Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Jaz mam že plačan 50% avans za mobilno... čakam, da vidim kaj do. Če hrvati nebojo vsaj delno spuščali not, bo to ekonomski samoumor.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Bilo je vprašanje časa kdaj bo korona pri nas. Je pa tema o dopustih v tujini. Eni še kar sanjajo o tujini.
Če nebi imeli korone je glede dopust isto. Vsi so meje zaprli... ampak eni še kar sanjajo o tujini...
Ne se zdej ven vadit. Odgovori na preprosto vprašanje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zelo teoretično (tudi praktično) lahko potuješ v tujino tudi sedaj, le da večina držav zahteva, da v istem dnevu spičiš not-ven, ali pa različno št. dni v karanteno - tudi Slovenija nazaj grede. Sedaj je le vprašanje, ali ti dovolijo karanteno s sledenjem in v "lastnih prostorih", torej recimo hotel, apartma, prikolica, ali pa moraš "v taborišče". In drugo vprašanje oz. izziv: poiskat državo, ki je precej liberalna v izvajanju karantene. ;)

Moja ZKP mi pravi, da je 7 dnevna karantena glih zato, da lahko naši gastarbajterji pridejo za praznike domov v karanteno in pol nazaj na arbajt v tujino.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
In kaj bi, če korona ne bi prišla do nas.....? Res na tole prosim odgovori.
Ja meje bi bile zaprte, ynos bi se pa čudil zakaj nemore v tujino na morje. Čez mesec ali dva bo pa srečem če bo dobil plačo oz. imel službo.
Potem bo pa razmišljal da nima žena kaj v lonec dat in zakaj ni vsaj krompir posadil...ampak debata je o dopustu v tujini...
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zelo teoretično (tudi praktično) lahko potuješ v tujino tudi sedaj, le da večina držav zahteva, da v istem dnevu spičiš not-ven, ali pa različno št. dni v karanteno - tudi Slovenija nazaj grede. Sedaj je le vprašanje, ali ti dovolijo karanteno s sledenjem in v "lastnih prostorih", torej recimo hotel, apartma, prikolica, ali pa moraš "v taborišče". In drugo vprašanje oz. izziv: poiskat državo, ki je precej liberalna v izvajanju karantene. ;)

Moja ZKP mi pravi, da je 7 dnevna karantena glih zato, da lahko naši gastarbajterji pridejo za praznike domov v karanteno in pol nazaj na arbajt v tujino.

Je pojdi na hrvaško notri ven za en dan. če te na meji avtomatsko pospremijo , ob doplaiču 500E na določen plac kjer si 14 dni v karanteni.Ni tukaj jaz bi šel v hotel na morje pa malo še plaval...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj to kaže prioritete folku v življenju. morje za ¸1. maj je odpadlo sedaj naval na poletje, ker bo za ene konc sveta če ne grejo v tujino, umirajo itak drugje....po njihovi logiki...njim se ne more nič zgoditi...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
daleč smo prišli, od planiranega roadtripa po Baltiku bomo veseli, če nas bodo spustili na špancir okrog Krke in Kolpe...
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je pojdi na hrvaško notri ven za en dan. če te na meji avtomatsko pospremijo , ob doplaiču 500E na določen plac kjer si 14 dni v karanteni.Ni tukaj jaz bi šel v hotel na morje pa malo še plaval...
A sem kje Hrvaško omenjal? Niti slučajno!

Prosim še enkrat preberi kaj sem sploh napisal.

Če mislite samo jamrat v tej temi, sploh ne vem zakaj ste jo odprli, jamrate lahko pri vladi in korona temi.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Podan primer ker je ponavadi največje zanimanje za hrvatsko. Drugače pa logika- sredi turistične sezone se bi dal v karanteno v hotel pol turistov? A misliš da bi prišel dalj kot do recepcije?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zelo teoretično (tudi praktično) lahko potuješ v tujino tudi sedaj, le da večina držav zahteva, da v istem dnevu spičiš not-ven, ali pa različno št. dni v karanteno - tudi Slovenija nazaj grede. Sedaj je le vprašanje, ali ti dovolijo karanteno s sledenjem in v "lastnih prostorih", torej recimo hotel, apartma, prikolica, ali pa moraš "v taborišče". In drugo vprašanje oz. izziv: poiskat državo, ki je precej liberalna v izvajanju karantene. ;)

Moja ZKP mi pravi, da je 7 dnevna karantena glih zato, da lahko naši gastarbajterji pridejo za praznike domov v karanteno in pol nazaj na arbajt v tujino.

shift Beri in se čudi...

kar jih letos ne pobere korona jih bo pozimi ciroza in samomori...samo zato ker nebodo morali na dopust v tujino