Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

sousis

Guru
16. nov 2019
1.502
996
113
Prispeli na HR. Na meji kolona (Jelsane/Rupa). Moras pokazat dokazila, da spadas med izjeme iz odloka. Cca vsak 4. avto so poslali nazaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Da gres ven iz drzave? Bolano.

Ne razumem logike. Ne recem med regijami, ampak da gres ven iz drzave?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zakaj pa ne, ce pades med izjeme?

Pa mal se umir. Sej te bo se infarkt.

Mimogrede, ko sem sel popoldne cez mesto, jasno z masko, 90% tistih, zaradi katerih delamo, kar delamo, da jih zascitimo, zunaj niso imeli mask.
V glavnem so imeli maske otroci in mladina.

Zalostno.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: jebale vas in Hojsa in Kacota in seveda IJJ, ter Beovićko, Kreka,... IZJEME.
Kaj imate vsi olimpijske bazene na vikendih in jih s kavnimi žličkami praznite, da morate že dva meseca pod izjemo vsak vikend na "sonček"? Al je treba slučajno paradajz pa krompir pobrat. Al hodite na trgatve? .......

Zato pa smo tam kjer smo! Tudi jaz se nočem mojim "luksuzom" odpovedat, pa bi bilo mogoče dobro da bi se, ker konec koncev smo vsi v riti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kdo pa noce na lepse in varnejse, kjer si sam, je morje, sonce, pa mal pozabis na vse to?
Pa se stika nimas z nikomer, razen s carinikom.

Sej narod se bo tukaj se pobil. Si predstavljas lockdown do maja? Spomladi je bilo vsaj zelo lepo vreme, tale jesen in zima bosta pa dolgi.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Car in BornSkeptic

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Da gres ven iz drzave? Bolano.

Ne razumem logike. Ne recem med regijami, ampak da gres ven iz drzave?

Meni je bolano to, da sedaj hrvat zavrača slovenca. Lepo naj sprejme vse tiste, katere je sprejel tudi med poletjem, kjer se je vse začelo.
To da pa ti Andy ne razumeš te logike, je pa itak....
si bil egoist med poletjem, zdaj z temi kak si reko že? " tradicionalnimi krompirjevimi počitnicami Strunjan" , odhod v soboto na Pag...
Kako hočejo tebi kratit tvoje izlete ti pa iščeš krivine, pa tud če jih 100.000 pocrka, tvoje tradicionalne krompirjeve počitnice so nad vsemi.
Zaj pa ne moreš verjet da jih hrvat ne spusti k sebi...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Kdo pa noce na lepse in varnejse, kjer si sam, je morje, sonce, pa mal pozabis na vse to?
Pa se stika nimas z nikomer, razen s carinikom.

Sej narod se bo tukaj se pobil. Si predstavljas lockdown do maja? Spomladi je bilo vsaj zelo lepo vreme, tale jesen in zima bosta pa dolgi.

vsak si želi na lepše in varnejše, ampak nekateri bomo počakali da mine
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Meni je bolano to, da sedaj hrvat zavrača slovenca. Lepo naj sprejme vse tiste, katere je sprejel tudi med poletjem, kjer se je vse začelo.
To da pa ti Andy ne razumeš te logike, je pa itak....
si bil egoist med poletjem, zdaj z temi kak si reko že? " tradicionalnimi krompirjevimi počitnicami Strunjan" , odhod v soboto na Pag...
Kako hočejo tebi kratit tvoje izlete ti pa iščeš krivine, pa tud če jih 100.000 pocrka, tvoje tradicionalne krompirjeve počitnice so nad vsemi.
Zaj pa ne moreš verjet da jih hrvat ne spusti k sebi...
Jaz sem razumel, da nasi zavracajo, ne hrvati.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.502
996
113
Hrvat je samo zavijal z očmi in mahal naprej. Slovenci ne pustijo svojih državljanov ven iz države, če nimajo dokazil, da razlog potovanja spada med izjeme za zapuščanje svoje regije, navedene v odloku.

