Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
V moji občini dejansko ne delajo samo šolniki, vrteci, oštarije in trgovine z neživljenskimi potrebščinami. Verjetno še kak CSD nisem siguren.
Ker imam tri mulce v osnovni šoli od 5. pa do 9. razreda vem, da šolniki delajo, sicer eni bolje, kot drugi, samo se trudijo. Včeraj sem bil na vezi s pomočnico ravnateljice in zadeve šibajo in jih celo sproti urejajo, tko da šolniki delajo, drugače kot prej, samo delajo pa.

Dejansko ne delajo samo oštarije, trgovine z gradbenim materialom delajo, samo ne direktno fizičnim osebam. Za CSD ne vem, vem pa za upravne enote, ker pač redno delam z njimi. Tisti, ki so bili prej dobri, so dobri in odzivni tudi sedaj, jebiveter je pa pač jebiveter prej in sedaj.

Moja firma dela na polno, smo le jedro vsega tega dela od doma, šolanja na daljavo in podobno in ljudje, ki delajo direktno na omrežju, pa še kje, delajo kvalitetno in dobro. Tisti, ki delamo od doma se pa trudimo zadeve čimbolj prilagodit situaciji, efektivnost je seveda padla, delovna morala pa nikakor ne.

Kle za mano dela moja soproga, na polno, od doma. Delo od doma ni sedenje na kavču, in prav je, da se dela od doma vse tam, kjer se lahko, da so/ste tudi tisti, ki ne morete delat od doma manj ogroženi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ker imam tri mulce v osnovni šoli od 5. pa do 9. razreda vem, da šolniki delajo, sicer eni bolje, kot drugi, samo se trudijo. Včeraj sem bil na vezi s pomočnico ravnateljice in zadeve šibajo in jih celo sproti urejajo, tko da šolniki delajo, drugače kot prej, samo delajo pa.
Žal pri nas situacija ni taka. Glede na nula efekt prejšnji teden smo to tudi pričakovali.
Šolanje ne poteka na daljavo, ampak na domu. Če učitelj na arnesovo e-učilnico za cel teden pouka (??) napopa 15 linkov na zunanje vsebine ali word/PDF dokument z navodili kaj naj preberejo in katere naloge naj rešijo - to pač ni pouk na daljavo. Vsaj meni se ne zdi.
Komunikacije z učitelji ni oz. traja po cel dan da pride kak feedback. Če sploh pride. Saj niso niti pojasnili, kako naj bi komunikacija potekala. Nekateri so objavili svoj mail. Ja kot da ga mulci imajo. Saj lahko jim ustvarimo e-mail račun (makar na google-u), samo potem res ne vem na kaj smo čakali cel prejšnji teden?
V šoli se niso poenotili, niti ne vejo kako sistem uporabljat. Eni limajo word, eni PDF (ajde ok), drugi so ustvarili podforum za katerega noben ne ve. Tretji taske objavljajo pod obvestili. Četrti imajo svoj privat blog in tam objavljajo snov. Pol pa mulci - ker ne vejo kam drugam - odgovore oz. rešitve nalog pišejo v komentarje na blogu. :sprasujemse:

So redke izjeme ki šibajo na polno, se trudijo, dajejo jasna navodila in poskrbijo, da je komunikacija stalna in dvosmerna. :zmaga:
Za matematiko je snov na e-učilnici jasno razložena pisno, vsakodnevno so tudi videi z natančno razlago.
Podobno od tamale razredničarka (4. razred), je očitno dojela da s tistim uradnim portalom ne bo dosti uspeha in je postavila kar svoj sistem. Nekao laufa.
Žal je to mogoče 20% od vseh.

Ostali pa .... Verjetno ne vidijo, da mi vidimo ali so v sistem prijavljeni ali ne in kdaj so bili nazadnje prijavljeni. Pol bo pa ravnatelj spet flancal da so delali po 12 ur in da se ne zavedamo kako odgovorno delo opravljajo.
Zdaj se šele vidi kako za en krščen duš šolo oz. vodstvo šole imamo v resnici(redke izjeme izzvzete). Še slabše je kot smo mislili.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: navlixx in novaa

