Chevrolet Bolt / Ampera-e

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Lepo jo prehitevajoprehitevalni po desni in levi
evil.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Aha, tole razjasni marsikaj: http://siol.net/avtomoto/novic...o-znamko-436868

Citat:
PSA bo prek Opla dobil zelo konkurenčno električno platformo General Motorsa

PSA bo za Opel plačal od 1,6 do 1,8 milijarde evrov, polovico tega zneska bodo nemudoma plačali prek delnic. General Motors bo torej postal delničar koncerna PSA. Francozi bodo lahko pod svojim imenom prodajali Oplove avtomobile, ki so jih razvili na osnovi patentov General Motorsa. Med temi avtomobili izstopa predvsem električna ampera-e, trenutno eden najbolj konkurenčnih električnih avtomobilov. PSA jo bo lahko prodajal, a bo moral zanjo plačevati določeno licenčnino.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.233
724
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Aha, tole razjasni marsikaj: http://siol.net/avtomoto/novic...o-znamko-436868

Citat:
PSA bo prek Opla dobil zelo konkurenčno električno platformo General Motorsa

PSA bo za Opel plačal od 1,6 do 1,8 milijarde evrov, polovico tega zneska bodo nemudoma plačali prek delnic. General Motors bo torej postal delničar koncerna PSA. Francozi bodo lahko pod svojim imenom prodajali Oplove avtomobile, ki so jih razvili na osnovi patentov General Motorsa. Med temi avtomobili izstopa predvsem električna ampera-e, trenutno eden najbolj konkurenčnih električnih avtomobilov. PSA jo bo lahko prodajal, a bo moral zanjo plačevati določeno licenčnino.

Tole se bere nakako tako, da je v bistvu GM pridobil lastniški delež V PSA. V zameno je sicer žrtvoval Opla, si pa hkrati odprl vrata da morda nekoč potamani oba.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
PSA je na trgu vreden 16 milijard USD, če je GM postal lastnik 1,7 miljarde delnic, potem imajo ca. 10% delež. A jaz kaj narobe računam?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Nekaj čudnih stvari piše v članku o zneskih prodaje,ali pa niso vsega napisali....

- Francoski koncern PSA je novi lastnik Opla, za katerega so odšteli 2,2 milijarde evrov
- PSA bo za Opel plačal od 1,6 do 1,8 milijarde evrov, polovico tega zneska bodo nemudoma plačali prek delnic

??

Koliko je prava cena...2,2 mrd ali med 1,6 in 1,8 mrd?
Če je PSA vreden 16 mrd usd in bodo polovico od zneska med 1,6 in 1,8 mrd plačali z delnicami,potem bodo imeli cca 5% delež.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ravnokar sem izvedel, da AmpereE ne bo na avtosalonu v Ljubljani.

Škoda.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Opel CEO Confirms First Ampera-E Deliveries In Norway Set For May

Citat:
Germany and France are expected to be next in line to receive the Ampera-E following Norway.

Citat:
“The availability of the Ampera-e will be limited due to a slow ramp-up of production at the Orion plant in Michigan. Therefore, we made a decision to go with a staggered introduction plan going first with the countries that already have some form of EV infrastructure in place or countries that have shown ambition to become EV leaders. This has created the pecking order Norway, Germany, Netherlands, France and Switzerland.”

“However, we are flexible here and will be able to add countries or change the order at short notice if somebody becomes so attractive because of changed policies for example. Our goal is to have enough capacity by 2018 so that we can offer decent volumes in most European countries.”

“Our current plan has the Ampera-e being sold by e‑agents selected from the Opel dealer network in all markets, except Norway where it will be sold throughout the entire Opel dealer network as the Ampera-e will soon be Opel’s bestseller there.”
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Že lani v Parizu je Opel predstavil ampero-e. Pri nas jo še vedno čakamo. Kdaj bo na prodaj?
Ampera-e je naš odgovor na izzive elektrifikacije in tudi Slovenija bo med tistimi, ki bo ta avtomobil dobila. Ta trenutek začenjamo z izdobavo vozil na Norveškem. Še nekaj držav bo letos dobilo avtomobil, Nemčija, Francija, Švica in Belgija. Vse ostale države, med njimi tudi Slovenija, pridejo na vrsto prihodnje leto.

Članek intervjuja z direktorjem znamke Opel pri nas.

http://www.zurnal24.si/opel-nakup-psa-intervju-clanek-287807
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.056
1.462
113
39
Ne... Stari moj. On bo imel prvega, 1 mesec pred uradnim pricetkom prodaje, par dni za tem jo bo Komotar in nas Avtomagazin moz fural nekje na predstavitvi v tujini
smile-1.gif
))

Andy, ce pomislim, da si lani pisaru, da bi elektro svet zamenjal za Kio me kar zmrazi
smile-1.gif


Mi vsi tu bi bili razocarani.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Vem.
Kako bi mi bilo zal za mojo Ampero. Dlje ko jo imam, bolj jo imam rad.

Se vedno je ohranjena kot nova, zadnjic se je pri meni oglasil tudi mtl in sva sla na eno voznjo in se mi je zdel kar impresioniran.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.384
113
40
Lj
Škode ker ni več konkurence med znamkami tako kot včasih, zdaj ko vse znamke obvladuje ene 5 konglomeratov. Še dobro da imamo Teslo, ker drugače bi nam še vedno smrdljive dizle prodajali kot najnovejšo tehnologijo. Ravno danes so objavili, da je Tesla po tržni vrednosti prehitela celo Ford.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Ne... Stari moj. On bo imel prvega, 1 mesec pred uradnim pricetkom prodaje, par dni za tem jo bo Komotar in nas Avtomagazin moz fural nekje na predstavitvi v tujini
smile-1.gif
))

Andy, ce pomislim, da si lani pisaru, da bi elektro svet zamenjal za Kio me kar zmrazi
smile-1.gif


Mi vsi tu bi bili razocarani.

Evo, delno bo držalo, kar si napisal. Čez dobra 2 tedna jo bom res vozil. Norveška, seveda ...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.056
1.462
113
39
Bjorn je pojamral nad notranjostjo vozila...ko bodo Ioniqu povečali baterijo (baje jeseni) bo Ampera-e dobila močno konkurenco...