Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Podobno, kot ti jamraš o svojih problemih s službo.....Vse je posledica Kitajskega koronavirusa.
 
  • Haha
Reactions: Romzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sem glih hotel predlagat nekaj podobnega. Kaj hudiča smetite s svojimi sončki in njihovimi problemi s šolo. Moderator???
Naslednja problematika, ki sledi popoldne, je zakaj je poštar sestri v bloku kar na stopnicah pustil mobilni telefon vrednosti 500eur, ki so ji ga poslali s servisa (živi v prvem nadstropju, sosed pa je našel paket na prvi stopnici v pritličju). Na paketu je s kulico napisana oznaka R! ... a je to znak, da bi moralo biti kot priporočeno s podpisom dostavljeno, ali ne?
 
  • Jezen sem
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Moj sonček, pa tvoj tudi, je ta hip za oblaki, ker sneži. Tko da ne mi srat s sončki.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Naslednja problematika, ki sledi popoldne, je zakaj je poštar sestri v bloku kar na stopnicah pustil mobilni telefon vrednosti 500eur, ki so ji ga poslali s servisa (živi v prvem nadstropju, sosed pa je našel paket na prvi stopnici v pritličju). Na paketu je s kulico napisana oznaka R! ... a je to znak, da bi moralo biti kot priporočeno s podpisom dostavljeno, ali ne?

Problematika je samo na forumu in facebooku. Jaz ti povem da vse kar je priporočeno ali za odkup lepo na pošti čaka in moreš priti tja dvigniti. Vse ostalo je dobra (ali slaba) volja poštarja. Sem preveril osebno na pošti in dobil tak odgovor.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
..., od učiteljice zgodovine pa skeniranih 10 prosojnic s flomastrom napisanih za grafoskop in sem skoraj na rit padel, da v teh časih na šoli še uporabljajo prosojnice in grafoskope ... :bonk:
Ja, prosojnice in priprave je naredila prvo leto, kar se je zaposlila, kasneje se pa zgodovina ni spreminjala. In tako bo do penzije.
 
Nazadnje urejeno:

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Svetloba leta narazen... Pa gre za isti šolski sistem.

šolniki so dolga leta bili na izobraževanjih - SIO, Moodle, Sirikt konference,...
Moodle oz. e-kompetentni učitelji so bili (po moji oceni) ena najlažje/najbolj množično pridobljenih potrdil o usposobljenosti, ki so jih učitelji pridobivali za napredovanja (sistem je deloval na sistemu mislim da 24 urnega seminarja - 8 ur v živo, 16 ur na daljavo).

Stopnja uporabljanosti "e-učenja" v šolah je bila že v "normalnih" razmerah različna. Te "izredne razmere" pa so pokazale dejansko stanje.. nekateri posiljajo skenirane prosojnice, nekateri učne priprave s pripisom "dragi učenci danes bomo delali", nekateri se pa snemajo in izvajajo pouk v živo.

Ne bi imel bil starš otroka v 9 razredu, ki gre naslednje leto na gimnazijo.. "naš" je dobil 3 prosojnice.. iz sosednje šole so imeli pa "online predavanja".. pa oba sta naredila 9 razred an?

Križ bo pa - ko se navadna šola vrne - in bo treba al čas karantene "not prnest in odpredavat od začetka" alpa preverit/ocenit naučeno..

Ampak dokler bo PR sluzba na MŠŠ delovala - bo vse v redu.. učitelji dosegajo dobre rezultate in vsi so pripravljeni na vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Sem starš otroka, ki gre naslednje leto v srednjo šolo. In ti res misliš, da bo vso znanje, prejel v točno teh dveh treh tednih. Videokonference s 30 plus sodelujočimi....pa v kere pravljice nekateri verjamete.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Skoraj enega. Pa? :)
No se slišva čez ene 15 let. Tole niso počitnice, ker ko bo te jebe konc, bo vseen treba dat čez NPZ in se spravit na srednjo šolo, opravit maturo, zaključni izpit ITD in če nimaš doma sončka, ki se mu fučka, potem imajo tudi otroci problem in nikakor brezskrbnih počitnic.
Bo šlo zdej?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mogoče pa prosojnica niti ni tko slaba stvar, če je kvalitetna.... Resno pričakuješ zgoraj opisan sistem? Jest ga ne in si ga niti ne predstavljam.
Vsaj sistem kot sem opisal za Borovnico. Oz. si ga tudi ti. Ni optimalno ampak je ok.
Ne pa da tršica napiše da se ne znajde in naj ji mularija pošlje izdelek na mail? Pa kdo je kle blesav?
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Morate dat malo popusta za tole, ko bi meli mi za prfokse strenirat na Microsoft Teams vsaj 1 teden časa recimo 4 ure vse skup pa bi blo to vse urejeno dosti boljše.

To je bilo naenkrat odrezano in zdaj urejat internetne povezave/hardware/software ipd. "na daljavo" je skoraj nemogoče. Eni prfoksi si sami pogledajo par youtub videotov za Teams pa je, drugi niso sposobni sledit klik po klik navodilom.

PS. Slednji dobijo 2k€ neto, uni prvi sposobni so pa še frišni v JS in so dobivali po 900€ neto za jeb*** z dijaki vsak mesec. :S
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
očitno mamo pol eni res srečo da nam šolo na daljavo res dobro laufa :)

vsak dan se dobijo ob 9h pred računalnikom, v živo kamera+mikrofon, program Microsoft Teams, razdeljeni v skupine, učitelj razlaga in kaže preko kamere snov, po potrebi ugaša mikrofone, določi koga se sliši, ... + snemajo, tako da si lahko nekdo za nazaj še enkrat pogleda, ali pa če nekoga ni, naloge so naložene v programu, ko rešijo slikamo in naložimo nazaj gor, učitelji preverijo in odgovorijo...
se pa tamali po pouku še preko istega programa pogovarjajo z ostalimi sošolci/sošolkami :)
Ko bo tole mimo, se naredi analiza katera šola je imela interes in stvar speljala in katera je gledala v luft in čakala "navodila". Tisti, kateri so redno delali in predelali snov nebi rabili nadomeščat, ostali luftarji pa naj potegnejo v julij in avgust. Tako bi morali povedat že prvi dan in bi vsi na polno delali, brez izgovorov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No se slišva čez ene 15 let. Tole niso počitnice, ker ko bo te jebe konc, bo vseen treba dat čez NPZ in se spravit na srednjo šolo, opravit maturo, zaključni izpit ITD in če nimaš doma sončka, ki se mu fučka, potem imajo tudi otroci problem in nikakor brezskrbnih počitnic.
Bo šlo zdej?

Veš kaj, če ti predstavlja ta mesec/dva manj kvalitetnega šolstva problem, potem imaš ti večje problem kot on. Bodo že pregurali, bodo pač poleti nadomeščali če bo potrebno in če bo šlo. Ti se raje pobrigaj in skrbi da bo imel kaj jest kot pa kako bo on zdaj pregural teh nekaj mesecev delnega izpada šolanja. Mater eni vidite probleme kjer jih ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Dualis

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer pa so trenutno vsi v njegovi generaciji na istem, sigurno se bo našla kolektivna rešitev. Torej nihče ni v prednosti. Po drugi strani pa če je tako zagnan in zainteresiran za učenje si pa res lahko sam pomaga. Še vedno imamo elektriko in splet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Dualis

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Morate dat malo popusta za tole, ko bi meli mi za prfokse strenirat na Microsoft Teams vsaj 1 teden časa recimo 4 ure vse skup pa bi blo to vse urejeno dosti boljše.

To je bilo naenkrat odrezano in zdaj urejat internetne povezave/hardware/software ipd. "na daljavo" je skoraj nemogoče. Eni prfoksi si sami pogledajo par youtub videotov za Teams pa je, drugi niso sposobni sledit klik po klik navodilom.

PS. Slednji dobijo 2k€ neto, uni prvi sposobni so pa še frišni v JS in so dobivali po 900€ neto za jeb*** z dijaki vsak mesec. :S

...učitelji imajo 2k€ neto ??? ...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ko bo tole mimo, se naredi analiza katera šola je imela interes in stvar speljala in katera je gledala v luft in čakala "navodila". Tisti, kateri so redno delali in predelali snov nebi rabili nadomeščat, ostali luftarji pa naj potegnejo v julij in avgust. Tako bi morali povedat že prvi dan in bi vsi na polno delali, brez izgovorov.

iz cistega firbca - kako pa mislis naredit to analizo?

dve varianti:
- vsak ravnatelj napise porocilo - pa potem neka komisija ta porocila prebere in oceni... ti garantiram, da bodo vsi super
- preveriš znanje vseh ucencev za manjkajočo snov - torej nek "mini NPZ"?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.729
2.343
113
Pomurje
...učitelji imajo 2k€ neto ??? ...
Dva težko, z lahkoto so na 1,3 do 1,6k€ .

Midva oba delava. Moja obračune za firme, kar pomeni cca 12h dela/dan, jaz pa itak delam 12h/dan.
Ker je moja stroj, sfolga še učenje obeh otrok. 4 in 6 razred.

***** samo čez določene učitelje, kot ste že sami ugotovili. Največjo jebo imajo z angleščino.
Delovni zvezek je bil narejen do cca 20-te strani nato je šla učiteljica na bolniško. Ta ki jo nadomešča je pa spala polne 3 mesece, zdaj pa jim je samo sporočila da naj izpolnijo delovni zvezek od 20-85 strani. Srečno in obilo veselja pri učenju.