Drugače pa... Ne hodimo vsi na vikende. Ali na sonček. Zdaj pač ni krompir ali trgatev, ampak ja, dejansko smo šli pomagat. Če se pa v eni bajti in na polju in v avtu od meje do te lokacije okužim, moram pa imet res nesrečo, glede na število ljudi, s katerim sem v stiku sredi Ljubljane vsak dan.

Sicer pa tako kot AndY pravi, kaj pa je tako hudo, če sediš v avtu od točke A do točke B in v točki B nisi z nobenim v stiku? Zakaj pa je tako hudo narobe, če je točka B na drugi strani meje? Seveda se razume, da na točki B ne greš na žur, poroko ali pa na maše s 500 ljudmi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sama foušija, ker nekateri nimajo vil in jaht na drugi strani meje. :cool: Pa tega tudi ne razumem, da ne smeš v Avstrijo ali Italijo, čeprav dotičnih nič ne moti, če prideš. Sama zajebancija naše vlade. :evil:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če sem iskren, ne vem več kaj spada pod izjeme za prehod državne meje.
Članska izkaznica kake stranke je dovolj? Rezervacija namestitve v sosednji državi?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Kaka faušija, samo nismo pozabili njegovega epic bega iz morja, ko je otroke zaklenil v avto, zdaj spet rine dol, ko pa ga recimo več ne bodo nazaj v slo spustili, ker si bo generalštab nekaj novega zmislil, pa bo spet drama za znoret
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kdo pa noce na lepse in varnejse, kjer si sam, je morje, sonce, pa mal pozabis na vse to?
Pa se stika nimas z nikomer, razen s carinikom.

Sej narod se bo tukaj se pobil. Si predstavljas lockdown do maja? Spomladi je bilo vsaj zelo lepo vreme, tale jesen in zima bosta pa dolgi.
Ker nisi in neboš. Ker boš tam rinil v vsaj v trgovino. In na poti nazaj lagal da si bil v samoizolaciji.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ker nisi in neboš. Ker boš tam rinil v vsaj v trgovino. In na poti nazaj lagal da si bil v samoizolaciji.
Me nazivas z laznivcem? Od avgusta, ko je Slovenija uvedla omejitve ob prihodu, nisem sel dol 1x v trgovino. Grem za tistih 48 ur, ponavadi od sobote zjutraj do nedelje zvecer, le nazadnje sem sel od petka popoldne do nedelje zjutraj.
Hrano imam s sabo, drugega ne rabim.

Zdaj si pokazal/a svoj pravi obraz, ko na suho obtozujes nekoga za laznivca samo zaradi fousije, jaz pa lahko moje dokazem tudi z izpiskom prihodov/odhodov iz firme (poleg skenov pasosa na meji in SMSov, ki jih dobim od operaterja ob prehodu meje).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne pozabit, da je Podravje in Prekmurje šele od danes ob 00:01 uradno (polnoč po objavi v UL) v rdečem in včeraj sploh še ni bilo osnov za zavračanje na meji!

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jonny77

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Mi smo prišli dol v petek brez problema, sedaj pa berem da naj bi bilo dovoljeno samo za lastnike, v mojem primeru za najina otroka ne. Ah ja
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Me nazivas z laznivcem? Od avgusta, ko je Slovenija uvedla omejitve ob prihodu, nisem sel dol 1x v trgovino. Grem za tistih 48 ur, ponavadi od sobote zjutraj do nedelje zvecer, le nazadnje sem sel od petka popoldne do nedelje zjutraj.
Hrano imam s sabo, drugega ne rabim.

Zdaj si pokazal/a svoj pravi obraz, ko na suho obtozujes nekoga za laznivca samo zaradi fousije, jaz pa lahko moje dokazem tudi z izpiskom prihodov/odhodov iz firme (poleg skenov pasosa na meji in SMSov, ki jih dobim od operaterja ob prehodu meje).
Še en od katerega Hrvatje nimajo nič. Res ste mi zanimivi vikendaši da vse vozite dol.