Kangoo 1.9dci včasih ne vžge

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Živjo!

Kenguru 1.9dci 4x4 mi ga nekaj serje. Občasno med vožnjo cukne, kot da bi mu vzel kontakt. Vsake toliko časa se pa odloči, da sploh ne bo vžgal, samo vergla, pa lučka za motor utripa. Včasih je pomagalo, da si 15min počakal, zdaj pa še to ne več. Vživim ga samo s Štart sprejem, samo takrat pa noče delati servo volan. Če ga potem takoj ugasneš in prižgeš, pa servo spet dela. :)

Tester je pokazal napako ventila na bosch pumpi. Sem ga menjal z dvema različnima, pa je napaka ostala. Menjala se je tudi črpalka v tanku, a napaka ostaja.
Kaj naj še poizkusim zamenjat, preden menjam bosch pumpo? Je že kdo imel podobno napako? Rezervni Kangoo za dele je parkiran zraven, tako da mi ni problem pretikat stvari. :)

Hvala in lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Za utripanje lučke kodiranje na na ključu probi z rezervo. Za drugo mogoče senzor na vztrajniku ?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Z rezervnim je isto. Sem najprej to probal. Zanimivo mi je, da na štart sprej vžge. Vedno bolj mislim, da mi nafta pade, oz. da se pojavi zrak v sistemu. Čeprav ne vem zakaj bi pol med vožnjo cuknil.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Gorenjski konci. Sej mehankarjev nekaj poznam. :) Sam sprašujem, če je kdo mel že kak podoben primer, da bi se še sam malo poigral. Ker je že ravno donor car v isti garaži parkiran. ;)
Evo, 2 dni sem se zdajle čisto normalno vozil. Enkrat ga bo pa zmedlo.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Letnik 2002, 1.9 dci 59kW. 4x4 sta oba modela imela isti motor. Pomoje še ni common rail.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
eh spregledal
no v glavnem jaz bi pomeril povratke na šobah: ker če ena preliva, potem CR tlak ne doseže 250 - 300 Bar, da bi avto vžgal
za to pomerit greš nekam na jeger party, kupiš 4 epruvetke jegra
spiješ
greš domov mau nabrklan češ "tale avto mene že ne bo =bal"
snameš povratke
daš cevke na povratke in v epruvetke
prižgeš avto in se čudiš, če nivoji niso enaki
 
Nazadnje urejeno:

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
eh spregledal
no v glavnem jaz bi pomeril povratke na šobah: ker če ena preliva, potem CR tlak ne doseže 250 - 300 Bar, da bi avto vžgal
za to pomerit greš nekam na jeger party, kupiš 4 epruvetke jegra
spiješ
greš domov mau nabrklan češ "tale avto mene že ne bo =bal"
snameš povratke
daš cevke na povratke in v epruvetke
prižgeš avto in se čudiš, če nivoji niso enaki
Sorry za off ampak zanimiv način, da prideš do epruvetk :valjamse:. Za uporabo te metode v prvem delu predlagam taksi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi