Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Leta 91 in 92 smo večinoma vsi bili na dopustu v Sloveniji, in smo preživeli, ni bilo nikomur hudega. Letos bo pa konec sveta ker ne boste mogli v hrčkolandijo na dopust.

Vids tukej je dobra zgodba zadej. Mi smo familiarno hodil dol na morje tud med cudnimi cajti in tkoj po vojni ipd. Dokler je imel apartmaje cez stari gazda so dobro vedli zakaj smo vsako leto dobil fraj apartma po normalni ceni. Cim je prevzel sine so pa Ruse not tlacli ipd cene pa v nebo. Zdej ene 5 let ze dopustujemo v Sloveniji vsako leto drugje in morm rect da je prov fajn. Hrvati bodo pa spet al mogli sistem spremenit al pa vse razprodat.
Pa se brat je dobil mejl od kampa, da ga odpirajo 1maja nej placajo pavsal :) lani so jih pa ven teli fuknt k so misnli hiske delat.
V glavnm mislm, da je cajt da turizem zacne furat drugacne taktike in ne to brezvezno masovko...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.635
230
113
Leta 91 in 92 smo večinoma vsi bili na dopustu v Sloveniji, in smo preživeli, ni bilo nikomur hudega. Letos bo pa konec sveta ker ne boste mogli v hrčkolandijo na dopust.

takrat nismo mi odlocali o dopustu. takrat smo bili mulci. in vojna je neko drugo stanje kot pa tole posedanje doma.

konec sveta ne bo, mi je pa neumno da se zaradi virusa onemogoci gibanje v takem obsegu. ker res ne vem kako bi se lahko bolj okuzil na hrvaski kot na slovenski obali.

naj obdrzijo maske, varnostno razdaljo, razkuzevanje in to je to. da pa meje zapirajo za pol leta mi je pa malo mimo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.946
5.476
113

Priponke

  • IMG_20200412_230925.jpg
    IMG_20200412_230925.jpg
    898,8 KB · Ogledi: 325

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.938
113
Avgusta 1991 smo šli z najeto jadrnico iz Portoroža do Kornatov in nazaj. Eden boljših izletov. Takrat se še ni vedelo, kakšno sranje se bo skuhalo pri sosedih, tujcev pa ni bilo več. Noben ni vedel, kaj naj počne z nami, ne na meji ne na vmesnih postankih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in navlixx

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.415
2.295
113
1991. Ko pogledamo nazaj, vidimo, da smo dobro naredili.
2025. Ko pogledamo nazaj, vidimo, da smo dobro naredili. (Kdor bo lahko! pogledal nazaj)
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Dvomim. Ze zdaj je poleti vse zasedeno. Pa ce tudi bi bile, bi bili prevec natrpani skupaj.

Tako pa se bomo porazkropili po 4000km hrvaske obale.

Poleg tega tudi na Hrvaskem poteka nadzarovana prekuzba prebivalstva, tako da bo moznost, da kaj prineses od dol enaka, kot ce bi bil na pocitnicah tukaj.

Letosnje poletje vidim Slovenijo in Hrvasko v tesni simbiozi.

Letošnje poletje pa jest vidim tako, da bodo ljudje precej šparali na stroških za dopust.
Ker enostavno ne bo denarja za preseravat.

Bo preživetje bolj pomembno, kot jajca namakat v morju.

Govorim za neke povprečne ljudi, alter milijonarji so seveda izključeni :)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.635
230
113
Letošnje poletje pa jest vidim tako, da bodo ljudje precej šparali na stroških za dopust.
Ker enostavno ne bo denarja za preseravat.

Bo preživetje bolj pomembno, kot jajca namakat v morju.

Govorim za neke povprečne ljudi, alter milijonarji so seveda izključeni :)

sej se da it tudi skromno na dopust. brez preseravanja.

aja, sej tko hodimo ze vrsto let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Ja sploh kak Dubai in podobne destinacije.....
Kdor na dopustu zagoni 4mestno cifro na osebo zame ni varčen pa.....
In za Alter povprečje se spodobi da toliko zapraviš.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.514
3.043
113
Sj če bereš Alteraše se ti zazdi da naredijo več kilometrov z avionom na dopustih kot pa VanZ k je poklicni pilot in leti nonstop.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija

Torej to je cena za 2 osebi+še letalske karte posebej.Zanima me če bi si tak dopust izbral recimo za 2 odrasla +2 otroka najstnika stara 15 in 17 let.Moj primer.Ker to potem ni ravno poceni.
Jaz kakor koli gledam me tujina pride dražje.Govorim za 4 člansko družino, v času julij,avgust.Tako,da sem eden tistih ki hodim na Hrvaško striktno pa samo v dalmacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.415
2.295
113
Za 2025 nimaš pojma kaj bomo lahko rekli
OPS!
Izpadlo SARCASEM OFF!

Ja LATER-aši imajo budget za avto, Dubay, računalnik, feltne za kolo 500€/kos. Pa da ne pozabim da ima vsak drugi ljubico, svoj posnetek na porhub-u in daljšega od povprečja!

Letos bomo dopust sam povohal, (dan ali dva, bližina) saj se lahko še zmerom kaj sfiži. Potem pa zopet tako boleča karantena kot sedaj.
Bo pa v 2021 - nek se vidi razkoš. Pa ne da bi se vun metali ampak da se pocrkljamo. Denar bo prihranjen, spomin bo le bežen, bomo (jaz) se pa izogibal severne Italije in standardnega smučanja.