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pri nas je isto da ti linke ali pa napiše kaj jih moraš naučit. Potem jim pa razlagaj kakor znaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če je kdo že kdaj kaj posloval z učitelji, potem ve kako računalniško nepismeni so ti. Ne znajo poslati slike po mms, ne znajo poslati slike po mailu, ne znajo skenirati potrdila. Nečak osnovnošolec 7.razred je prejšnji torek dobil navodila ... predelajte snov od 14. do 30.strani, od učiteljice zgodovine pa skeniranih 10 prosojnic s flomastrom napisanih za grafoskop in sem skoraj na rit padel, da v teh časih na šoli še uporabljajo prosojnice in grafoskope ... :bonk:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Romzi No, ne bit preveč kritičen, niso vsi enako IT pismeni. Ne vem, kako je resnično pri vas, lahko govorim samo za našo šolo. Pri nas je takoj, že prvi dan zaprtja šole zalaufal na spletni strani zavihek, kamor so začeli učitelji limat naloge, navodila in podobno, prregledno po oddelkih in predmetih. Sej to ni nadomestilo pouka, to je sam mal flikanja in da mulci ne pozabjo, da niso na počitnicah.

Kako si pa dvosmerno komunikacijo predstavljaš v družini s tremi otroki, enim računalnikom in slabo računalniško pismenimi starši? Al pa tko kot pri nas, ko je eden izmed dveh računalnikov 9 ur na dan zaseden z delom od doma.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Če je kdo že kdaj kaj posloval z učitelji, potem ve kako računalniško nepismeni so ti. Ne znajo poslati slike po mms, ne znajo poslati slike po mailu, ne znajo skenirati potrdila. Nečak osnovnošolec 7.razred je prejšnji torek dobil navodila ... predelajte snov od 14. do 30.strani, od učiteljice zgodovine pa skeniranih 10 prosojnic s flomastrom napisanih za grafoskop in sem skoraj na rit padel, da v teh časih na šoli še uporabljajo prosojnice in grafoskope ... :bonk:
No tudi o teh neumnostih sva govorila s pomočnico in se jih vsaj pri nas trudijo odpravit. Kakor se nič ne premakne drugač, očitno v krizi bolje migajo, kot sicer, no pri nas.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
No, ne bit preveč kritičen, niso vsi enako IT pismeni. Ne vem, kako je resnično pri vas, lahko govorim samo za našo šolo. Pri nas je takoj, že prvi dan zaprtja šole zalaufal na spletni strani zavihek, kamor so začeli učitelji limat naloge, navodila in podobno. Sej to ni nadomestilo pouka, to je sam mal flikanja in da mulci ne pozabjo, da niso na počitnicah.
Kako računalniško pismeni so, si morda zasledil že prejšnji teden na tem forumu, ko se je nekdo pocmeril, da njegova baba učiteljica že cel dan piše poročilo, kako je potekala njena komuniakcija na daljavo. Da rabiš cel dan za A4 list, kjer opišeš v par stavkih potek v zadnjih par dnevih, kako si zaposlil učence, kakšen je bil njihov feedback, kako je potekala komunikacija ... :nigladek: pa se potem cmeriš in jamraš kako mučno je to spraviti v *.doc in poslati ravnatelju ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Kako pa naj poteka dvosmerna komunikacija? Mal logistično neizvedljivo. Sploh ker mulc pri 12 letih ne sme met elektronske pošte (glupa zakonodaja).

Mene bolj moti to, da se najbolj blede učiteljicam glasbe, likovnega pouka in podobno, kot bi imele manjvrednostni sindrom.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Če je kdo že kdaj kaj posloval z učitelji, potem ve kako računalniško nepismeni so ti. Ne znajo poslati slike po mms, ne znajo poslati slike po mailu, ne znajo skenirati potrdila. Nečak osnovnošolec 7.razred je prejšnji torek dobil navodila ... predelajte snov od 14. do 30.strani, od učiteljice zgodovine pa skeniranih 10 prosojnic s flomastrom napisanih za grafoskop in sem skoraj na rit padel, da v teh časih na šoli še uporabljajo prosojnice in grafoskope ... :bonk:
Ne vem, kaj rabijo sliko po MMS za poiskat.
Stran. Odlično enostavna in jasno informacija.
Prosojnice. SUPER. Nima vsak razred/predmet računalniške opreme ali projetor PC slike. Pa prosojnico je hitreje za narediti.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, ne bit preveč kritičen, niso vsi enako IT pismeni. Ne vem, kako je resnično pri vas, lahko govorim samo za našo šolo. Pri nas je takoj, že prvi dan zaprtja šole zalaufal na spletni strani zavihek, kamor so začeli učitelji limat naloge, navodila in podobno. Sej to ni nadomestilo pouka, to je sam mal flikanja in da mulci ne pozabjo, da niso na počitnicah.
Sem na vezi z ostalimi starši iz drugih krajev in je večinoma ok. Oz. je vsaj sprejemljivo.
Recimo če pogledam OŠ Borovnica (ker mamo tam ravno žlahto).. niso šli v arnesov sistem ampak delajo na način kot si ga opisal. Dnevno jasno objavijo navodila za delo in so očitno stalno na vezi.
Pri nas ni tako. Ne pretiravam.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kako pa naj poteka dvosmerna komunikacija? Mal logistično neizvedljivo. Sploh ker mulc pri 12 letih ne sme met elektronske pošte (glupa zakonodaja).

