Chevrolet Bolt / Ampera-e

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Bjorn je pojamral nad notranjostjo vozila...ko bodo Ioniqu povečali baterijo (baje jeseni) bo Ampera-e dobila močno konkurenco...

Ioniqu ne morejo kar tako povecati baterijo, ker je omejen s prostorom za baterijo, kar je bil kompromis, da je en avto narejen za BEV, PHEV in hibrida.
Za razliko od Soul EVja Ioniq uporablja baterijo od LG Chem.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Bjorn je pojamral nad notranjostjo vozila...ko bodo Ioniqu povečali baterijo (baje jeseni) bo Ampera-e dobila močno konkurenco...

Meni se je zdela, ko sem si jo v miru ogledal, bolj kvalitetna od npr. Tesline, in prosotra se mi je zdelo glede na velikost avta dosti (razen višine nad zadnjimi sedeži). Je pa res, da ne vem, nad čem je ta Bjorn jamral ... Daj kak link, da vidim in da to še posebej preveri, ko jo bom vozil.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Omenja veliko trde, poceni plastike...

No, nič preveč usodnega
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Omenja veliko trde, poceni plastike...

No, nič preveč usodnega
wink-1.gif

Pogledam, ampak na prvi pogled nisem poceni plastike videl.

Trda plastika še ne pomeni, da je poceni oz. ceneno. Bolje kvalitetna trda plastika kot poceni in cenena mehka ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Super!

Čakam na tvoje poročilo/članek
smile-1.gif


Bo v AM ali Plug-In magazinu?

Kakšne prve vtise pa lahko tudi tukaj deliš
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ta avto bo sigurno uspešnica v Evropi...se bodo pa pri GM (Oplu) po prihodu nove generacije Leafa (verjetno s podobnim dosegom) sigurno za glavo držali,da niso naredili še različice z desnim volanom...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Bo najbrž v preostali Evropi toliko povpraševanja, da se ne bo poznal manjko verzije z volanom na desni.
smile-1.gif
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
376
311
63
Ne bi o tem
Pozabi..Evropejcem prihaja, ko mu dizel vibrira pod ritjo in je ves happy, da prišpara nekaj centov proti bencinarju. Vsaj slovenci so taki.
Me gledajo kot da se mi je zmešalo, ko vtikam kabel v Ampero, resnooo.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
V oči bode predvsem zelo počasno jačanje proizvodnje, Bolt se čez lužo prodaja že 4 mesece pa jih na mesec prodajo še vedno samo okrog 1000. Vsi upamo da bodo proizvodnjo povečali, ampak dejstvo, da ne bo na voljo z volanom na desni, dosti pove o tem kako resno mislijo zadovoljiti povpraševanju.

Treba se bo sprijaznit da bodo najprej zapolnili trg kjer imajo največ profita (CARB države zaradi ZEV kredita in Norveška, kjer ceno lahko višajo pa bodo vseeno vse prodali zaradi ugodnih davkov na EV). Skoraj upam stavit, da bo Model 3 pri nas prej na voljo kot Ampera-e.