Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.598
259
113
Pri nas smo pa nekaj sto okuženih maturantov sprejeli z objemom in poljubom. A je o tem nova24 kaj pisala?
Lahko bi jim na meji zagotovili vojasko spremstvo do prvega praznega objekta ki bi jim omogočil plačano karanteno (sicer po socialni ceni in ne trzni, ampak zastonj pa ne) . Vojasko spremstvo bi moralo biti z njimi dokler ne bi postali vsi vsaj 2x negativni.

a vojak se ne more okuzit al zakaj tako strogo vojasko spremstvo?

in spet se je izkazalo - tresla se je gora, rodila se je miš.

bravo se enkrat vsi panicarji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Ne, zato da se ne bi kdo izmuznil.
Ker dali smo jim nic vreden papir o karanteni (enako kot je nicvredna qr koda) in jih nisno nadzirali. Lani smo zdrave ljudi zapiral v hotele, letos smo bolne spustil v zrce in drugam.

Ko sem bil na dirki v tujini so zjutraj policaje in vojake s kalasniki z avtobusi pripeljal ob dirkališče.
Da ne bi slucajno kajsna neumnost šla po glavi al ne vem zakaj.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ne, zato da se ne bi kdo izmuznil.
Ker dali smo jim nic vreden papir o karanteni (enako kot je nicvredna qr koda) in jih nisno nadzirali. Lani smo zdrave ljudi zapiral v hotele, letos smo bolne spustil v zrce in drugam.

Ko sem bil na dirki v tujini so zjutraj policaje in vojake s kalasniki z avtobusi pripeljal ob dirkališče.
Da ne bi slucajno kajsna neumnost šla po glavi al ne vem zakaj.

In vse to je zelo smiselno za močnejši prehlad z smrtnostjo na dobri desetini %, pa še to bolj kot ne za starejše in bolne?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Ne bom sodil glede prehlada.
Ce zdravih ljudi ne spustijo na wc v gostilno (brez potrdila) potem ne vem zakaj so "spustili" obolele ljudi v gostilne. Ker papir od katantene so "izgubili", imeli pa so papir o prebolevnosti ali cepljenju, sprintan pred dvemi tedni.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ne bom sodil glede prehlada.
Ce zdravih ljudi ne spustijo na wc v gostilno (brez potrdila) potem ne vem zakaj so "spustili" obolele ljudi v gostilne. Ker papir od katantene so "izgubili", imeli pa so papir o prebolevnosti ali cepljenju, sprintan pred dvemi tedni.

Kovid v rangu pod 50 let statistično "tamani" krepko manj kot gripa.
Mislim da je točka preloma pri nekje okoli 70 oz malce manj.

Nato je prišla politika in iz zdravstvenega problema napravila politično/socialni problem. Res me zanima metodologija, z katero štejejo rešena življenja z PCT pogoji in lockdowni kot takimi.

Najbolj žalostno in strašljivo pa je to, da se vedno večjemu številu ljudi, ta nova "normalnost" zdi OK in sprejemljiva.
Politiki že v 3 oz 4 ponavljajo isti scenarij, kateri v prvih 3 oz 4 izvedbah ni dal jasnih in prepričljivih dokazov, z katerimi bi približno osmislil svoj obstoj.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.598
259
113
prebrem samo besedilo, ki je v linku, pa je ze tako spisano, da ne rabim naprej brat. clanek je pisal nek debil, ki ne zna spisat spisa iz tretjega razreda "kako sem prezivel pocitnice" in ocitno tudi ne zna prebrat za sabo, da popravi vsaj osnovne slovnicne napake. da ne govorim o uredniku, ki je to odobril.

tocnoto.si ??? wtf?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Dandanes nič neobičajnega, da je lahko vsaka mona pravi expert za karkoli; zidar, mehanik, novinar, influencer, zdravnik, virolog itd..
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je kdo včeraj med 22:30. in 24.uro vozil čez Gruškovje ali Zg. Leskovec.

Čisto tako, da vem koliko se sekirat ker sem šel čez Varaždin in Zavrč, pa sta bila dva pred mano.
 
  • Haha
Reactions: sousis

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Gre kdo s štajerskega konca te dni na Murter ali v bližino?

Bi hčeri peljal dol polnilec za e-bike.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Medtem ko johan omedleva od sreče, ko sliši o rekordnih kolonah na mejah, je resnica takšna, da rekordne kolone ni enako rekordnemu obisku. Hrčki so na 70% proti 2019.
 

Priponke

  • IMG_20210818_064114.jpg
    IMG_20210818_064114.jpg
    256,1 KB · Ogledi: 105