Mene bolj moti to, da se najbolj blede učiteljicam glasbe, likovnega pouka in podobno, kot bi imele manjvrednostni sindrom.
Arnesov sistem omogoča sporočila 1 na 1, omogoča klepetalnice, omogoča forume. Ni da ni. Nič od tega ne laufa.
Če to ne gre - vsak mulc ima tudi svoj lasten dostop na eAsistentu.
Na arnesovi e-učilnici dobijo navodila "naj vrnejo rešene naloge do petka". Pa kakšnemu učitelju še rata naredit formo za upload, večini niti tega ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tisto o taki nepismenosti ne verjamem, ker to ob spletnih redovalnicah skoraj ni možno (eAsistent, Lopolis).

Če tega prfoks zdaj ne obvlada, ne more opravljati svojega dela. Imam tudi tik pred penzijo prfokse, ki delajo z moodlom (uporabniško skrpucalo da je joj) in drugimi zadevami (Microsoft Teams...).

Predavanja se posnamejo ali izvedejo live preko Teams. Najbolj problematično je, ker učenci ne poskrbijo za dostop in ga šole ne zahtevajo kot recimo. delovni zvezek/učbenik nosit sabo v šolo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in pep

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kako pa naj poteka dvosmerna komunikacija? Mal logistično neizvedljivo. Sploh ker mulc pri 12 letih ne sme met elektronske pošte (glupa zakonodaja).

Mene bolj moti to, da se najbolj blede učiteljicam glasbe, likovnega pouka in podobno, kot bi imele manjvrednostni sindrom.
Potem pač ne kupim trditev, da so vsak dan po 12 ur nalimani na računalnik in so na vezi z učenci. Kdo tukaj koga .....?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sem na vezi z ostalimi starši iz drugih krajev in je večinoma ok. Oz. je vsaj sprejemljivo.
Recimo če pogledam OŠ Borovnica (ker mamo tam ravno žlahto).. niso šli v arnesov sistem ampak delajo na način kot si ga opisal. Dnevno jasno objavijo navodila za delo in so očitno stalno na vezi.
Pri nas ni tako. Ne pretiravam.
Verjamem, kot sem rekel, lahko govorim samo za nas. Držte se.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Če bi jaz bil učitelj bi pouk izpeljal tako, da bi ga en dal prej posnel , pripravil video vsebino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
A otroci dobijo lasten dostop do easistenta? Kdaj? Moj je mlajši namreč. V 3. razredu imava dostop samo midva. S tem da moj sploh gesla več ne ve, jaz sem pa na easistentu, kadar je treba malico odjaviti. Če hoce učiteljica ali pa kdo drug v normalnih časih prenesti sporočilo, bo mogla kar poklicati ali pa klasičen mail poslat. Drugače pa ne vem o kakih forumih pa klepetalnicab to vi? Jaz lahko hrano odjavim pa kaki mail učiteljem pošljem (imenik učiteljev je predizpolnjen). Se pravi hendikep ni samo na učiteljih, treba je imeti dostop, starši morajo to znati in... Easistent mora delat. Mi zdaj dobivamo preko google drivea ker z easistentom ni nič...

Drugace pa.. Kaj pa vi vse rabite pa hočete. Ker se mi zdi, da glavni razkorak je tlele med pričakovanji, kako naj bi to izgledalo in zakaj. Pač naredimo doma kar pošljejo in to je to. Ne ukvarjam se jaz zdaj s tem, kako naj bi to po moje izgledalo pa moglo bit. To je extremni primer v ekstremnih razmerah. Sploh mnenja nimam. Smo pa dobili pojasnilo - kot je kalbo rekel in jaz že enkrat prej, da namen ni, da zdaj vso podajanje snovi in učenje otrok pade na pleča staršev ampak da otroci ne pozabijo, kaj je šola in da se dela. Bodo šli pa skupaj čez vse na način kot se za gre. To je pa več kot doseženo...
 
Nazadnje urejeno: