Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Aleš Rozman....direktor na Golniku

tale clank sm 3x preletel, pa nikjer ne najdem citata v naslovu. zdej ne vem, al sm spregledal, al niso napisal, al so pa kar sami dodal.

sm se iskalnik uporabil, beseda počitnic je samo 1x omenjena - v naslovu.

reseno. ni cel tekst na rtvslo
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Nisem nič užaljen in nimam nič proti Hrvatom. Kar pa ne pomeni, da hodim k njim na dopust. Imam pač to srečo, da sem videl doberšen del sveta, tako poslovno, kot tudi privatno. Price/performance je Hrvaška ena najdražjih destinacij, customer care pa katastrofa. In dokler lahko svoj denar zapravim kjer želim, pač me hodim na Hrvaško na dopust.

Če bi v Monte Carlo prišlo vsako leto toliko slovencev, kot jih gre na Hrvaško, ne samo, da bi imeli cenike v Slovenščini, še kakšno besedo bi se Slovensko naučili. Še v Grčiji sem našel slovenske jedilnike, na Hrvaškem kaj takega še nisem zasledil. Pa ni fora v jeziku, ker govorim Angleško in Nemško. Gre se za spoštovanje do gostov.

seveda nisi videl, ce pa ne hodis dol.

in ocitno ne more bit tok slabo, ce vsako leto gledamo selitev narodov na obalo.

ne vem kaj folk res tok vlece dol, ce je tak zanic odnos. nekaj ze mora bit uredu.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
tale clank sm 3x preletel, pa nikjer ne najdem citata v naslovu. zdej ne vem, al sm spregledal, al niso napisal, al so pa kar sami dodal.

24ur -> video/članek "Kdaj do cepiva?"
 
  • Jezen sem
Reactions: Car in jonny77

jest5

Guru
18. avg 2007
25.280
-8.477
113
Kr mejte tisto svojo mlako, pa tisti naprej od vas tudi. Bo pa jezer letos mal zadihu, kot rad reče vaš župan. Nč bat je na drugi strani Slovenije ogromno placov, kjer se počutiš domače. Tko da mene in mojih EUR ne vidte, sendvičev ne jem, Mercator piva pa tud ne pijem.
Ni problema :cheer:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
24ur -> video/članek "Kdaj do cepiva?"

ok, na rtv niso celega teksta napisali ocitno
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sej vem, da tko razmišljate. Sam da se ne bo pol vaš župan pritoževal, kako grdi Slovenci raj na Hrvaško nosmo denar. K Švabov letos ne bo.....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.280
-8.477
113
Sej vem, da tko razmišljate. Sam da se ne bo pol vaš župan pritoževal, kako grdi Slovenci raj na Hrvaško nosmo denar. K Švabov letos ne bo.....
Sicer ne vem kaj tebe boli, ma slovenska realnost je točno takšna, kot sem napisal. Žalostno je, da imaš lažje s tujcem normalno debato, kot s "klenim Slovencem", da o odnosu sploh ne govorim.

P.S. Kaj lapa tist zapit bebček me pa čisto nič ne gane
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
seveda nisi videl, ce pa ne hodis dol.

in ocitno ne more bit tok slabo, ce vsako leto gledamo selitev narodov na obalo.

ne vem kaj folk res tok vlece dol, ce je tak zanic odnos. nekaj ze mora bit uredu.
Zaplankanost povprečnega slovenca in čredni nagon ljudi, ki ne ve, da se svet in dopust ne konca na Hrvaškem. Enako, kot Zoki trdi, da je Ljubljana najlepše mesto na svetu, dnje... pa dlje od Banja Luke še ni šel, pa še tp takrat, ko gre k Snežiču po kakšen nasvet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in msenjur

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
ksz...

sedaj gledam malo cene na kolpi za drugo polovico avgusta. za 3 nas pride 900€ spodoben apartma z zajtrkom,WTF? potem vem zakaj je cote d azur 1600€ na teden.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jaz sem dal lani za en teden Madeira za dve osebi, hotel 5 zvezdic, letalo iz Muncha 2k EUR za polpenzion. Predlani Grand Canaria, letalo iz Dunaja, hotel 5 zvezdic, Golf resort 2.100 EUR, polpenzion. Rent-a-car en teden Seat Leon 100 EUR, gorivo pod 1 EUR (pri nas takrat cca, 1,4 EUR). V obeh primerih cena v restavracijah ceneje kot pri nas. Lepo, čisto, prijazni...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sicer ne vem kaj tebe boli, ma slovenska realnost je točno takšna, kot sem napisal. Žalostno je, da imaš lažje s tujcem normalno debato, kot s "klenim Slovencem", da o odnosu sploh ne govorim.

P.S. Kaj lapa tist zapit bebček me pa čisto nič ne gane
Jest imam z vsakim lahko normalno debato.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Jaz sem dal lani za en teden Madeira za dve osebi, hotel 5 zvezdic, letalo iz Muncha 2k EUR za polpenzion. Predlani Grand Canaria, letalo iz Dunaja, hotel 5 zvezdic, Golf resort 2.100 EUR, polpenzion. Rent-a-car en teden Seat Leon 100 EUR, gorivo pod 1 EUR (pri nas takrat cca, 1,4 EUR). V obeh primerih cena v restavracijah ceneje kot pri nas. Lepo, čisto, prijazni...

dej ne govor, sej vem, potem pa gledam kolpo pa cena k fakin kanarski
v Dubaju sem imel tole rezerviran za slabega tisočaka za teden
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Vojnik

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Zelo teoretično (tudi praktično) lahko potuješ v tujino tudi sedaj, le da večina držav zahteva, da v istem dnevu spičiš not-ven, ali pa različno št. dni v karanteno - tudi Slovenija nazaj grede. Sedaj je le vprašanje, ali ti dovolijo karanteno s sledenjem in v "lastnih prostorih", torej recimo hotel, apartma, prikolica, ali pa moraš "v taborišče". In drugo vprašanje oz. izziv: poiskat državo, ki je precej liberalna v izvajanju karantene. ;)

Moja ZKP mi pravi, da je 7 dnevna karantena glih zato, da lahko naši gastarbajterji pridejo za praznike domov v karanteno in pol nazaj na arbajt v tujino.
Tole o libelarnih državi se lahko čez noč spremeni. In če v tisti noči ne spizdis ven, kličeš Stera na pomoč.
On te pa.poslje v "plodila"
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Če so odpre Hrvaška se mora tudi Slovenija? Kdo določa kaj ja in kaj ne?
Komaj čakam invazijo Italijanov pri nas, da se nam ponovi karantena za naslednje 3 mesece?
Bomo pač doma, jebeni hard reset bo streznil hrvate in njihov način turizma ot. predvsem odnosa, pa tudi hord čehov s piksnami se bomo vsi losali...

Po moje bo tudi tako.
Sem v petek poslušal Alojza Ihana... ...dokler ne bo cepiva, bomo pač svoje obnašanje morali ustrezno prilagoditi.
Saj v Sloveniji lahko število novih okužb spravimo na 0, pa pride od nekod en okužen "kihat" na kakšno prireditev... ...in imamo čez en mesec spet epidemijo? :zavijazocmi:
Kako bodo to preživele dejavnosti, ki že zdaj en mesec stojijo, gostinstvo, turizem itd... ...si sploh ne znam predstavljati.
OK, nekaj prometa - Pod kakšnimi pogoji, vsi ves čas v maskah? - bomo pri nas naredili domačini, samo vseeno... ...ni dobro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še v Grčiji sem našel slovenske jedilnike, na Hrvaškem kaj takega še nisem zasledil.
No, v bistvu se na Hrvaškem dogaja tudi v tej smeri, (pre)pozno ampak se.
Parkrat sem bil nemalo presenečen, ko so me ogovorili v slovenščini, ali vsaj v hrvenščini. :D
Ponudbo in cene žal diktira trg, ki je IMO precej debilen, ponudba samo sledi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zato pa stratgija, da stevilo okuzb spravimo na 0 ni vzdrzna. Strategija kontolirane prekuzbe celotnega prebivalstva je edina mozna resitev.


Eradication is virtually impossible with such a highly infectious disease. Even if the UK was successful, if other countries were not, keeping Covid-19 out would require border closures for years, maybe decades. Endless checks on planes, boats, lorries, cars. Constant testing and restrictions. It is almost certain that the virus would still slip through. This does not seem a viable option.

What about finding an effective treatment? The chances are vanishingly small. Influenza, a very similar virus, has been around for decades, and no game changing medications have yet been found.

As for a vaccine, this solution is so distant that it does not really exist. It will be a minimum of 18 months before an effective vaccine can be developed, then tested, then produced in sufficient quantities to be of any use. Waiting for 18 months before ending the lockdown would be socially and economically impossible. We would be committing national suicide.

So there is only one overall strategy that can be followed. Control the spread to avoid overwhelming the NHS. This has never been made explicit, but the government has, albeit indirectly, told us that this is exactly what they are doing.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi