Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Pa Hojs je povedal na novinarski konferenci.


Navedenih je 11 izjem, podobnih tistim pomladnim: prihod na delo in odhod; opravljanje gospodarske dejavnosti, kmetijske ali gozdarske dejavnosti; varovanje zdravja in premoženja, varstvo ali nega ali oskrba družinskega člana, dostop do lekarn ali zdravstvenih storitev, če ste lastnik premoženja, ali pa za koriščenje bonov. In če potujete iz rdeče regije v tujino, je prehod ostalih regij tudi dovoljen.

Tisti, ki ima na današnji dan rezervacijo za koriščenje turističnega bona, jo bo lahko izkoristil tudi zunaj regije. A pri tem se ne sme iti ven iz rdeče regije v oranžno.


čaki mal, torej če imaš rezervirano ta vikend recimo v kopru, pa da si iz lj, potem ne smeš it?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.502
996
113
24ur: "Vse rezervacije, ki so bile opravljene do današnjega dne, tudi če so za na primer naslednji teden, se lahko koristijo. Torej tudi če ste hotelsko nastanitev rezervirali včeraj za npr. krompirjeve počitnice, to še vedno velja. Ne glede na to, iz katere regije prihajate in v katero regijo potujete. "
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Kaj pa če imam servis avta v drugi regiji? A to zapade pod varovanje premoženja, saj imam vpoklic vozila.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Kaj če vozim otroka v drugo regijo (iz rdeče v rdečo) na treninge (ki so dovoljeni). Pod kaj paše to?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Ali bo menjava gum dovoljena med regijami (oboje rdeče)? Imam jih v hrambi v drugi regiji, torej, da zadostnim zakonu po 15.11. jih moram iti tja zamenjat.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Ni smucarija, je v Strunjanu za krompirjeve, kamor gremo tradicionalno za noc carovnic in je treba rezervirat mesece prej, ker drugace vse gre, Terme Krka pa hocejo nekaj predplacila, tako da sem nakazal tisto nekaj, kar ni slo na vaucherje.
Če bi prebral bi videl, da sem te opozoril v naprej. Da ne boš že spet plačal ampak šele ko končaš. In kako boš v bazenu plaval? Bodo za tebe zaprli bazen, da se ne okužite?
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Pa Hojs je povedal na novinarski konferenci.

Hojs se je dopoldne malo zmotil. Je potem zvečer pri Odmevih popravil, da greš lahko v tujino, če izpolnjuješ eno od izjem npr. lastništvo nepremičnine ali rezervacija namestitve, ki pa mora biti z datumom max. 15.10. Samo na kavico v Trst ali Poreč pa naj ne bi šlo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

AndY1, sorry za naslednje besede, ampak...

Ti si tipični primer podalpskega egoista. Boli tebe kuhac za sodržavljane, boli tebe kuhac ca Covid-19 itd. Cel svet je v greznici, 2020 bomo zvozili, pravi "račun" za vse skupaj pride 2021. In če bomo še takrat srali okrog z tem virusom, ko bi morali postavljati gospodarstvo na noge, potem se nam zelo slabo piše. Še slabše kot07/08. Ampak tebi je važno, da ne ne izgubiš 50€ kavcije, če bodo za počitnice bazenčki odprti, če se lahko vozačkaš na Pag... Rineš na Hrvaćko sredi največjih izbruhov, potem pa pizdiš in familijo zapiraš v avto, samo da revček nebi fasal karantene. Ne to, da bi se slučajno kdo okužil - tebi je huje, da bi moral v karanteno in po možnosti dati kakšen dan dopusta. Ker pol ga bo premalo za počitnice...
Tebe moti vse, kar vsaj malo posega v tvoj egoistični način življenja. In boš naredil vse in se oklepal vsake najmanjše možnosti, drobtinice, da nekoga prepričaš da imaš prav. Deluješ kot tip (morda ti tukaj delam krivico), ki se tudi v službi komolčka in je "špeckahla" samo da se prigrize bližje koritu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jao seveda, ker ne bi smel imeti malo veselja v tem malo lepega, ki nam še ostane, v tem samouničenju, ampak ker bi morali trpeti, a ne?
Kako je že rekel Kaco? Uživajte, dokler lahko?

Zakaj bi pa moral imeti slabo vest? Zato, ker smo se šli napačno strategijo konec pomladi in čez poletje kljub temu, da smo nekateri na to opozarjali in zdaj plačujemo za to?

Punce so se tudi same odločile, da bodo na trajektu ostale v avtu. In kaj je narobe s tem, da si ne želimo 14 dnevne karantene sredi poletja? A misliš, da smo prtegnjeni?

Ti šment. Ja, grem na Hrvaško in sem bil pretekli vikend in bom spet ta vikend. Tam sem sam, grem na pohod na Sv. Vid ali pa okoli polotoka Metajne ali po zalivih mimo Ručice in nimam stikov. In kolikor mi boš že govoril, da sem zaradi tega egoist, me ne gane, ker to delam na način, pri katerem ne fašem virusa, med tem ko folk okoli mene, vključno s sodelavci, so ga že fasali, pa so ostali v Sloveniji. Ja, ko grem na Hrvaško na vikend, sem dejansko tam bolj varen kot tukaj.

A da bom imel zaradi tega slabo vest, ker si za vikend privoščim, da malo pozabim na tole nočno moro in sem hkrati še bolj varen kot tukaj?

Ne me smejat.

Deluješ kot tip (morda ti tukaj delam krivico), ki se tudi v službi komolčka in je "špeckahla" samo da se prigrize bližje koritu.
V tem se pa fejst motiš, ampak se ne sekiram zaradi tega. Malo stvari v življenju me lahko še prizadane.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
AndY1, sorry za naslednje besede, ampak...

Ti si tipični primer podalpskega egoista. Boli tebe kuhac za sodržavljane, boli tebe kuhac ca Covid-19 itd. Cel svet je v greznici, 2020 bomo zvozili, pravi "račun" za vse skupaj pride 2021. In če bomo še takrat srali okrog z tem virusom, ko bi morali postavljati gospodarstvo na noge, potem se nam zelo slabo piše. Še slabše kot07/08. Ampak tebi je važno, da ne ne izgubiš 50€ kavcije, če bodo za počitnice bazenčki odprti, če se lahko vozačkaš na Pag... Rineš na Hrvaćko sredi največjih izbruhov, potem pa pizdiš in familijo zapiraš v avto, samo da revček nebi fasal karantene. Ne to, da bi se slučajno kdo okužil - tebi je huje, da bi moral v karanteno in po možnosti dati kakšen dan dopusta. Ker pol ga bo premalo za počitnice...
Tebe moti vse, kar vsaj malo posega v tvoj egoistični način življenja. In boš naredil vse in se oklepal vsake najmanjše možnosti, drobtinice, da nekoga prepričaš da imaš prav. Deluješ kot tip (morda ti tukaj delam krivico), ki se tudi v službi komolčka in je "špeckahla" samo da se prigrize bližje koritu.

a ti si tud en tistih, ki misli, da je rešitev v izkoreninjenju virusa al kako si predstavljaš pomlad v 2021 brez tega virusa?

seveda bo virus sral okoli. virus bo sral, ne mi! Pa še kakšen drug bo zraven. kot vsako leto. kot vsa ta leta že tisoče let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Gargy v teh časih ti je na voljo brezplačna psihična pomoč. Ta korona bo očitno pustila tudi ogromne posledice na psihičnem zdravju ljudi, ker se opaža vedno več nervoznih, ki jih motijo določeni posamezniki, ki ne vplivajo na njih in s katerimi se načeloma prej nikoli niso ukvarjali. V porastu je tudi vandalizem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Eno vprašanje - odprla se mi je možnost za eno izobraževanje na portugalskem za 3 dni že v naslednjem tednu. Let bi bil iz Milana direktno in potem isto nazaj. Je sploh kaka varjanta za tako potovanje?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.502
996
113
Po mojem ne. Izjeme:
1. prihod in odhod na delo ter izvajanje delovnih nalog
2. opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih dejavnosti
3. odpravljanje neposredne nevarnosti za zdravje, življenje in premoženje
4. varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oziroma zaradi oskrbe ali nege družinskih članov
5. dostop do lekarn, zdravstvenih in sanitarnih storitev
6. dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstavništev
7. dostop do storitev za nujne primere
8. dostop do izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih in upravnih organov ter organov pregona
9. dostop do storitev za osebe s posebnimi potrebami
10. izvajanje vzdrževalnih del ali sezonskih opravil na zasebnem objektu ali zemljišču
11. koriščenje turističnih kapacitet, katerih rezervacija je bila opravljena do uveljavitve tega odloka

Razen, če znaš upravičiti to kot izvajanje delovnih nalog.