Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
Kar samo pomeni, da s cepivi ne bomo dohiteli virusa in njegovih sevov. To je ze vnaprej izgubljen boj.

Ce se ze niste sprijaznili s tem, se boste morali pa zdaj, da s tem virusom in vsemi njegovimi sevi bo treba zivet.
Jp, živet ali umirat. Ampak če hočeš umret, je treba najprej živet. To kar pa sedaj počnemo, je pa umiranje na obroke, brez življenja. Raje živim konkretno še par let ali pa tudi manj, kokr pa takole še par desetletij. Ker če bo takole, lahko samo rečem: "God, check please".
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
Tako je. Ko to slišiš, imaš občutek da nas enostavno namerno kužijo. Pa kaj pri vragu ima en zdravnik za plazit po jebeni Afriki. Cepljen ali ne, pa 3.14zda če si zdravnik moraš biti prvi ki se zaveda resnosti situacije.

Sori za kletvice, ampak to me pa res razjezi. Lani so zdravniki prvi, ki so privlekli bolezen v državo, evo zdaj zopet. Saj vem da slej ko prej bi virus bil pri nas, ampak če bi imeli 3 tedne manj raznoraznih ukrepov je ton3 tedne za celo državo.

Samo malo, ampak kdo si TI, da se zavedaš nevarnosti bolj kot zdravnik? Si pomislil, da mogoče ta kovid ni tak bav bav, kot si ga vajen iz medijev? In da dejansko zdravniki sami to vedo in se pač temu primerno vedejo?

Kot sem že napisal, pred 1 mesecem bil v UKC in se je zdravnica samo nasmehnila, ko sem jo vprašal o resnosti kovida. Tudi predlani konec leta sem srečal kirurga iz UKC, ki je isto dejal...

A zdaj naenkrat pa bomo bolj verjeli medijem, kot pa zdravnikom, tak kak komu paše torej?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
Kar samo pomeni, da s cepivi ne bomo dohiteli virusa in njegovih sevov. To je ze vnaprej izgubljen boj.

Ce se ze niste sprijaznili s tem, se boste morali pa zdaj, da s tem virusom in vsemi njegovimi sevi bo treba zivet.

Tudi španska gripa je še med nami, pač čredna imunost, oz narava, naredij svoje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Koliko vem se da cepiva po metodi mRNK da hitro modificirat na vsak sev. Ampak potem vsi ostali do tega trenutka cepljeni v bistvu na enakem kot da niso bili cepjeni. Da pa na brzino precepimo cel svet, da potem niti ne pride do raznih mutacij pa seveda ni mogoče. Tako da res ne vem kdaj bo konec tega sranja. Andy tudi tvoja teorija o čredni imunosti pade v vodo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Samo malo, ampak kdo si TI, da se zavedaš nevarnosti bolj kot zdravnik? Si pomislil, da mogoče ta kovid ni tak bav bav, kot si ga vajen iz medijev? In da dejansko zdravniki sami to vedo in se pač temu primerno vedejo?

Kot sem že napisal, pred 1 mesecem bil v UKC in se je zdravnica samo nasmehnila, ko sem jo vprašal o resnosti kovida. Tudi predlani konec leta sem srečal kirurga iz UKC, ki je isto dejal...

A zdaj naenkrat pa bomo bolj verjeli medijem, kot pa zdravnikom, tak kak komu paše torej?
Darjan, če rečem "začepi" sem blago relel. V redu?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Koliko vem se da cepiva po metodi mRNK da hitro modificirat na vsak sev. Ampak potem vsi ostali do tega trenutka cepljeni v bistvu na enakem kot da niso bili cepjeni. Da pa na brzino precepimo cel svet, da potem niti ne pride do raznih mutacij pa seveda ni mogoče. Tako da res ne vem kdaj bo konec tega sranja. Andy tudi tvoja teorija o čredni imunosti pade v vodo.
Vsekakor bomo prej prekuzeni kot precepljeni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Ob brazilcih, angležih, afričanih, ter tako naprej, covid z imeni že od galaksij, ker držav in kontinentov bo zmanjkalo da bi različice poimenovali po njih, sigurno čredne imunosti ne bo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.021
113
Koliko vem se da cepiva po metodi mRNK da hitro modificirat na vsak sev. Ampak potem vsi ostali do tega trenutka cepljeni v bistvu na enakem kot da niso bili cepjeni. Da pa na brzino precepimo cel svet, da potem niti ne pride do raznih mutacij pa seveda ni mogoče. Tako da res ne vem kdaj bo konec tega sranja. Andy tudi tvoja teorija o čredni imunosti pade v vodo.

