Čiščenje

Brrane

Pripravnik
17. nov 2017
69
3
8
Maribor
Sedaj sem na angleškem forumu našel naslednje sporočilu od uporabnikov:
------------------------------
Star San withdrawn from sale in EU?

Dear customer,

Brouwland imports the renowned cleaning and sanitizing Five Star products, of Five Star Chemicals & Supply, Inc. from the United States; furthermore we take care of their European distribution. As a result of stricter legislation, we are forced to put the sale of these products momentarily on hold. Our Quality Department is currently working closely with Five Star Chemicals & Supply to resolve this matter as quickly as possible.

We assure you that the chemical composition of these products were in accordance with food-grade standards upon introduction in Europe and that there was and still is no risk associated with the use of Five Star products. As the investigation period into the relevant legal regulations will require some time, we are unfortunately unable at this time to provide any information on the availability of the concerned Five Star products. In the meantime, we would like to refer you to our Chemipro range.

The following products are concerned: PBW, Star San, Saniclean.

We apologize for the inconvenience, and sincerely promise to do everything we can - together with Five Star Chemical & Supply - to rectify this situation as soon as possible. The instant we have more information, we will inform you ASAP.

For more information you can contact our Customer Service Department or the Account Managers.

Kind regards,
____________________
link: https://www.thehomebrewforum.co.uk/threads/star-san-withdrawn-from-sale-in-eu.81745/
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sem tudi sam zasledil da so težave z vsemi fivestar produkti v EU.

Če ti kaj pomaga ima maltmiller (anglija) "chemisan" v ponudbi ki je pomojem ista stvar kot starsan.
 

Brrane

Pripravnik
17. nov 2017
69
3
8
Maribor
Danes sem to naročil. Link
1574503583605.png
 

anze92

Pripravnik
23. dec 2015
178
12
18
Men ni odgovarjalo, zdelo se mi je, da ostane nek priokus, pa pri drugi tretji rundi tako očiščenih flaš se že pojavijo znaki okužbe. Oxi je odstranjevalec biološke umazanije (maščobe, beljakovine), ne pa ubijalec mikroorganizmov.

Arekina plus spiranje ali Starsan/Chemsan (tistih par evrov imaš za zelo dolgo časa)
 

Brrane

Pripravnik
17. nov 2017
69
3
8
Maribor
Privoščil sem si točilni aparat Lindr Kontakt 40. Sedaj m zanima, kako pogosto čistite točilne aparate in s čim. Predvidevam, da se v notranjosti aparata nima kaj okužiti, dokler je priklopljen na keg. Kaj pa pipica? Njo je verjetno treba čistiti pogosteje, saj je izstopni del v stiku z zrakom in ostanki piva. Nekje sem prebral tudi, da se v aparatih, ceveh, nabira nek kamen in je potrebno občasno ta kamen očistiti. Kako vi to počnete?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Predlagam recimo mesečno čiščenje z nečim bazićnim (lug, kristalna soda)
Ter pol letno z kislino proti kamnu.

Profesionalno imamo za to primerne pripravke, bi pa za home brew v redu delo naredila tudi oxi (namesto baze) in star san (kislina).
Ko mesečno čištiš z bazo, takrat tudi spucaš pipico
 

Brrane

Pripravnik
17. nov 2017
69
3
8
Maribor
Predlagam recimo mesečno čiščenje z nečim bazićnim (lug, kristalna soda)
Ter pol letno z kislino proti kamnu.

Profesionalno imamo za to primerne pripravke, bi pa za home brew v redu delo naredila tudi oxi (namesto baze) in star san (kislina).
Ko mesečno čištiš z bazo, takrat tudi spucaš pipico
Hvala. Nabavil sem "Alkalno čistilo za pivovarske cevi" pri Točilni opremi. Izdelal sem si čistilno posodo.
20200909_183916.jpg
20200909_183935.jpg
20200914_204250.jpg


uporabljam jo za čiščenje kegov in točilnega aparata.
 
Nazadnje urejeno: