Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ta mentaliteta je kar lepo vezana na plačo. Nekateri si enostavno ne morejo privoščiti, da bi bili na bolniški z 80% dohodki in da s tem izgubijo še kake bonitete. Pa covid gor ali dol.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ytbnd in sandra

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Pa prav reveži najbolj spoštujejo ukrepe. Tako da si nekaj zamešal. Tisti s polno ritjo pa delajo neumnosti. Pri teh letih bi pa lahko vedel, da so najbolj "umazane" ženske prav tiste katere se delajo fensi šmensi. Ne vem no, men se zdi normalno, da če se ti dobro ne počutiš, da ne hodiš naokoli. Tudi sam ostanem tiste 3 dni doma. Zaradi treh dneh ni nihče umrl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Vi imate karanteno, mi jo pa morda še dobimo. Pri naši tamali je danes sošolka kljub slabemu počutju (njene besede so bile baje nekako v stilu "da se v lajfu še ni tok slabo počut'la") prišla v šolo, odsedela par ur in predčasno odšla domov ter na testiranje. Ja, takšna je prišla že v šolo in ne, da bi bila zjutraj še OK pa jo potem zvije, ne vem kaj so to njeni starši razmišljali... verjetno so tiste sorte, ko gredo tudi sami na šiht razen če so na pol mrtvi...
Govorijo o higieni kašlja, kihanja bacilov, kapljic, besno se meri temperatura... Pri meni je bilo prvih nekaj dni točno tako, kot bi prejšnji dan mal pretiraval na treningu, prehladni znaki so bili šele ko je blo že vsega konec, vročine pa sploh ni bilo. Torej netipično, pa mi povej, če si kdaj prej tolkel bolniško zarad musklfibra? Mogoče bi šli rajši v to smer v razmišljanju, ne pa po sistemu kevder Sandre.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Govorijo o higieni kašlja, kihanja bacilov, kapljic, besno se meri temperatura... Pri meni je bilo prvih nekaj dni točno tako, kot bi prejšnji dan mal pretiraval na treningu, prehladni znaki so bili šele ko je blo že vsega konec, vročine pa sploh ni bilo. Torej netipično, pa mi povej, če si kdaj prej tolkel bolniško zarad musklfibra? Mogoče bi šli rajši v to smer v razmišljanju, ne pa po sistemu kevder Sandre.
Ne mešaj. Lepo je napisal da se je počutila slabo kot še nikdar v življenju. Pa je šla v šolo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
.
Ne mešaj. Lepo je napisal da se je počutila slabo kot še nikdar v življenju. Pa je šla v šolo.
Seveda, ker otroci/teenagerji nikoli ne pretiravajo o ničemer. Vse je bad. Tok bad, da bolj bad ne more bit. Bad. Stoletja je folk delal tudi ko je bil bolan, pa je vse laufalo, koga pa tudi pobralo. pa smo se vrteli naprej in naprej. Sedaj je pa vsak kihec in smrkec problem. Najbolje, da smo kar skozi doma, ker eni kihajo zaradi prehlada, drugi zaradi cvetenja, tretji, ker so v sonce pogledal, četrti, ker je prah mimo prišel...kar vsi hitro preventivno domov, gospodarstvo vas ne rabi, vi pa plač tudi ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ne mešaj. Lepo je napisal da se je počutila slabo kot še nikdar v življenju. Pa je šla v šolo.
Ti pa ne poznaš najstnikov anede? Bedno dab u badu najbolj od bada bad.... Ne ga srat, pa raje pazi, da lepega dne ti nekoga ne okužiš. Da mi nismo nobenega štejem za srečo, ne za pamet. Mimogrede, ena najstnica se lako počuti bed in v badu tudi zaradi menstruacije. Ob odsotnosti tipičnih prehladnih znakov komot zamenjaš takšno slabo počutje.
In kevder paniki tvoje sorte nehajte nabijat stigmo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Ta mentaliteta je kar lepo vezana na plačo. Nekateri si enostavno ne morejo privoščiti, da bi bili na bolniški z 80% dohodki in da s tem izgubijo še kake bonitete. Pa covid gor ali dol.
Vsekakor si lahko potem firma privošči pol bolnega oddelka. To pa gre.
In ne, ta mentaliteta je vezana na "kok sem dober lej, z 38 vročine lahk delam" ter "oh prpa, zaradi ene gripce si doma ostal, slabič".
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Vsekakor si lahko potem firma privošči pol bolnega oddelka. To pa gre.
In ne, ta mentaliteta je vezana na "kok sem dober lej, z 38 vročine lahk delam" ter "oh prpa, zaradi ene gripce si doma ostal, slabič".
Ne nabijaj. Govor je o prehladih, ne o vročinah, gripi in podobno. In danes smo tako daleč, da en kihne in posmrka, pa že "leži" doma 1 teden +.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Tvojo mrtvo pamet bi tudi, če bi v štartu sploh obstajala
Je res to vse kar zmoreš? Ko nimaš pojma kaj nabijat pa malo žališ naokoli? Zaključuješ, da ljudje na pol mrtvi delajo na podlagi otroka, ki mu je bad? Hkrati pa bi križali prehlajenega, ker si je drznil priti delat?