Piaggio Liberty 50 4t ne vžge

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pred dobrim letom sem kupil Piaggio 50 4T. Najprej je delal ok, potem pa sem ga čez zimo pustil zunaj in potem spomladi ni želel vžgati. Sem se kar dosti matral, da bi vžgal. Preverjal svečko, ki je dala iskro. Odklapljal cevko iz tanka goriva, da bi preveril, če gre ven bencin....čudno mi je bilo, ker ni nič ven priteklo, saj nisem bil seznanjen s potlakom....takrat sem potem nekaj probaval, da sem cevke zablokiral...in potem je skuter čudežno vžgal in je potem čez celo poletje delal normalno. Najprej je bil sicer nekoliko zaspan, ampak je potem kar nekako delal.

Potem sem ga sedaj spet čez zimo pustil stati in danes se ponovi zgodba, vendar s to razliko, da mi ga danes ni uspelo vžgati. Ker sem akumulator pred zimo odklopil in dal na toplo, full lepo vergla. Tudi svečka da full lepo iskro, vendar pa je svečka relativno suha, kar mi da mislit, da bencin ne pride do tja. Če cevko odklopim takoj pod tankom na vakumski črpalki in ko začnem verglat, sice priteče nekaj bencina ven. Ko pa grem s to cevko naprej proti frgazerju tam kjer je filter goriva, pa že ne pride nič goriva do tja. Ker se ne spoznam na 4t motorje in ta vakum ne razumem ali je to ok, ali to ni normalno. Pri 2t motorjih-Toosih.... je bencin preprosto pritekel ven

Malo sem pomislil, da morda ta vakumska črpalka, ki pride iz tanka ne deluje kot bi morala? Kaj mislite? Ali je to ali je kaj na frgazerju?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Probaj ga na start sprej vžgat. Če bo vžgal je krivo nekaj z gorivom. Če ne preveri kompresijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Probaj ga na start sprej vžgat. Če bo vžgal je krivo nekaj z gorivom. Če ne preveri kompresijo.
SIcer s sprejem nisem probaval, ampak skoraj sigurno bi vžgal. Problem je v tem, da sedaj ne dobi goriva. Tudi jaz sem lani najprej pomislil, da je nekaj s kompresijo, vendar je potem prvič vžgal in je potem od takrat naprej vžigal.
Ali je možno, da je slaba kompresija vzrok, da gorivo ne pride do frgazerja?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
To imaš še starejšega Liberty-a? Frgazer?

Moj 2017 ima elektro črpalko za gorivo, ko dam kontakt se jo sliši.

Svež bencin si dal? Probaj s start sprejem, če je iskra bo uspel zalaufat dokler špricaš..potem pa boš videl če mu rata potegnit gorivo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Frgazar ma šalčko....v njej ostane čez zimo benz...

Benz se tam hitro pokvari....ko izhlapi pa za njim ostane usedlina....

In to te sedaj iebe.....usran zarostan frgazar.

Ali vsakič pred zimovanjem odklopi benz in poskrbi da motor porabi ves benz v frgazarju....ali pa kupi Aspen 4T benz in to natoči zadnji 2-3 vožnje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in trance0

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
moj glas je tudi za zamešene dize ali pa zataknjen plovec za dovod goriva v forgazerju... nič ne bo pomagalo, razen 30 min šraufanja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Super, hvala za predloge. V nedeljo si bom zopet vzel cas. Ce mi vzge na start spraj, ali ima smisel da razdiram frgazer? Je fajn da frgazer v vsakem primeru spucam ali ne, ce mi bo vzgal?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Pucaj......brake cleaner...wd40.....pa điđi-miđi :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Če ti vžge na start sprej pomeni, da maš nekje težavo z gorivom.
Torej je fergazer nujno spucat.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo,
V nedeljo sem si potem res vzel čas. Nekako sem sumil, da bi bila lahko pumpica goriva. Sem jo kupil. Zamenjal. Po menjavi, ni vžgal. Res da nisem prou dosti probaval, ampak ni šlo.
Potem sem pa probal s break cleaner-jem (pošprical v zračni filter) in je vžgal takoj.
Potem je čez dan skoz lepo delal. Je pa res, da na nogo (kurbl) ne vžiga prav lepo. Z elektronskim zagonom, pa full lepo.
Imam občutek, da bo sedaj do naslednje pomladi delal lepo.
Sicer sem hotel tudi frgazer raztavt, ampak se težko zraven pride....

Če prav razumem če želim trajno zadevo zrihtat, bo treba frgazer raztavt?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ni nujno, lahko pa trajno break cleaner s sabo voziš...

drugače pa ja, ena diza je zaopacana... po vsej verjetnosti idle...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
In to se bo odmašila z vožnjo/uporabo...

Pusti....na zimo pa le sprazni šalčko da ne bo postan bencin čez zimo zasr.... frgazarja.

Al pa odklopi/zacvikaj cev od benza pa naj motor pokuri do konca preostanek