Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Spomladi je bila izjema tudi za vikendaše ampak le na območju slo, ker so bile itak meje zaprte. Meje so pa trenutno še odprte ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tocno tako. Izjeme so bile za na parcele. V cem je razlika, ce gres na parcelo v slo ali na hr?
A drzavne meje imamo odprte, pokrajinske pa ne? V cem je fora?

In kaj bomo zdaj z aranzmaji za krompirjeve pocitnice? Mi imamo rezerviran Strunjan in tudi predplacilo sem dal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ni smucarija, je v Strunjanu za krompirjeve, kamor gremo tradicionalno za noc carovnic in je treba rezervirat mesece prej, ker drugace vse gre, Terme Krka pa hocejo nekaj predplacila, tako da sem nakazal tisto nekaj, kar ni slo na vaucherje.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ja dedc... tok si brihten pa pišeš po 50 prispevkov na dan samo na temo covida a tole pa nisi predvidel? vsake par dni napišeš "to sem jaz (pa napihnjenca kdaj omeniš) govoril že davno".
neki ti ne gre da takole zajebe* sedaj.

drugače pa glede na situacijo je res bedarija da daješ predplačilo, tudi če so jesenske.
ti pa seveda želim vso srečo da ti rata it, dejstvo je da če ste vsaj malo bolj privat je čist ista šansa da se kdo okuži kot doma.

pa še forum bo mel mal mir ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in zino

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Drugače ni šlo. Ok, je samo 50 EUR predplačila, ampak vseeno. Vsaj zapade ne, pa gre v naslednjo rezervacijo. Bom pa še dol poklical, pa da vidim kaj rečejo. Za enkrat se še ne zapira hotelov ali pač? Glede na to, da Strunjan (še) ni v rdeči regiji.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj piše, da izjema velja za gospodarske dejavnosti.
Turizem je gospodarska dejavnost, torej če greš nekam kot turist, si soudeleženec oz. stranka v gospodarski dejavnosti.
Tako mal, teoretično. o_O
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz pa predlagam vladi, da naj končno že enkrat prepove turizem. Ne služi ničemur, bone naj namenijo finančni stiski zaposlenih v tem sektorju.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Retorično vprašanje: A bo sploh kdo kaj delal danes do ure cca 11.30? Po mojem vsi samo grizemo nohte in čakamo razglas ljubljenega vodje. No, razen tistih, ki so že v nabavi kvasa.

Drugače se tudi jaz sprašujem, če bo tokrat dovoljen tranzit iz rdečih območij oz. čez nje npr. do svojcev ali parcel na drugih območjih.
 
  • Wow
Reactions: McGiver

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Retorično vprašanje: A bo sploh kdo kaj delal danes do ure cca 11.30? Po mojem vsi samo grizemo nohte in čakamo razglas ljubljenega vodje.

To ni retorično vprašanje. Nismo vsi obsedeni s štetjem okuženih, neokuženih, mrtvih, živih... TV programa tak sploh ne gledam, radio dam na tiho ko začne o tem prehladu govorit, tako da ja, eni živimo normalno dalje. To da bo veliki vodja imel danes govor, sem izvedel zdaj od tebe. Nohtov pa vseeno ne bom šel glodat
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in cappy

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Mene štetje ne zanima. (Če že, bi me zanimali procenti in trendi, ampak tega naši novinarji in PRovci ne zmorejo.)

Zanimajo me ukrepi, ki direktno posegajo v moje življenje. Torej rabim odgovore na vprašanja kot so: kje bo moj otrok, kako se bo šolal, kako bomo poskrbeli za starejše člane razširjene družine, ki živijo drugje, ali lahko stopim na iz hiše na ulico ne da fašem kazen (če slučajno spregledam, da so zdaj maske obvezne povsod) itd. In ti odgovori se spreminjajo z danes na jutri. Aja, pa na srečo ne delam v kakšni dejavnosti, ki je vsakič na udaru, torej me vsaj ni treba skrbeti ali jutri moram v službo ali pa grem le vse zapret.

Da ne bom preveč offtopic, v tej temi pa me konkretno zanima ali bomo lahko izpeljali krompirjevopočitniški načrt ali ne. (Kar je, se strinjam, dosti nepomembno glede na ostala vprašanja.)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Drugače ni šlo. Ok, je samo 50 EUR predplačila, ampak vseeno. Vsaj zapade ne, pa gre v naslednjo rezervacijo. Bom pa še dol poklical, pa da vidim kaj rečejo. Za enkrat se še ne zapira hotelov ali pač? Glede na to, da Strunjan (še) ni v rdeči regiji.
Krompirjeve počitnice boste lahko koristili, če ste že opravili rezervacijo :)