Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
...učitelji imajo 2k€ neto ??? ...

Ja, zdaj po zadnjih dvigih lahko blizu prilezeš. Sam to je upoštevano pač vse, da si res pred penzijo se pravi tudi delovno dobo ipd. pa vsa napredovanja.

Za strokovne predmete se še vedno nikakor ne dobi profesorjev, sploh pa ne kompetentnih, tako da je za nekatere predmete tudi to plačilo premalo oz. problem je ker morajo začeti s tisočakom.

Enostavno je preveč enega gnitja žahtevano v JS od začetka do konca. Zdravniki so imeli tudi ta problem pa so to malo rešili v zadnjih letih, razponi so bili ogromni, javnost pa vidi samo najbolje plačane.

Zato se pa zgražam, ko pričakujete, da boste ministre plačevali max. 1500€ na mesec. Že zdaj so kljukci, kakšni bi bili šele potem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Veš kaj, če ti predstavlja ta mesec/dva manj kvalitetnega šolstva problem, potem imaš ti večje problem kot on. Bodo že pregurali, bodo pač poleti nadomeščali če bo potrebno in če bo šlo. Ti se raje pobrigaj in skrbi da bo imel kaj jest kot pa kako bo on zdaj pregural teh nekaj mesecev delnega izpada šolanja. Mater eni vidite probleme kjer jih ni.
Ma ne ga srat. Rekel sem, da nimajo počitnic, ne da trpijo ko kristusi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Sicer pa so trenutno vsi v njegovi generaciji na istem, sigurno se bo našla kolektivna rešitev. Torej nihče ni v prednosti. Po drugi strani pa če je tako zagnan in zainteresiran za učenje si pa res lahko sam pomaga. Še vedno imamo elektriko in splet.
On je zagnan za pičke preganjat in neumnosti delat s sošolci in to mu je ta hip največji manjko, če sva poštena. Nikol pa pač ne podcenjuj najstnikov v smislu, kva je pa vam težko, sej mate za jest. Pa sej se še spomniš sebe, upam.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Zato se pa zgražam, ko pričakujete, da boste ministre plačevali max. 1500€ na mesec. Že zdaj so kljukci, kakšni bi bili šele potem.

Višina plače ni nobeno zagotovilo kvalitete. Zaradi mene sicer lahko dobi tudi 20 jurjev ampak mora za to veliko narediti. Plačilo glede na kvaliteto bi morali imeti...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa razumem te ampak točno tako kot si napisal, jaz sem imel pri 15-ih edini problem kako bom starega med tednom za vsaj 5k SIT zvil da bom šel ven v petek/soboto, pičke ter da bom dobro oblečen, za ostalo se mi je pa jeb**o. Danes pa imam ob tem sranju resne probleme in pomisleke za v prihodnje. Skrbi me za posel, zraven tega bi te dni moral dobiti otroka in posledično sem še toliko bolj našpanan da se slučajno ne bi okužil in zarazil vse okoli sebe saj res ne bi bil pravi trenutek. To so realni problemi. Tvoj pa bo pičke že preko socialnih omrežij sporihtal, mu nič ne bo nikamor ušlo :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in PHOBiA

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Višina plače ni nobeno zagotovilo kvalitete. Zaradi mene sicer lahko dobi tudi 20 jurjev ampak mora za to veliko narediti. Plačilo glede na kvaliteto bi morali imeti...

Težko. Prvič so voljeni, treba pa je upoštevat, da je to lahko zelo zelo kratek mandat v delovni dobi. 4 leta baš niso ne vem kaj če potem odletiš.

Po drugi strani so pa fikusi v JS, ki dobijo skoraj toliko kot ministri pa imajo doživljenske šihte ipd. Potem maš razne olimpiske komiteje, športne zveze, državna podjetja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Po bitki so vsi generali!
Zakaj ni vsak predmet v OS 1x mesečno izobraževanje na daljavo! Učenci ostanejo doma ali pa so v računalniški učilnici?
Izpopolnuje se sisten na daljavo, učenci in učitelji in izobraževalni sistem pridobivajo na izkušnjah/načinu izobraževanja, spoznavajo informatiko, izbolšuje se sitem pri likovni in glazbeni vzgoji.
Kakšna je svoboda učitelja pri tej izbiri? Bo kdo imej kohones in oral ledino? Kdo bo ukradel idejo?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Po bitki so vsi generali!
Zakaj ni vsak predmet v OS 1x mesečno izobraževanje na daljavo! Učenci ostanejo doma ali pa so v računalniški učilnici?
Izpopolnuje se sisten na daljavo, učenci in učitelji in izobraževalni sistem pridobivajo na izkušnjah/načinu izobraževanja, spoznavajo informatiko, izbolšuje se sitem pri likovni in glazbeni vzgoji.
Kakšna je svoboda učitelja pri tej izbiri? Bo kdo imej kohones in oral ledino? Kdo bo ukradel idejo?
Zakaj ni za začetek recimo računalništvo kot obvezen predmet. Ne pa zaj, kar nekaj otrok v 8-9 razredu ne zna spesnit word dokumenta in ga shranit na usb kluček.
Pa ROID-om povišat sistemizacijo, in se bojo stvari začele premikat. Ne pa zaj ko maš ROID-a na šoli z okoli 500 otroci na 40% sistemizacije. Računalnik pa v vsaki učilnici plus računalniška učilnica, plus zbornica, računovodstvo, podpora učiteljem itd.
To so osnove. Potem pa naprej razglabljat o raznem delu na daljavo in kak bi se dalo stvari izboljšat. Že za osnove na večini šol primankuje časa.
 
