Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

19. jul 2007
2.763
1.493
113
Sporočiti vam moram, da smo potrdili prvi primer južnoafriškega sev.

Obolela oseba je bila odkrita v mariborski reigiji po povratku iz Afrtike. Epidemiološka služba je odkrila vse visokorizične kontakte ter tako štiri osebe napotila na testiranje in v karanteno, dodatnih šest ravno tako, dve osebi, ki sta se skupaj s prvo osebo vrnili in sta oboleli, pa imata najverjetneje tudi ta sev glede na epidemiološke podatke. Epidemiolgi zagotavljajo, da so na terenu prepoznani vsi visokorizični kontakti, ki so v karanteni, oboleli prepoznani in v samoizolaciji, tako da zaenkrat dodatni ukrepi niso potrebni. Iz previdnostnih razlogov pa smo se z nacionalnim laboratorijem in inštitutom za mikrobiologijo dogovorili, da bomo namesto dosedanjih 10 tedensko sekvencionirali 30 odstotkov
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jap in to blesav dohtar, k bi mel lohk kej v glav.

Ni on kriv, če ostali žuramo po lovskih kočah (hm, tako za intermezo a tam v afriki jih tudi imajo?), hodimo na koline, hodimo v portorož, v kranjsko goro in k sosedu se ga nalivat v klet. Ni on kriv, da hodimo iz svoje občine po nenujnih opravkih, da jemo burek na javnih mestih in da nosim masko kot Zlatko. Res, vsak sam naj se zamisli in naj prevzame odgovornost za to da bodo v UKC MB in kasneje po ostalih bolnišnicah ter DSOjih umirali ljudje, ki bi jih z odgovornim ravnanjem takorekoč lahko 100% rešili.

Skratka ta (uradno neimenovana) oseba s štajerske ki se je vrnila iz afrike je samo minoren predstavnik vseh nas, neodgovornih in malopridnih državljanov.

Če potegnemo vzporednico z lanskim letom, sedaj imamo kakšen teden dva še čas da nabavimo zaloge s trgovin, mogoče celo v drugih regijah, potem bomo lepo spet zaprti doma tam do maja! Izkoristite ta čas dokler še lahko! ;)

BTW, sedaj se lahko ukine urad za cepljenje pa se nazaj Kacota potegne za govornika vlade. Tem za pogovore in skupin za obtoževanje mu ne bo zmanjkalo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Že pol Slovenije sploh pa Štajerci vedo da je nevrokirurg tudi po imenu. Sem prebral ko mu je en jeb.. ker mu je že drugič odpadla operacija.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Že pol Slovenije sploh pa Štajerci vedo da je nevrokirurg tudi po imenu. Sem prebral ko mu je en jeb.. ker mu je že drugič odpadla operacija.
Ma jebe nej se, tko kot je un v videu povedal. Ja, OK, nej gre kamor hoče zarad mene, samo naj se potem tud, ko nazaj pride, obnaša svojemu nazivu primerno. Samoizolacija 1 teden, pa testirat se vsak dan. Verjetn je šel pa direkt z aviona delat. :obesise: Še ena sramota za SLO zdravstvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Torej je ta JA sev bolj smrtonosen? Bodo zdaj trupla na ulicah, ali zakaj panika?

ali bodo lepo zganjali histerijo naprej, kot pri UK sevu, ki je res bolj nalezlhiv, a manj nevaren - kar se pa sploh ne omenja.... samo nalezljivost, nalezljivost
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Direktno ne naslednji dan pa, kot je povedala tista iz UKC za bolnišnične okužbe je imel simptome že na šihtu.
Sicer pa učinkovitost pfizerja proti afriškem sevu je bolj tak kot proizvajalec pravi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sicer pa, tako dolgo ga bo "stroka" srala z omejevanjem prekuževanja, da bomo na koncu kasirali kako zjebano mutirano verzijo virusa in bo res pizdarija.
Me pa nekaj zanima: miljarde so šle v razvoj cepiva, tudi EU je zadevo (baje) izdatno financirala. Vse za rešitev človeške vrste.
Obenem imamo v Sloveniji kok farmacevtskih fabrik? Dve? Več?
Je kakšna posebna omejitev, da ne morejo (smejo?) proizvajat cepiva?
 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Sicer pa, tako dolgo ga bo "stroka" srala z omejevanjem prekuževanja, da bomo na koncu kasirali kako zjebano mutirano verzijo virusa in bo res pizdarija.
Me pa nekaj zanima: miljarde so šle v razvoj cepiva, tudi EU je zadevo (baje) izdatno financirala. Vse za rešitev človeške vrste.
Obenem imamo v Sloveniji kok farmacevtskih fabrik? Dve? Več?
Je kakšna posebna omejitev, da ne morejo (smejo?) proizvajat cepiva?
Ne znajo (z danes na jutri), v kakšnih dveh, treh letih bi zagotovo zagnali proizvodjo, saj drugače kar obvladajo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Kopiram od Slovenke ki živi na Zanzibarju za vse tiste ki še mislijo da je tam sveti gral turizma.

"Res ne mislim obtoževat nikogar, saj je to volja posameznika.
Kaj pa če se ne bi več spraševali med sabo ali je test potreben ali ne. Kaj če bi bili odgovorni turisti in naredili test ne glede na to ali ga letalska družba/država zahteva?

Živim na Zanzibarju in tudi tukaj imamo korono. Veliko nje. Smo bili 10 mesecev brez nje, potem pa je prišla truma turistov.
Samo vlada o temu pač ne govori, ker ni ok za turizem. Ne boste videli statistike, ker Tanzanija že zdavnaj več ne posodablja številk.

Določeni popotniki, ki so bili tukaj nekaj časa kot turisti, bodo napisali da o koroni tukaj ni ne duha ne sluha. Ja, ker so turisti in njih se Tanzanija trudi na vsak način obvarovat pred temi podatki, da ne bi bili prestrašeni. Ko živiš tukaj in poznaš ljudi je zadeva drugačna.

Ja saj vem... je samo gripa. Ampak vedite da povprečen domačin nima denarja za zdravila da bi to prebrodil in s prehrano ki si jo lahko privoščijo nimajo razvitega nekega blaznega imunskega sistema.
Torej če si en izmed 'srečnežev' greš potem tja za mavrico."
 
  • Žalosti me
Reactions: cappy

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Ma jebe nej se, tko kot je un v videu povedal. Ja, OK, nej gre kamor hoče zarad mene, samo naj se potem tud, ko nazaj pride, obnaša svojemu nazivu primerno. Samoizolacija 1 teden, pa testirat se vsak dan. Verjetn je šel pa direkt z aviona delat. :obesise: Še ena sramota za SLO zdravstvo.
Tako je. Ko to slišiš, imaš občutek da nas enostavno namerno kužijo. Pa kaj pri vragu ima en zdravnik za plazit po jebeni Afriki. Cepljen ali ne, pa 3.14zda če si zdravnik moraš biti prvi ki se zaveda resnosti situacije.

Sori za kletvice, ampak to me pa res razjezi. Lani so zdravniki prvi, ki so privlekli bolezen v državo, evo zdaj zopet. Saj vem da slej ko prej bi virus bil pri nas, ampak če bi imeli 3 tedne manj raznoraznih ukrepov je ton3 tedne za celo državo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Mutirana pizdarija, ki ne bo imela težav s cepivi, tudi ne bo imela problemov s prekuženimi
Kar samo pomeni, da s cepivi ne bomo dohiteli virusa in njegovih sevov. To je ze vnaprej izgubljen boj.

Ce se ze niste sprijaznili s tem, se boste morali pa zdaj, da s tem virusom in vsemi njegovimi sevi bo treba zivet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen