Ciscenje notranjosti vetrobranskega stekla

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Druzba,

kak preverjen recept ( s cim ) kako ocistiti steklo z notranje strani da ni lisasto in “mastno” ampak u “nulo spucano”?

hvala
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Tako se je delalo leta '82.
Danes se uporablja namensko čistilo in namenska mikrofibra. Oboje dobiš pri prodajalcih avtokozmetike.
Alkoholni kis in papirnata brisača.
Bombažna krpa oprana brez mehčalca bi bila boljša ampak nobena baba ne pere več brez tega.
Lahko pa tudi kupiš pri "prodajalcu avtokozmetike" superdrupertaboljš sprej in špricaš s tistim.

Tisti, ki smo vozili še avtomobile brez klim vemo zakaj se šipa rosi in s kom jo ščistiti ;)
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
Alkoholni kis in papirnata brisača.
Bombažna krpa oprana brez mehčalca bi bila boljša ampak nobena baba ne pere več brez tega.
Lahko pa tudi kupiš pri "prodajalcu avtokozmetike" superdrupertaboljš sprej in špricaš s tistim.

Tisti, ki smo vozili še avtomobile brez klim vemo zakaj se šipa rosi in s kom jo ščistiti ;)
-Alkoholni kis je namenjen vlaganju kumaric in pranju kuhinjskih lijakov, da se odstrani vodni kamen.
-Papirnata brisača vsebuje kremen, neprimerna za uporabo na avtomobilu.
-superdrupertaboljš sprej je namenjen čiščenju stekla.
-Avtomobili leta 2022 imajo klime, itak pa to nima veze z vprašanjem, čistit je treba staro in novo šipe.

-A tebi baba pere cunje? Čudno, da ti jih še...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Ja - v hude šole si hodil - se skoraj vdam.

Samo grede na to, da sem cca. 15 let delal v tiskarski dejavnosti sem ti hvaležen, da si mi razširil obzorje z kremenom v papirju - sploh v brisačah.
Vedno sem bil poučen, da sta v "boljših" papirjih iz katerega so npr. reklame kreda in klej.

Verjetno je dandanes v jelenovi koži za brisanje avtomobila tudi del svinca s katerim je bil ustreljen in tega ni pametno uporabljati ?
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ok - stara sola kis, casopis papir-brisacke…
Kaj pa nova sola: katero cistilo predlagate?
Hec je da je sipa “velika” (spacetourer) pa da bi si kolkr tolk olajsal

bom cez vikend neki probal spacat ( v garazi seveda)
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Če je steklo mastno, najprej očisti, oz. prebriši z IPA in destilirano vodo (razmerje 1:1).

V drugem koraku pa z namenskim čistilom za steklo in mikrokrpo ter namensko krpo za stekla ki ne pušča sledi (bo steklo čisto ne glede na to ali uporabiš stelex ali namensko čisitlo).
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Jaz prvo z alkoholnimi robčki za čiščenje oken prebrišem šipo, potrm jo še enkrat s stelexom, nato pa s čim bolj čistimi/novimi krpicami iz mikrovlaken obrišem.
Seveda hladno šipo v senci
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
Ok - stara sola kis, casopis papir-brisacke…
Kaj pa nova sola: katero cistilo predlagate?
Hec je da je sipa “velika” (spacetourer) pa da bi si kolkr tolk olajsal

bom cez vikend neki probal spacat ( v garazi seveda)

ja, nacin se ni dosti spremenil.

tudi meni je stelex in cajtng papir najboljsi.

tiste cunje, ce niso frisno ciste isto puscajo sledi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Ne se smejat - cca 10 let že uporabljamo za vsa čiščenja doma zgolj te cunjice in navadno vodo.

Šipo - pošpricaš z vodo in obrišeš s čistilcem šip - guma, potem pa dvakrat s to krpico, prvo mokra, potem suha. Je pa res, da je moja šipa cca 3m2.

Cunje peremo brez mehčalca!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Na zunaj ni problema. Notri, notri!
Ventilacija napiha svinarijo na steklo.
Voda in posebne papir-brisače za steklo. Ne puščajo muck.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
To sem videl pri enem cardetajlerju https://www.frosch-reiniger.at/Products/Spirit-Glass-Cleaner-2.html
Prvo spucaj zunaj. Potem notri. Zato, da vidiš kje si spucal.
Krpa je ZELO pomembna. Morda jih boš par zamenjal predno boš našel pravo.

Sam trenutno še uporabljam iz Lidla čistilo za stekla.
zunaj našpricam po steklu, slabo minutko pustim, potem pa obrišem, da zgleda kot da je suho. Potem pa s čisto suho krpo še enkrat res dobro obrišem.
Notri pa našpricaš na krpo in enako kot zunaj, 2x obrišeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Najvec skode delate ker drgnete potem s papirjem, suhimi cunjami ipd, ki samo razmazejo posrkano svinjarijo in se potem vidijo lise ponoci, dezju, megli, vlagi... Sipo zdrgnes s stelexom ali navadno vodo, z gobo za rocno pranje posode in zbrises z gumo. Kot doma okna cistite.


ShowImage.ashx
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Moker rob pa s cistimi raztrganimi gatami pobrisete, ker vem, da se bo kdo zapel v to. Crnimi, na 60 opranimi lahko z mehcalcem, ce je vonj jutranja rosa.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Najvec skode delate ker drgnete potem s papirjem, suhimi cunjami ipd, ki samo razmazejo posrkano svinjarijo in se potem vidijo lise ponoci, dezju, megli, vlagi... Sipo zdrgnes s stelexom ali navadno vodo, z gobo za rocno pranje posode in zbrises z gumo. Kot doma okna cistite.


ShowImage.ashx
Ja vse lepo in prav, samo ne na notranji strani
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Najvec skode delate ker drgnete potem s papirjem, suhimi cunjami ipd, ki samo razmazejo posrkano svinjarijo in se potem vidijo lise ponoci, dezju, megli, vlagi... Sipo zdrgnes s stelexom ali navadno vodo, z gobo za rocno pranje posode in zbrises z gumo. Kot doma okna cistite.


ShowImage.ashx
Največja napaka.
Priprava ima kovinski del pri gumici. Spraskaš steklo 100%
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj in Kamele0N