  • Ljubezen
Reactions: navlixx

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ko bo tole mimo, se naredi analiza katera šola je imela interes in stvar speljala in katera je gledala v luft in čakala "navodila". Tisti, kateri so redno delali in predelali snov nebi rabili nadomeščat, ostali luftarji pa naj potegnejo v julij in avgust. Tako bi morali povedat že prvi dan in bi vsi na polno delali, brez izgovorov.
Loool.
Za tole gre sindikat takoj na ulice. Vsi odlični, razen novinci, ki se jih zaposli vsako leto za 10 mesecev in morajo garat na polno še za stare jarce za praktično minimalac. Med temi se lahko naredi analizo.
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zakaj ni za začetek recimo računalništvo kot obvezen predmet. Ne pa zaj, kar nekaj otrok v 8-9 razredu ne zna spesnit word dokumenta in ga shranit na usb kluček.
Pa ROID-om povišat sistemizacijo, in se bojo stvari začele premikat. Ne pa zaj ko maš ROID-a na šoli z okoli 500 otroci na 40% sistemizacije. Računalnik pa v vsaki učilnici plus računalniška učilnica, plus zbornica, računovodstvo, podpora učiteljem itd.
To so osnove. Potem pa naprej razglabljat o raznem delu na daljavo in kak bi se dalo stvari izboljšat. Že za osnove na večini šol primankuje časa.
Za vprašat se je, kakšne so bile zahteve učiteljev ob štrajku pred dvemi leti.
Jaz se spomnim samo: "hočemo €€€€ !!!"
Ne spomnim se zahtev glede prevetritve šolstva in načina dela (in delovnih pogojev).
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Še malo o šoli: eAsistent občasno crkuje, mail občasno crkuje, nimajo vsi učitelji niti vsi učenci doma interneta in računalnika (in če ga imajo, ga mogoče uporabljajo predvsem starši za službo - verjetno najbolj med 9. in 15. uro, torej med časom "pouka"). Interneta v teh časih ne moreš dobit, če ga nisi imel prej, ker ni novih priklopov. Lahko kuriš mobilne podatke, dokler jih imaš. Poleg tega ni nekih enotnih navodil kako naj se šole lotijo s strani ministrstva, zato je različno od šole do šole.

Predvsem je vprašanje, ali je ta "šola od doma" nekaj, da zamotimo otroke, ali pa, da resno pridobivajo predvideno znanje v predvidenih časovnih okvirjih. Ker če je prvo, koji klinac jim potem učiteljica OPB daje vsak dan neke blesave naloge? Ali pa likovna v prvi triadi? Če je drugo, zakaj se nenadoma pričakuje od staršev, da poučujejo? In kako se to naj zgodi v domovih, kjer oba starša delata od doma in imata več kot enega šoloobveznega otroka, sploh če le-ta ni samostojen pri šolskemu delu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A otroci dobijo lasten dostop do easistenta? Kdaj? Moj je mlajši namreč. V 3. razredu imava dostop samo midva. S tem da moj sploh gesla več ne ve, jaz sem pa na easistentu, kadar je treba malico odjaviti.
No, vi še do eAsisetnta komaj priplezate, mi naj bomo pa tukaj geeki in naj mulce usmerjamo kako kaj narest česar si v šoli sploh niso uspeli domisliti.
Pa moraš vedet, da sem sam nadpovprečno računalniško pismen. Meni ni jasno kako naj bi to en "bosanc" (ne mislim slabšalno, pač niso vsi odrasli po 8 ur na dan za računalnikom) hendlal in usmerjal mulce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
kolega dela preko google class al neki takega, zadevo je resno vzel, in tudi ene 2/3 otrok, ostalo je pa itak autšus