Ciscenje notranjosti vetrobranskega stekla

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
še nisem videt detilerja s tem šipe pucat. pa z notranje strani tudi ne vem kako prideš dol do roba, a ti ni ročka v napoto zaradi armature?

če dost redno čistiš, si po mojem postopku zelo hitro konec. se nič ne matraš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Ne se smejat - cca 10 let že uporabljamo za vsa čiščenja doma zgolj te cunjice in navadno vodo.

Šipo - pošpricaš z vodo in obrišeš s čistilcem šip - guma, potem pa dvakrat s to krpico, prvo mokra, potem suha. Je pa res, da je moja šipa cca 3m2.

Cunje peremo brez mehčalca!
Tem cunjicam od Tajči se lepo reče "polikrep papir" ;)

Kjer ga majo....ga pomojem "ceneje" dobiš v roli....

Kaka FIDUCCI-a al pa podobne gostinjske trgovine bi ga znale met!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
Najvec skode delate ker drgnete potem s papirjem, suhimi cunjami ipd, ki samo razmazejo posrkano svinjarijo in se potem vidijo lise ponoci, dezju, megli, vlagi... Sipo zdrgnes s stelexom ali navadno vodo, z gobo za rocno pranje posode in zbrises z gumo. Kot doma okna cistite.


ShowImage.ashx

To je to, če hočeš top očiščeno šipo..in ja Palček, na notranji strani. Seveda če si grob (in še teslo) spraskaš pol avta in si nemara izatkneš oko ;)

Največji problem jih je dobiti...dobre...take, ki si jih na pupmpah dobil 20+ let nazaj za drobiž, so zakon.

Moja procedura za notranje šipe:
Tri mirko krpice in takle brisalec.
Prvo mikro krpico zmočim in dam gor malo mila za roke..zmučkam da se mirko speni, drugo samo zmočim, tretjo imam suho.
1. Obrišem šipo z mirko z milom in potegnem z brisalcem (dol gre groba umazanija). Robove, kjer ne pridem zdraven obrišem z mokro mirko.
2. Obrišem z mokro krpico in potegnem z brisalcem. Koder ne pridem zraven pobrišem s suho mikro.

Tako je čipa 'čista' tudi po enem mesecu (razen kar pride spet gor praha) in ni potrebno gledati sledi brisanja/čiščenja z bilo čim...plus brisalec je edini način da dejansko odstraniš umazanijo dol s šipe in ga ne zgolj svaljkaš levo desno.

Brišeš po pol šipe naenkrat..z brisalcem začneš na sredini šipe in greš proti robu. Na 'robu', potegneš od spodaj na gor (ter na vrhu z mikro ujameš vodo).
Vsakič ko potegneš z brisalcem... gumo le tega obrišeš v mokro mikro (da ne zaliva ob naslednjem potegu).

Osebno najboljši recept za čisto šipo na dolgi rok.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj in novaa

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Stelex ni ok, ker se s časom začne pojavljat meglica/mlečnoba in je potrebno prepogosto ponavljat vajo. Jaz uporabljam K2 Nuta Max čistilo in krpe Work Stuff Zephyr Waffle Towel. Verjamem da obstajajo boljše stvari, men je tole best buy za ta denar, tako da samo priporočam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.314
947
113
Jaz očistim takole:
- ena mokra krpa + malo ceta za posodo (navaden, brez "sensitive" dodatkov)
- ena krpa s čisto vodo (po potrebi vmes splaknem)
- suhe papirnate brisačke

Če je potrebno, ponovim isti postopek. In to je to. Seveda v senci, hladna šipa.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ojoj a so vas na 24 ur fajn oprali? Slika je simbolicna sem pozabil pripisati, nimam tocno tega modela.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana



Tako delamo profiji

Probaj to metodo, zahvaljuj se mi kasneje ;)

PS: Če imaš meglico na steklu zaradi olj armature boš moral najprej sčistiti površine z isoprpril alkoholom 35% destilirana voda 65% https://www.operi-avto.si/ciscenje-...-winter.html?search_query=alkohol&results=111

Šele potem sčistiti ostala stekla z zgornjim čistilom

Zlato pravilo: Vse površine se čistijo z mikrofibro (bognedaj da boš števec ali navi čistil s staro majico ali gatami in se potem spraševal od kod so vse rajse)

PPS: Edino vincent ti je dal konstruktiven nasvet, vsi ostali so nasveti dedka iz 1982
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Aja? Si spregledal tole:
Jaz uporabljam K2 Nuta Max čistilo in krpe Work Stuff Zephyr Waffle Towel.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113



Tako delamo profiji

Probaj to metodo, zahvaljuj se mi kasneje ;)

PS: Če imaš meglico na steklu zaradi olj armature boš moral najprej sčistiti površine z isoprpril alkoholom 35% destilirana voda 65% https://www.operi-avto.si/ciscenje-...-winter.html?search_query=alkohol&results=111

Šele potem sčistiti ostala stekla z zgornjim čistilom

Zlato pravilo: Vse površine se čistijo z mikrofibro (bognedaj da boš števec ali navi čistil s staro majico ali gatami in se potem spraševal od kod so vse rajse)

PPS: Edino vincent ti je dal konstruktiven nasvet, vsi ostali so nasveti dedka iz 1982
Aja? Kaj pa sem jaz svetoval?
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Ko smo že pri "brisalcih". Meni je bil res najbolj problem kako "priti" zraven in dobro posebej na koncu spolirat steklo. Z roko je bilo težko posebej pri kakšnih avtomobilih z zelo "položnim" vet. steklom.
Najlaže sedaj očistim s takim "brisalcem".
brisalec za čiščenje vetrobranskega stekla.jpg

Slika je simbolična. Krpice in čistila lahko dodajaš po želji.
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Steklo očistim s stelexom in neko krpo ali papirjem.
Če je steklo lisasto, postopek ponoviš in ni več lisasto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen