Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Sem mislil, da je računalništvo v OŠ. Saj morajo kar naprej nekaj na računalniku naredit.
Mislim, da ne rabiš znanja računalništva - WORD, EXCEL. To je način izobraževanja, kot posojnica, ali POWRPOINT.
To je način posredovanja. Za to gre. Za način posredovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kako pa to šiba ko ima otrok 11 predmetov, v bajti pa trije otroci pa še dva starša, ki vsak svoj posel delata od doma?
Zate ne vem, jaz sem zadnji dan (pred izolacijo) na šihtu odprl havbo, nametal not komp, pa ekrane in ergonomski stol :)zmaga:). Odločitev je bila več kot odlična.
Sicer so se nekaj hvalili, da bo zadeva špilala tudi preko mobilcev in tablic. Ah ja....
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
No, vi še do eAsisetnta komaj priplezate, mi naj bomo pa tukaj geeki in naj mulce usmerjamo kako kaj narest česar si v šoli sploh niso uspeli domisliti.
Pa moraš vedet, da sem sam nadpovprečno računalniško pismen. Meni ni jasno kako naj bi to en "bosanc" (ne mislim slabšalno, pač niso vsi odrasli po 8 ur na dan za računalnikom) hendlal in usmerjal mulce.
Sej to je moj point... Tole laufa, kolikor daleč spleza najšibkejši člen v verigi. Kot zmeraj. Sej meni tudi ni kompjuter tuj v smislu, da če je neki novega je pa tema. Ampak dolocenih stvari pač ne uporabljam, za ene niti slišala nisem do sedaj. Microsoft teams. Bi se naučila, valda, samo lahko pa da komu to ne bi šlo... Kaj pa pol? Mulc naj letnik rukne, učitelj ga ni naučil? Ni čist tko...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Zate ne vem, jaz sem zadnji dan (pred izolacijo) na šihtu odprl havbo, nametal not komp, pa ekrane in ergonomski stol :)zmaga:). Odločitev je bila več kot odlična.
Sicer so se nekaj hvalili, da bo zadeva špilala tudi preko mobilcev in tablic. Ah ja....
Jest sm sam leptop pograbu, pa šel.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Stvar je še slabša. Otroc (in starši) naj bi se naučili uporabljati in tudi uporabljali sistem , ki ga je vpeljalo šolstvo, ki ga to isto šolstvo (oz. posamezne šole ali učitelji) ne zna uporabljat.
Jaz sem pizdil že prejšnji teden. Lahko bi že takrat vpostavili "dopisno" šolanje: danes imaš tole_in_tole za predelat, tole_pa_tole so pa naloge. Sprintaj si jih in reši in pošlji sken ali fotko nazaj do petka. Če ni printerja, pa naredi v zvezek, pofotkaj in pošlji po mailu nazaj. To lahko narediš z vsakim usranim telefonom.
Kdor niti te opreme nima ga je pa že tako ali tako najebal.
Pa ne mi zdej o zakonodaji in GDPR in podobne finte: komot bi v izrednih razmerah tole zaobšli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Stvar je še slabša. Otroc (in starši) naj bi se naučili uporabljati in tudi uporabljali sistem , ki ga je vpeljalo šolstvo, ki ga to isto šolstvo (oz. posamezne šole ali učitelji) ne zna uporabljat.
Jaz sem pizdil že prejšnji teden. Lahko bi že takrat vpostavili "dopisno" šolanje: danes imaš tole_in_tole za predelat, tole_pa_tole so pa naloge. Sprintaj si jih in reši in pošlji sken ali fotko nazaj do petka. Če ni printerja, pa naredi v zvezek, pofotkaj in pošlji po mailu nazaj. To lahko narediš z vsakim usranim telefonom.
Kdor niti te opreme nima ga je pa že tako ali tako najebal.
Pa ne mi zdej o zakonodaji in GDPR in podobne finte: komot bi v izrednih razmerah tole zaobšli.
GDPRja ne smejo kar pozabit. Sej veš, folk je nor.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Naš osnovnošolec nekaj dela vsak dan. Kaj in kako je njegova stvar. Dovolj je star, opremo ima. Videl sem, da nekateri učitelji zahtevajo, da so zapisi v zvezku in potem običajno uporabi scaner, da pošlje nazaj. Pravilno. V osnovni šoli je potrebno večino napisati z roko. Lahko pa bi pač slikal. Pri likovni je slikal s fotoaparatom, ker očitno z rezultatom na svojem telefonu ni bil zadovoljen.
Nekaj se dela, učitelji se trudijo, sigurno pa to ni rešitev za celo leto šolanja.

Na faksu tehniške smeri imajo predavanja in vaje praktično po urniku. Pisali so tudi kolokvij. Ta faks uporablja MS Teams. Za drugega, kjer predava kolega vem, da imajo zoom in v tem času laufajo tudi zagovori diplomskih. Niso teh stvari odpovedovali ali prestavljali.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in kalbo

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Mogoče pa prosojnica niti ni tko slaba stvar, če je kvalitetna.... Resno pričakuješ zgoraj opisan sistem? Jest ga ne in si ga niti ne predstavljam.

Prosojnica? WTF? Pa printanje nalog, reševanje in potem skeniranje al kako? Kako si tega ne predstavljaš? V skoraj vseh firmah, za katere delam, imamo Teams v uporabi za vsakodnevno delo. Funkcionira. Sploh zdaj, ko so vsi na remote delu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tole tvoje bluzenje pomnoži s cca 5 predmeti na dan x trije otroc, je 15 sešnov. Računat se da na roke, pri fiziki se da na roke delat vaje, zgodovina je napisana, slovenščina tud......Kakšen Teams neki. To je za na faks, kjer ima vsak študent svoj računalnik mail in podobno, v OŠ tega ni. Preverit rezultate znajo pa tudi sami.

Men osebno je važn da neki migajo, eni bi radi pa kaj? Na daljavo bolj kvalitetno kot doma.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Sem mislil, da je računalništvo v OŠ. Saj morajo kar naprej nekaj na računalniku naredit.
Mislim, da ne rabiš znanja računalništva - WORD, EXCEL. To je način izobraževanja, kot posojnica, ali POWRPOINT.
To je način posredovanja. Za to gre. Za način posredovanja.
A z znanjem worda se otroci rodijo? Čisto realno gledano vsi zahtevajo neke govorne nastope in powerpointe za podporo. Kdo jih to nauči? V šolstvu nihče, vsaj uradno ne. Razen če izbere enega izmed izbirnih predmetov.
Glej maš frocovje, ki nima google chrome instalirano in ne zna "interneta" odpret. in maš komentarje učitl tu ni ikone za internet in tako. Al pa naredi neki PP pa rečeš shrani in te gleda. Kak to naredim?
Kaj je to firefox? kaj ej to Edge? enostavno je google=internet=chrome
So pa majstri v Fortnite, snap, TikTok, o ja to pa ja.

Tudi polovica učitlov (starejših) je doživela šok na polno. Še easistenta ne uporabljajo redno, mailov ne berejo. zaj pa čez noč bum gremo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Meni je rekla pomočnica ravnateljice, da improvizirajo, imajo sestanke, se trudijo izboljšat, iščejo rešitve in jest jim verjamem. Sem pa edino v pondelk ponorel, ker mi je priletelo 30 mailov naenkrat, da bodo opustil spletno stran, ker eni starši bi radi pa pristen kontakt. No pol niso, ker je očitno več takih, ki jim ni do doisovanja z 10+ učitelji vsak dan. Eni starši edincev pač ne razumejo.

Slišim pa od sodelavk in sodelavcev, da majo eni težave, ker ne zdržijo več skup. Pri nas je prav zabavno, ko je ena otroška soba kar naenkrat pisarna, not dve firmi, pa še učilnica za pubertetnika, tamlajša dva sta si pa uredila v dekliški sobi in šiba. Telefone majo, pogledajo na spletno sran, če je kej za sprintat sprintam, če je kej za naredit na spletu, nardijo popoldne, ko s tastaro zapreva pisarni.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: Cash in navlixx

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zanimivo je res predvsem to, da ni nekega enotnega "protokola" za celo državo. Je pa res , da je to najbrž nemogoče narediti, ker nivo osvojenega znanja je od učiteljice do učiteljice različen.
Sem naivno pričakoval da bo rtvslo pripravil kaj za 3 (2) TV program vsebin pa vidim da razen izodroma ni nič.
Pa še ta izodrom so dali v dopoldanski termin, kjer se potem to tepe s šolskim urnikom. Tam kjer naj bi delali po urniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Zanimivo je res predvsem to, da ni nekega enotnega "protokola" za celo državo. Je pa res , da je to najbrž nemogoče narediti, ker nivo osvojenega znanja je od učiteljice do učiteljice različen.
Sem naivno pričakoval da bo rtvslo pripravil kaj za 3 (2) TV program vsebin pa vidim da razen izodroma ni nič.
Pa še ta izodrom so dali v dopoldanski termin, kjer se potem to tepe s šolskim urnikom. Tam kjer naj bi delali po urniku.
Hrvati imajo prenos preko tv na hrt3, za prve 4 razrede, "Škola na Trećem":
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Pri nas easistent lepo laufa, OŠ v Kranju, otroci z učiteljico klepetajo preko "kanala". Tam tudi pripne priponke z nalogami, ki jih potem natisnemo in delamo, ko imamo čas. In ne šteka več, morda se kdaj ustavi za pol minutke. Imajo pa otroci sedaj svoj brezplačen dostop, to pa urediš v starševskem profilu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da so o tem govorili na začetku, ampak očitno nekomu ni v interesu, pa se najde 100 in en razlog da ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
90955374_1091072224576216_9045739349202698240_o.jpg
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pri nas easistent lepo laufa, OŠ v Kranju, otroci z učiteljico klepetajo preko "kanala". Tam tudi pripne priponke z nalogami, ki jih potem natisnemo in delamo, ko imamo čas. In ne šteka več, morda se kdaj ustavi za pol minutke. Imajo pa otroci sedaj svoj brezplačen dostop, to pa urediš v starševskem profilu.
Pri nas se še znotraj šole niso uspel poenotit. Zmeda je, da je veselje. Res pa je da otroc imajo "delo". Če drugega ne, pa z ugibanem, kaj dafak je učitelj(ica) mislil(a), in kam je "skrila" določeno stvar ki naj bi bila v e-učilnici.
 
  • Haha
Reactions: navlixx