Kaj pomeni ta kontrolna lučka

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Torej, imam enega starejšega AX-a (letnik 1998). Ko ga dam v kontakt, se prižge ena kontrolna lučka, mislim da je zadnja v vrsti od leve proti desni. Je pa ta lučka rumene barve, narisan je motor, sredi katerega je nekaj podobnega črki K.
confused-1.gif

Na sliki se sicer nekoliko slabše vidi ta lučka (fotografirano z mobilnikom), vidi se pa pozicija lučke, pa kako približno izgleda...



Istočasno pa ga zaboga ne morem vžgat. Pred kakima dvema mesecema sem ga brez težav vžgal, iz prve. Potem je stal do danes, ko sem ga zopet hotel vžgat. Pa ne kresne, pa da se ubiješ... S tastom sma probala vse možne stvari, na koncu sem pogledal, če ima svečka iskro, pa je nima. Pa sem kupil nove, jih vgradil, pa spet nič. Pogledam iskro, pa je spet ni. Skratka, ne morem ga vžgat, pa tale lučka gori, za katero nimam pojma, kaj pomeni.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Če sem iskren, sem ta odgovor že našel, pa nekako ne kapiram, kaj bi naj bilo narobe. Nisem nek avtomobilski stručko, kar se tiče Dr.House sistema določanja težav.... Rad bi, da mi nekdo po kmečko pove, kaj je lahko narobe in kaj moram naredit...
zmaga.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.893
3.926
113
Glede na to da ti gori splošna lučka za motorno diagnostiko je edini prav naslov "priklop na tester" kjer se bo videlo kaj avtu ne paše. Sicer ne vem koliko elektronike imajo ti AXi, samo očitno jo nekaj mora bit da ima celo to lučko.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Pa taki stari AX ima tovrstno elektroniko? Da bi ga moral "peljat" k avtoelektričarju, da ga pretestira? Brezveze...
Se mi sploh splača s tem zaj***t , da bi ga potem prodal za kakih 150, 200 €?
Ker svečke ne dobijo elektrike, kje je pa napaka (po citroenar forumu), pa samo AX ve...
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
V glavnem, težava je sledeča... Elektronika oz. škatla, imenovana računalnik, je štriknila. Potreben bi bil pregled in popravilo pri avtoelektričarju, ki ima tovrsten program in priklopni kabel, da bi spet vzpostavil uporabnost elektronike.
Stroški bi bili, ne splača se mi. Tega avta se itak hočem rešit, ker mi gre na jetra in mi odžira prostor v podstrešnici, zato ga je lokalni avtomehanik odkupil za nekaj eur, njegov kolega, ki ima to opremo, ga bo porihtal in mehanik ga bo dalje prodal.

Meni se s tem ne da ukvarjat, pa jezit... Pa še rešil sem se ga.
cheer.gif