Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto, sem ravnokar prisel.
Na meji sam, me vprasal, kaksen imam razlog, da sem sel iz rdece regije, sem mi povedal, da grem na nepremicnino, je rekel hvala lepa in nasvidenje.
10 sekund in je bilo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Zdaj pa te imam še jaz dosti! IZ SVOJE REGIJE NE SMEŠ - BASTA!

Smeš, če spadaš med 11 izjem. Sem šel, ker sem imel rezervirano že par mesecev. Še več, sem skočil še k sosedom, ki nimajo nič proti in so srečni, da sem lahko na sončku za kavo pustil njihovemu gospodarstvu. Seveda ob distanci in z masko, kjer je predpisana (in s sprotnim umivanje min razkuževanjem rok) - skratka s preventivnimi ukrepi, ki so popolnoma zadostni, da zmanjšajo R na sprejemljivo mero - seveda, če bi se jih vsi držali, če ne bi bilo jebivetrskih druženj (kamor sodi vse, od privat druženji in piknikov do maš in fitnesov in kafičev brez pravilne uporabe mask, razkuževanja in distancve) izven "mehurčka" ipd.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.073
113
KSZ: jebale vas in Hojsa in Kacota in seveda IJJ, ter Beovićko, Kreka,... IZJEME.
Kaj imate vsi olimpijske bazene na vikendih in jih s kavnimi žličkami praznite, da morate že dva meseca pod izjemo vsak vikend na "sonček"? Al je treba slučajno paradajz pa krompir pobrat. Al hodite na trgatve? .......

Zato pa smo tam kjer smo! Tudi jaz se nočem mojim "luksuzom" odpovedat, pa bi bilo mogoče dobro da bi se, ker konec koncev smo vsi v riti.
Pizdite raje nad kolesarji, Potrčem in drugimi zadetki. Andy se umakne na varnejše mesto, kot verjetno živi vsakdan. Tudi pred 3mi meseci ga nisem videl kot prinašalca virusa iz Zrč, čeprav se je tam blizu gibal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.073
113
Še en od katerega Hrvatje nimajo nič. Res ste mi zanimivi vikendaši da vse vozite dol.
Kaj imajo hrvatje od vikendašev in kaj ne, pa res ni potrebno tukaj izpostavljat. Je že večkrat omenil da ne želi imeti doli stika z drugimi, kar štejejo tudi obiski Hipernovalisa in Plodin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.073
113
Včeraj je bil Hojs zopet dvoumen pri prečkanju meje. Omenjal je da je prečkanje namenjeno samo lastnikom nepremičnin, ne pa babicam in vnukom. A v petek lahko skočim dol v oranžno cono (Zadarska) z dvema otrokoma in za več kot 48 ur?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Mi ta vikend nismo imeli težav za tja in nazaj. Malo me je skrbelo zaradi otrok, ker naj bi bilo dovoljeno le za lastnike, ampak so bila vprasanja le okoli nepremičnine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.594
113
Zdaj pač ni krompir ali trgatev, ampak ja, dejansko smo šli pomagat.
Upps, delo na črno?
:)
Sem srečno izpeljal zadnjo rundo trgatve sredi prejšnjega tedna, sicer bi tenko piskal za pomočnike iz druge regije. Uradno tako ali tako za "hvala lepa" ne smejo tega početi niti po zakonodaji brez trenutnih ukrepov. Tako, da bi to težko rešil.

Vsekakor pa bo očitno odpadlo, da bi šli družinsko pomagat sorodnikom v slovensko Istro pomagat obirat oljke. "Na črno" seveda.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Včeraj je bil Hojs zopet dvoumen pri prečkanju meje. Omenjal je da je prečkanje namenjeno samo lastnikom nepremičnin, ne pa babicam in vnukom. A v petek lahko skočim dol v oranžno cono (Zadarska) z dvema otrokoma in za več kot 48 ur?
Reč, da ti nima kdo pazit na otroke, same jih pa doma ne smeš pustit. Al mogoče predlaga, da jih pustiš zaprte doma in tvegaš prijavo na CSD ali bognedaj da se jima kaj zgodi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Ne, samo če imamo nepremičnino. Sicer so pa spremenili odlok in sedaj velja tudi za ožje družinske člane
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Kaj so pa spraševali? A so prav želeli vedet podrobnosti kaj boš počel na svoji nepremičnini?

ja seveda. pa katero št nastavka na baterijski boš uporabil, ko boš podiral nadstrešek od prikolice. In potem ob povratku moraš pokazati fotografijo nastavka na baterijski, sliko predhodnega stanja in sliko po delovni akciji. Fotografije morajo biti opremljene z datumom in uro. če je pa bolj zoprn policaj, je treba pa fotke kosila in večerje pokazat.
 
  • Haha
Reactions: McGiver

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
msenjur Zdaj se nam zdi še smešno, naslednji teden bomo pa tlele na forumu razpravljali na katerem mejnem prehodu grejo čez samo fotke, kje pa je treba prav pokazat nastavke policaju, da te spusti...