Dva ki sta potovala tudi z njim imata tudi simptome. Zdaj samo še počakajmo dva tedna da pride v DSO pa bomo lahko spet od doma delal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Na Zanzibarju umrl Slovenec
Slovensko veleposlaništvo v Kairu je od tanzanijskih oblasti prejelo obvestilo, da je pred dnevi na otoku Zanzibar umrl slovenski državljan. Kot so dejali, je bil tam na turističnem potovanju. "Smrt je nastopila po nekaj tednih hospitalizacije," je povedal vodja konzularnega sektorja na MZZ Andrej Šter.
"Naši kolegi v Kairu so opozorili na dejstvo, da se včasih ta del sveta promovira kot otok, ki ima samo rajske plaže in kamor virus in bolezen ne sežeta," je posvaril.

 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Dva ki sta potovala tudi z njim imata tudi simptome. Zdaj samo še počakajmo dva tedna da pride v DSO pa bomo lahko spet od doma delal.
Če je bil cepljen, pomeni da še ni bil okužen. Vse je enkrat prvič. Je pa očitno, da cepivo pri njem ne učinkuje. Sicer so pa itak rekli, da cepivo pri mnogih zgolj blaži simptome, tako da tudi če bi se s slovenskim sevom okužil, bi verjetno isto zbolel kljub cepljenju.
 
Nazadnje urejeno:

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
Na Zanzibarju umrl Slovenec
Slovensko veleposlaništvo v Kairu je od tanzanijskih oblasti prejelo obvestilo, da je pred dnevi na otoku Zanzibar umrl slovenski državljan. Kot so dejali, je bil tam na turističnem potovanju. "Smrt je nastopila po nekaj tednih hospitalizacije," je povedal vodja konzularnega sektorja na MZZ Andrej Šter.
"Naši kolegi v Kairu so opozorili na dejstvo, da se včasih ta del sveta promovira kot otok, ki ima samo rajske plaže in kamor virus in bolezen ne sežeta," je posvaril.

In spet se interpretira, da je umrl ZARADI covida in ne, ker je mogoče nalit, zavalen Marlboro desc, z 1/4 enega pljučnega krila, padel po skalah. Ne govorim da je, ampak...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Res je, vzrok ni točno znan. Znan pa ni zato, ker uradno tam nimajo težav s covidom, ker tega virusa pri njih uradno ni. Neuradno se pa sliši marsikaj. Torej tudi če bi dejansko umrl zaradi covida in odpovedi dihalnih funckij ali pa da je bil nalit, zavalen desc, z 1/4 enega pljučnega krila, ki je padel po skalah bi se pisalo enako. Lahko je torej umrl zaradi covida, lahko pa tudi zaradi česa drugega ampak covid ne more biti izključen. Glede na povprečje dogajanja pri nas in po svetu in pa medicinskih sposobnosti na Zanzibarju je pa kar nekaj šans, da je po par tednih bolnice zaradi covida "rekel adijo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
In spet se interpretira, da je umrl ZARADI covida in ne, ker je mogoče nalit, zavalen Marlboro desc, z 1/4 enega pljučnega krila, padel po skalah. Ne govorim da je, ampak...
Evo, sem pozabil do konca povedat. ...ampak, verjetno smo mi krivi, ker hodimo na šiht in ker nismo dal maske gor, ko gremo srat doma.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Samo malo, ampak kdo si TI, da se zavedaš nevarnosti bolj kot zdravnik? Si pomislil, da mogoče ta kovid ni tak bav bav, kot si ga vajen iz medijev? In da dejansko zdravniki sami to vedo in se pač temu primerno vedejo?

Kot sem že napisal, pred 1 mesecem bil v UKC in se je zdravnica samo nasmehnila, ko sem jo vprašal o resnosti kovida. Tudi predlani konec leta sem srečal kirurga iz UKC, ki je isto dejal...

A zdaj naenkrat pa bomo bolj verjeli medijem, kot pa zdravnikom, tak kak komu paše torej?
Predlani si srečal kirurga iz UKC ... :valjamse: :valjamse: :valjamse:
A ti se prav trudiš take oslarije pisat ali si samo tako poseben?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Evo, sem pozabil do konca povedat. ...ampak, verjetno smo mi krivi, ker hodimo na šiht in ker nismo dal maske gor, ko gremo srat doma.
Bo potrebno podaljšati policijsko uro, ker je en umrl v Zanzibarju. Lahko bi tudi šole spet zaprli. Neka kazen v obliki strožjih ukrepov nam mora biti dodeljena ...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Hmmm.... saj res, morda je bil pa tudi ta Slovenec poleg vseh ostalih pri nas v SLO načrtno ubit s strani vlade zaradi večjega PR zastraševanja drugih, kdo bi vedel....
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Kamele0N in cappy