Clio 1.6 16V kaj pomeni ta lučka ?

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Pred tedni sem nabavil cliota 1.6 16v l.2003. Po velikih mukah avto registriram, ker avto ni bil kupljen pri nas. Večkrat sem opazil, da se prižiga lučka, ki je zaokrožena spodaj na sliki. Lučka se prižge, ko vžgem avto. Če avto vžgem znova še isto sveti. Po kakih 20 mintah vožnje ta lučka ugasne. Zanima, me kaj pomeni sploh ta lučka ? Zraven avta, sem dobil samo francoska navodila, tako da se iz tega nič ne znajdem.
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Kaj pa če bi pogledal v navodila, kjer so slikice in vse skupaj prenesel v spletni prevajalnik?
Jaz iz slike itak nič ne vidim.
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
To je kontrolna lučka zagonskega segrevanja in napake na elektroniki. To mi pa niti malo ne pomaga.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
dvojna spirala je za predgretje motorja, ki je v veljavi samo za dizel motorje....Se pa slabo vidi malo nad to spiralo....daj drugo slikico.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Tak piše v angleških navodilih na netu:



Tako da je kriva elektronika ali pa voda v gorivu. V francoskih navodilih, pa samo elektroniko omenjajo
smile-1.gif
.
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Tale navodila govorijo, da gre za predgretje, ki ga ti nimaš, ker maš benzin.
Druga opcija pa je, da je epektronika ali voda v gorivu.
Posledično bi šel na tvojem mestu na tester.
Sicer pa nisi napisal ali se sploh kaj dogaja z avtom?
write.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Avto gre normalno, sem ga brez problema spravil do 170 km/h. Nobenega cukanja. Sem pa ugotovil, da lučka sveti ko je mašina hladna. Potem se nekaj časa vozim, pa če avto ugasnem in užgem nazaj lučka več ne sveti. Kaj je mišljeno kot elektronika ? Računalniki za ESP, ABS .... ? Ko sem imel pred leti vodo v BMWju poleg bencina je avto cukal, ugašal. Tak da malo verjetno, da bi bilo z gorivom kaj narobe.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
lučka javi napako na elektroniki.....pri meni je na testerjih pokazalo naslednje
-zanič tuljave
-lambda je pokazala napako (baje lahko posledično zanič tuljav)
-napaka na potencianometru pedala za plin.....na koncu se je ugotovilo da zajla od kuplunge ko stisnem kuplungo pritisne na kabel ki pelje od pedala za plin proti računalniku.
 

alterko

Pripravnik
22. maj 2008
32
0
6
RENOJEVA JAJCA, jaz pa imam to na 1.5 DCI-ju:


vem da več nikoli ne pogledam, nobenega smrdljivega renoja, sem pred 15.000km nazaj porihtal šobe in spet isto.. jajca.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Jaz sem šel v Francijo, pa sem našel tega cliota za 3000 €. Sedaj mi je mehanik izklopil klimo, tako da naj nebi bilo problemov. Dejstvo je, da rabimo še en avto pri hiši, za mlajšega brata, ki je šele napravo izpit, pa mu praktično ne smem dati v roke 540 BMWja, ker se bo na prvem ovinku razletel, ker ni vajen "pravega" avta.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kaj imaš? Dal si kontakt in imaš prižgane kontrolke. In frajariš se z prižganimi meglenkami...