skuter ugasnil in ne vžge več

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
torej punca se je peljala zjutraj in ji ugasne sred vožnje skuter, ga pusti parkiranega in ga jaz zdaj grem iskat,
ga probam vžgat in vžge, potem pa nekaj motam, ker sem čakal, da en umakne avto, in mi spet ugasne. Potem
je še enkrat skoraj vžgal na nogo zdaj pa čisto nič več.

Sem ga potisnil do OMVja in dolil olje, pa še vseeno ne vžge več

Na začetku je še štarter nekaj delal, zdaj pa še to ne več (to je vrejteno preveč poizkusov spraznilo akumulator)

gre pa za 2T, CPI Sport City

od tistih enostavnih stvari bi blo še morda kaj s svečko, samo ne vem zakaj bi vžgal in potem ugasnil
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Sem ga potisnil do OMVja in dolil olje , pa še vseeno ne vžge več

Hmmm, mogoče lahko probaš še benz nalit, potem bo mogoče delal....
grims-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Poglej svecko, ce ni naredila las, kot meni zadnjic.

prej sem jo odvil in sprobal in ne skače iskra spljoh na električni štarter, sem poslal punco po novo pa da vidimo
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ce ne skace iskra, je nekaj z elektriko narobe...Nimas kaj izgubit, ce poizkusis novo svecko, ampak dvomim.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
daj malo poglej če ti slučajno ne prebija stikalo za izklop al pa kaj podobnega.
ziher je neka taka bedna fora. al pa mogoče vžigalna tuljava mrtva, kabl prekijen itd
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
daj malo poglej če ti slučajno ne prebija stikalo za izklop al pa kaj podobnega.
ziher je neka taka bedna fora. al pa mogoče vžigalna tuljava mrtva, kabl prekijen itd


stikala za izklop nima, ma kontakt na ključ in s ključem ugasneš, zdaj moje mehanično znanje se konča pri teh zadevah, samo ni mi jasno kaj se lahko zgodi z elektriko kar sred vožnje, pa da pol še vseeno enkrat vžge za par sekund
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Lahko da si ga zazaugal. Postavi na štender in ga vžigaj na kurbl. Brez gasa.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Lahko da si ga zazaugal. Postavi na štender in ga vžigaj na kurbl. Brez gasa.

sem že, tud neki časa z odvito svečko, samo to nič nebo pomagalo, če iskra ne kreše na svečki
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
une "fajfe" k pridejo gor na svečko se dostx zarad pregretja počjo pol pa prbija mim svečke.....probi previdno fajfo dol snet pa sam žico na svečko pa da vidš!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pa ne laufi ga brez da ni svečka na kak želez (maso) prslonjena...čene boš res kako tuljavo skuru!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
aia pa taglavno....s praznim akumulatorjem ga ne boš vžgau.....dj kable iz avta pa bo!!!!

Demit čist pozabu....te scooterji so k tanovi avti.....ni akumulatorja ni nč!!! To je to!!! Prazn akumulator!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
To se rado zgodi k ti celo zimo stoji pa ne praznš pa pouneš akumulatorja pol pa rikne iz dans na ju3.....ponavad morš pol kr nov accu kupt! Men se je to dogajal pr gileri k smmeu akumulator u kurcu....ok užgou na kable pol sm se normalno vozu......sam je nismsmeu na elektriko užgt...sam na nogo...čene se je takoj spraznu i jovo na novo kabli....s tem da mi je med vožnjo se ugašu kdar sm bremzu...ker je bla štoplampa tolk močna (21W) da je k sm zabremzu akumulator spraznla!

Probi s kabli pa čimprej al nafili akumulator al pa zamenji!!
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
moj accu je prazen, ampak na kurbl ga pa lahko še zmer kresnem in dela
tudi avto se pelje, če ima prazen accu
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
60Ah proti 4Ah......pr scooterju če maš sesut akumulator...ker je stal celo zimo na mrazu v garaži......že samo ključ obrneš pa lučka za olje zasvet...ga ne vžgeš tud na kurbl ne več...sam še kabli!

Pa tud če filaš sesut akumulator....scooter zmore samo dva kratka užiga pa se spet sprazne!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Vem to še predobr....bom mogu letos zgleda že ta druzga si zamenjat! Ker se nism čez zimo nč z njim ukvarju!

Ampak če motor laufa pa tip čaka na avto da se mu umakne (drži bremzo) in motor crkne zarad tega predvidevam da je akumulator sesut! Sam sm to tud doživu!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
sam če pa svečka tud ne da iskre ko jo odvijem? sm jo držal na kovino pa tud ni sekala, ker vem da včasih ko smo avtomatike šravfali si odvil svečko in na pedal vžgal pa je iskra sekala 100 na uro...

svečka je pa čisto nova

sem odvil tisti del ki gre na svečko direkt in ga nadomestil z navadnim kablom, ni iskre

je pa res da je akumulator čist prazn, bom ga čez vikend napolnil, pa da vidim če bo vžgal (magar če se mi pol kr sprazni in ugasne)

samo niti ne zavergla enkrat, ko ga na nogo probam vžgat