Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Mimogrede, od jeseni so uradno prepovedani sistematski pregledi. Zakaj, ne vem, ker ("navadni") pedijatri in druzinski zdravniki ne delajo na covid oddelkih. Torej je tudi tam cel segment populacije, pri katerih se kaksnih tezav ne bo ujelo na rutinskem sistematskem pregledu, ampak sele kasneje, ko in ce bodo starsi opazili, da nekaj ni ok, in ko bo mogoce ze prepozno za te stvari relativno hitro in nebolece zrihtat. Ne vem kako je z obveznim programom cepljenja za populacijo 0-3 let, ampak ce se ne izvaja, imamo zelo ranljivo populacijo, ki ni zascitena pred vrsto bolezni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
No ta jeba je direktno primerljiva s prehladom.
Ja, v nekaterih pogledih prav zares. In enako bi lahko rekel za gripo ampak kot že napisano - (imho) zgolj in samo v nekaterih pogledih kar pa še ne pomeni, da potem rečeš "bah" in zraven zamahneš z roko, češ "ni to nič kaj takšnega", to je vse.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.309
2.277
113
Nč, kaj k...c, počas je dost tega. Vse odpret takoj, gostilne, vse vse vse in gremo gasa. Kdor prežvi, prežvi, pa je to to. Kdor je pa proti, nej se pa zaklene v nepredušno klet in bo živel večno, ker se ne bo okužu s korono. Če te u pa kapč zategnu, si si pa sam kriv, ker si v klet zaklenen in čizd pod stresom in v strahu, da te bo en virus potamanil! :nazdravje:
Dost je že tega. 10 mesec, pa nič bolje.
Vse pozapret in zaklent. Gdor ne zmore naj gre. Ostali preživijo po 3 mesecih lock downa.
Zaradi takega lock downa v Avstraliji ni še noben umrl. Zato ker so pa prosto ven hodil pa PO SVETU

1613204506880.png
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.309
2.277
113
A ni tale doktor lepo razložil ?

Mulc nakladač S polno ritjo dreka je lahko srat. Če je res strokovnjak, zakaj ni na to opozoril maja, pred počitnicami in - s še trajajočim - drugim valom.

Dejte malo pomisliti. Mrtvi NISO problem! Je povezanost na bližnje in konec. Z smrtjo ne vežejo nase nobenih resorcev.

Če malce pogledamo, se OGROMNO ljudi zmaže ven. Samo to je 'cena'.
Problem je to, da je 1000 opazovanih, ene 100 na cevkah in ene 300 se jih je vrnil na terapije in ponovno zdravljenje.
Koliko kadra 24h/7 rabimo, za njihovo preživetje! Finančna sredstva za delovanje takega sistem ohranjanju pri življenju, trpljene bližnjih.
Lepo so rekli. Soba za 6 pa 2 notri. In notri gre lahko samo covid, ne pa kljmž, prostata, rak na pljučih (saj so to nevarne in težke bolezni!)
Še tu na ALTER-ju so ljudje, ki delajo tam.
Kaliko je treba garati, da se zmažejo. In ko so ven, pridejo nazaj zaradi izgube hoje, govorenja, mišic, eksotičnih situacij. Ne pozabit na 1/3 zaposlenih, ki so zaradi covida - tako ali drugače - doma!!
Ne vem, da vam ne kapne, da so to razlogi, da ni gostiln, smučišč, diskotek itd..
Le malo vas je slišalo izjavo primorskega medicinca, ki je rekel: Imamo tu nekaj takih, ki pridejo na testiranje vsak ponedeljek rekoč: Smo spet imeli žurko, pa sem prišel 'pogledat' če sem kaj fasal.
 
  • Haha
Reactions: sandra

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Ja, pol se opravičujem vsem za nepravilno informacijo o cepljenjih in sistematskih. Meni je nazadnje (pred 1 mesecem) zdravnica rekla, da uradno ne smejo imet sistematskih. Ako su lagali mene i ja lažem vas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Ja, pol se opravičujem vsem za nepravilno informacijo o cepljenjih in sistematskih. Meni je nazadnje (pred 1 mesecem) zdravnica rekla, da uradno ne smejo imet sistematskih. Ako su lagali mene i ja lažem vas.

Ni imela sistematskega, samo cepljenje.

Kaj se v primorski regiji dogaja ta teden da so slabši od posavcev. A je protest za odpiranje dosegel nasproten učinek? Je kdo od dol?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Kaj se v primorski regiji dogaja ta teden da so slabši od posavcev. ... Je kdo od dol?
Yup, pred dobrim tednom sem nekje napisal, da megla bo pokazala zobe ("The Fog"), potem ko so + protestirali na zadnji sončen dan v KP pred tem ... zdej pa hlad in burja (ajdovci bi rekli "rahla sapica" z vipavske smeri) ... to bo to ... najverjetneje :evil:
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
In kaj bi ti? S šolo pa to?
Ej pojma nimam. Samo ćakam, kako bo sedaj, ko je vse odprto, pa treba udarit po vladi zaradi tega ;). Bolje kot soap opera. Slovencu ni nikoli prav, on bi vedno bolje naredil.

PS: glede na vse stanje ki se je dogajalo in se še bo, vsekakor ne bi odpiral pred počitnicami. Ampak NE pravim, da je to prav. Ker nisem ne epidemiolog, ne zdravnik, ampak en navaden kmet.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja glej, glede počitnic, sej bomo počas odprli, ker bo pol pol.
Pa cappy tist okol prakse se je rešil, očitno gredo na strojni v šolo maturantje in ostali po en dan na teden na prakso, moj vsak petek. Sam to je Strojna, ki je v nulo poštimana, učitelji pa zelo resni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: cappy