Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Gre samo za popolno odpoved NIJZ ja v ključnem trenutku epidemije.

NIJZ je vnaprej napovedal, da pri svojih zmogljivostih od določene točke naprej ne bo zmogel slediti kontaktom - vsaj ne tako kot se zagre. Ali so jim dodelili nova sredstva in kadre? Niso. Kasneje so najeli neke študente, da so dvigovali telefone in pošiljali generic navodila o izolaciji. Ali so sprejeli kakšne predloge kako kaj poenostaviti? Niso. Cca 14 dni drugega vala, ko je bil največji skok okužb, se je vlada ganjala z ZZZS, MZ in NIJZ kako "ustavit" (ha ha) epidemijo, ne da bi preveč denarja porabili (nekaj časa niso niti dajali nadomestila za karanteno). Seveda, zdaj si kar sam neko odločbo sprintaš, ampak kritični trenutek smo zamudili.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... ko sem bil jest mali, sem tudi imel šolo na daljavo kdaj ... (temu smo rekli "špricanje"!) ... pa malico na daljavo tudi ... se je vzelo sendvič doma pripravljen iz torbe, pa sok in na dvorišče ... :eek: ...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Tole sodrgo od SVIZ in učitelje bi morali zmetat iz svojih služb. Oni so nekaj posebnega, njim se ne sme nič zapovedat, po njihovo je 100% obvezno testiranje manj učinkovito od prostovoljnega.
Oni bi le prostovoljno, da bodo seveda zadevo izpustili, otroke pa želijo obvezno testirat, verjetno s tistimi pol metrskimi palčkami vsak teden v 1km dolgi vrsti, ker kot država ne poznamo še enih japijev, ki bi poceni dobavili drug sistem testiranja (Avstrija, ki je za otroke zrihtala simpl test, kjer samo podrgneš po nosu 1cm).

Tulijo kako so otroci bogi in kako vsi nazaj v šolo, potem pa svojat enega testa ne bi šla naredit. Res niso vredni, da jih pes poščije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Tole sodrgo od SVIZ in učitelje bi morali zmetat iz svojih služb. Oni so nekaj posebnega, njim se ne sme nič zapovedat, po njihovo je 100% obvezno testiranje manj učinkovito od prostovoljnega.
Oni bi le prostovoljno, da bodo seveda zadevo izpustili, otroke pa želijo obvezno testirat, verjetno s tistimi pol metrskimi palčkami vsak teden v 1km dolgi vrsti, ker kot država ne poznamo še enih japijev, ki bi poceni dobavili drug sistem testiranja (Avstrija, ki je za otroke zrihtala simpl test, kjer samo podrgneš po nosu 1cm).

Tulijo kako so otroci bogi in kako vsi nazaj v šolo, potem pa svojat enega testa ne bi šla naredit. Res niso vredni, da jih pes poščije.
EsQOL-NXMAAnAXO.jpg


EsQPXXeXcAQ8y45.jpg
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ogromno krat sem že napisal, da gre pri covidu zgolj za šlepanje lenuharskih dohtarjev in šolnikov.

 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Kaj maš tu za zagovarjat? Povsod maš bedake.
Saj to ene za vsak krščen duš tak jamrajo. Pa ona be to pa ona ne bi ono, pa tak utrujena je ker tolko dela pa nevem kaj vse. A v jebenem 2. Razredu uči.

Drugač pa saj jamrajo in so proti povsod, samo v firmi ne upa naglas, ker ve da bojo posledice. Tu pa ve, da jih ni pol si pa upa :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
“Čestitati” je treba Štruklju in njegovi kliki - moja trenutno samo “jamra”, da še ne ve v katero učilnico jo bodo dali, da bodo lahko upoštevali 1,5 m razdalje. Padla je že ideja, da v telovadnico, ker ima pač veliko otrok (25) - in če bo temu res tako, bo moja po tednu dni ob glas (cel dan maska in se “dreti”, da se je kaj sliši v velikem prostoru) in na bolniški - teden kasneje pa druga.
Testiranje je, za normalne učitelje, najmanjša težava. So predpisani varnostni bistveno večja - pa ne, ker se jih ne bi hoteli držati, ampak ker so “nemogoči”. Ampak pustimo to - upam, da bodo uspeli vsi umiriti konje, ko se bodo pojavile prve okužbe - in pod vsi mislim tako “svizca”, dejanske učitelje in ravnatelje, ter starše - ker drugače bodo “strokovnjaki” tik-tak spet vse zaprli.

Pa še k Štruklju nazaj - u kura...C naj gre ...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
“Čestitati” je treba Štruklju in njegovi kliki - moja trenutno samo “jamra”, da še ne ve v katero učilnico jo bodo dali, da bodo lahko upoštevali 1,5 m razdalje. Padla je že ideja, da v telovadnico, ker ima pač veliko otrok (25) - in če bo temu res tako, bo moja po tednu dni ob glas (cel dan maska in se “dreti”, da se je kaj sliši v velikem prostoru) in na bolniški - teden kasneje pa druga.
Testiranje je, za normalne učitelje, najmanjša težava. So predpisani varnostni bistveno večja - pa ne, ker se jih ne bi hoteli držati, ampak ker so “nemogoči”. Ampak pustimo to - upam, da bodo uspeli vsi umiriti konje, ko se bodo pojavile prve okužbe - in pod vsi mislim tako “svizca”, dejanske učitelje in ravnatelje, ter starše - ker drugače bodo “strokovnjaki” tik-tak spet vse zaprli.

Pa še k Štruklju nazaj - u kura...C naj gre ...
Saj vem, da se zdi znanstvena fantastika, ampak, če je res tak problem se dreti pod masko (pa ne verjamem, da je), nakup majhnih mikrofonov (vsak učitelj svoje) in zvočnika (vsak razred svoje) res ne bi smel biti prehud projekt, niti predrag. Ali pa vsaj za prvo silo, tiste malo dražje FPP2 maske, ki imajo svoj filter in dihaš lažje, ter je udobnejša za daljše nošenje.

Ne vem no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa dobro no, se je treba mal na FB pokazat, če ravno ni fotk z morčka, sončka, kavice in pirčka, nase opozoriš tako, da se ****** in jam(b)raš.
Jaka drama tist test narest, po čipu bojo tršice še bolj brihtne, to je samo plus #zaotrokegre #otroknedamo #ilikemyjob
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pa preko čipa se lahko na WiFi poveže, se ji ne bo treba dreti ker bo šlo vse preko zvočnika. Samo z njenimi mislimi, pa še na Trstenjakovi se bo na server nalagalo če bo kak otrok popoldne rabil za ponovit.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Romzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Saj vem, da se zdi znanstvena fantastika, ampak, če je res tak problem se dreti pod masko (pa ne verjamem, da je), nakup majhnih mikrofonov (vsak učitelj svoje) in zvočnika (vsak razred svoje) res ne bi smel biti prehud projekt, niti predrag. Ali pa vsaj za prvo silo, tiste malo dražje FPP2 maske, ki imajo svoj filter in dihaš lažje, ter je udobnejša za daljše nošenje.

Ne vem no.
Pssst. Pripomočke bodo uporabljali zgolj v primeru, da jih šola nabavi, pa še takrat bo jamranje, da niso vrhunski kot jih njihovo delo zahteva. Učitelj si še pisala ne bo kupil iz lastnega žepa ...