Ciscenje notranjosti vetrobranskega stekla

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Jaz uporabim samo 3 mikrokrpe in vodo. Prvo dobro obrišem s precej mokro krpo, da se umazanija spere dol. Potem pa z drugo samo vlažno mikrokrpo obrišem in s tretjo do suhega. Ni nobenih lis več. Glavno pa da je prvo brisanje mokro, oz. pranje. Mikrokrpe pa imam "ta gladke".
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Bog se usmili novodobne znanosti :) Robčki za šipo, robčki za kljuko, robčki za "teto s krvavca", robčki za...
Če redno čistiš, razen krpe in vode na rabiš veliko.
Če se krpa pri čiščenju z vodo "paca", je šipa mastna. V tem primeru pride na vrsto kako čistilo. Imamo "steleks", pa imamo ""steleks"", pa imamo še marsikaj. Eni pacajo, eni čistijo. Meni se dobro obnese eno cenejše čistilo za šipe od "soseda" . Našpricam krpo (umetna "koža"), zbrišem, sperem krpo, zbrišem, sperem krpo in jo ožamem kolikor se da (da ne pušča za sabo vode) in obrišem. Pika. 5 minut dela, res pa pogosto - mesec do dva. Se vidi na šipi kdaj postaja umazana od vpihanega zraka itd.

P.S. - ostanke vinjete in še marsikaj sem čistil tudi z blagim nanosom "brake cleanerja" na papirnato brisačo, nato pa po zgornjem postopku dalje.