Citroen C3 ne vžge

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Torej pojavil se je sledeč problem. Nekaj sem se igral z radiem, zgleda, da je prišlo do kratkega stika in avto ne vžge. Pogledal sem pod armaturo in tam spodaj je samo ena varovalka. Tista je cela. Nato sem se lotil pregleda motorja. Najprej sem napolnil akumulator, potem sem pregledal še varovalke v mašini. Vse cele. Avto še zmeraj ni vžgal. Luči še vedno delajo prav tako tudi električni pomik stekel, daljinsko centralno zaklepanje pa je odpovedalo.
Lučka za akumulator še vedno sveti, poleg tega pa sveti tudi lučka za nekakšno pumpo. Je mogoče, da je šla čpalka za gorivo? +bonus pa je še potovalni računalnik, ki se nikakor noče prižgati. Na avtu imam 5000 kilometrov. Motor vergla, ampak prižgati noče. Sem navedel dovolj podatkov ali še kaj ključnega manjka za rešitev problema.

Prosim za konkretne odgovore, ker je situacija resna.

Lp
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če motor vergla in ne vžge, pomeni da ne dobi iskre, ali pa bencina. Rešuj v tej smeri. Ali svečke dobijo iskro? A li se sliši benz pumpa, ko daš kontakt?
 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ja benz pumpa se sliši. Kako preverim, če ima iskro?
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Prvo ti poišči varovalke. Kje so, ti pšiše v knjižici. Vsak sodoben avto ima najmanj 15 varovalk, tako da če si ti našel eno, je to kot pljunek v morje. Ko jih najdeš, preveri najprej varovalke. Drugo pa je (se mi dozdeva), da se lahko nekaj zmeša okoli radia. Če si kaj prestavljal, ga lepo izklopi (izštekaj, ne ugasni) in potem poskusi znova.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Varovalke pri mašini sem že pregledal. Nahajajo se poleg akumulatorja. Je mogoče, da sem skuril CAN linijo?
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Možno da si zmešal/skuril računalnik ne samo CAN vodilo ...

Za C3 je to zelo značilno ...

Ko sem še imel C3 sem imel poseben adapter za neoriginal radio, da sem zaščitil računalnik od avta pred okvaro. meni se je dogajalo to, da se je centralno amo od sebe odklepalo/zaklepalo in kar neki utripalo in piskalo ...

Rabiš nekoga, ki ima tester za Citroene in da ti pogleda kaj se dogaja v možganih avta ...

Sožalje ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, daj ven avtoradio in javi da avto ne vžge... garancija
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Točno tako! C3 so na to občutljivi je bilo že par primerov, kar mi je potrdil tudi kolega ki motnira radie in centralne. To pa zato ker tam pri radiu ni kontakt plusa potem pa folk veže gor vsemogoče. Kontakt plus je potrebno potegnoti od električnih stekel ali varovalčne doze.

Ne preostane nič drugega kot da pelješ k mehaniku, dosti se da brez testerja ampak če že to sprašuje potem bolje na servis.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
ce bo novembra star 2 leti potem imaš sigurno garancijo.
pa saj ti mora pisati na nekih papirih ki si jih dobil ob nakupu - servisna, račun,...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
verjetno ne
smile-1.gif
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
saj pa ne povej..oz pač trdi da nisi nič delal pa še malo potoži da tak nisi z avtom zadovoljen...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
saj pa ne povej..oz pač trdi da nisi nič delal pa še malo potoži da tak nisi z avtom zadovoljen...

Mislim da niso tako nesposobni da nebi ugotovili kaj se je zgodilo...