa, ostali so torakalni kirurgi, infektologi, Krek in podobno.
Na koncu itak odloča Janez, vsaj po rezultatih sodeč.

 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Videnje na policijsko uro je Mario že povedal.
Isto za občine.

Oboje je politični ukrep.

je danes JJ v parlamentu izjavil, da bo morebitno ponovno zapiranje politična odločitev...

Drugače pa premišljena poteza novega zdravstvenega ministra, da vključi Fafangla. Pa tudi Logarjeva kot vodja mi deluje nekoliko bolj "normalno" kot Beovičeva, ki se je zelo obračali po političnem vetru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Maske (cota/kirurške vs fpp2/n95)
Nemčija
maske.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Mimogrede, danes sem na radiu Dalmacija slisal, da po Hrvaskem ze hara New Yorski sev.

Mislim, da bo najbolje, da se kar preventivno vsi spet zapremo :bonk:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
At least three WHO COVID-19 investigators linked with Chinese-institutions
14/02/2021