Černobil-30 let kasneje

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Zdaj ob 22 naj bi bil nek dokumentarec, ne vem sicer programa, al je National geographic al Discovery, la keri tretji..... v glavnem nikjer ga ne najdem, a sem kaj zamešal al ga in več na programu??

lp
 

KocevskiPes

Pripravnik
17. dec 2011
84
0
6
A kao 2600 km^2 ozemlja je zaprtega, a elektrarna je tam obratovala do leta 2000?

In če grem gledat Google Street View tam ob elektrarni vidim avtomobile, ki se vozijo, urejeno cesto in pokošeno travo?

Sedaj sem našel turiste in brez skafandrov. Pa oblečeni v majice, najbrž jim je vroče. Aja, saj je bilo sliko poleti junija.
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:pravzaprav bodo posledice če trči potniško letalo v pravilno grajeno JEK veliko manjše kot v nepravilen grajen jez, recimo kakšen kitajski...
A res? Voda teče in odteče. Kak mio mrtvih je sicer možen, vendar je potem pokrajino možno takoj nazaj poseliti.
ne ni možno kar takoj nazaj poseliti. pa jedrski reaktor pravilno grajen mora padec letala preživeti brez hujših posledic.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Mi smo bili v vinogradu za 1. maja takrat. Midva s prijateljem sva cel dan bila v bajti in obijala lesene strope, vsi ostali z ženo vred pa zunaj v vinogradu. Popoldne se je uscalo in so kasneje vsi prišli pod streho, mokri kot miš
crazy1.gif
.

Šele čez par dni kasneje so začeli Švedi čebljati, da se v rusiji nekaj dogaja - kar je ZSSR striktno in kategorično zanikala, šele čez nekaj dni so priznali, da je bila zares "manjša" nesreča v Černobilu. Švedi so morali čebljati kar nekaj dni, preden se je svet zbudil in prisluhnil !
shocked-1.gif
Ah če ti nisi spremljali medijev, ne moreš trdit, da mediji niso poročali.
Jaz sem za nesrečo izvedel 29-ga apr popoldan, mi je povedal kolega, ki sem ga srečal na cesti, in je spremljal poročila, zvečer sem po poročilih slišal tudi jaz.
Veliko tega, kar smo potem poslušali je bila antisovjetska propaganda,pretiravanje in zganjanje panike, ter mnogo laži.

Yugotours je za praznike organiziral izlet v Kijev z odhodom 30.4, zjutraj in del prijavljenij je potovanje odpovedal (torej so vedeli) del pa je kljub temu odpotoval. In oni so povedali, da ni res, da v rusiji niso vedeli za nesrečo, 30-ga so v Kijevu o tem pisali časopisi (ali so že tudi prej ne vem), ljudje so vedeli, gasilci so spirali ulice, ni pa bilo neke panike, za 1. maj je potekala v Kijevu parada z množico gledalci....življenje se je odvijalo skoraj normalno.
Bolj normalno kot pri nas, ko otroci niso smeli ven, odsvetovano gibanje zunaj, odsvetovano zračenje prostorov, zelenjava se ni smela prodajat razen od dalmatincev (ki so pokupili našo in jo prodajali kot dalmatinsko....) Skratka, pri nas je ljudi nekdo dobro prestraši, ali namenoma iz političnih razlogov, ali iz neznanja, ali zgolj iz previdnosti ne vemo, je pa jasno, da od žretja naše solate in igranja v peskovniku ni nihče zbolel, (no razen tvoje tašče in tasta). In tudi v Ukrajini in Belorusiji ljedje še živijo.
In tiste prvomajske izletnike v Kijev, so po vrnitvi domov povabili na merejenje radioakrivnosti na IJS, ker so jih pomerili in povedali, da so radioaktivnosti pokasirali približno toliko, kot piloti na parih prekooceanskih letih. Pa da naj obleko in čevlje spravijo v klet za pol leta.

Defekni otroci so se rojevali že pred černobilom, in tudi po njem, tako v Rusiji, kot v ZDA in pri nas. Objavljanje tovrsnih slik kot ta zgoraj je zgolj protiruska propaganda in nima nobene veze z nesrečo.

Pa koliko je bilo smrtnih žrtev med običajnimi ljudmi? Ravno po TV poslušam, kako je gasilec po 30-tih letih razlaga, kako se je boril z ognjem. pa da so mu rekli, da bo živel še 5 let, pa jih danes že 30. Hudiča, le kako je preživel če je bil tik poleg.

Jasno, da so skušali rusi zadevo zamolčati, le kdo jo nebi, Kdaj si pa ti izvedel za jedrsko nesrečo na otoku 3 milj?
policaji so krivi. To si pozabil dodat.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ksz
Zgleda, da smo res preživeli brez večjih posledic tiste čase in dogodke okoli radioaktivnosti, glede na to, da smo kot mladina imeli tisti čas druge, bolj važne opravke (pomlad, bližajoča se polnoletnost ipd) in se nismo kaj dosti ozirali na prepoved valjanja po mladi travi in zelenju.
cool-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
No ja no, se mi zdi, da je štajersko ta prah vseeno malo bolj zajel
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.218
4.700
113
No, torej so splošne ugotovitve, da je ta stvar relativno nenevarna. Pri nas pa panika vsako leto zaradi neke mivke v peskovnikih in peska na cesti. čeprav od tistega pa res še ni nikjer na svetu noben umrl. Od radiacijske bolezni je vseeno kar nekaj mrtvih.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ksz
Zgleda, da smo res preživeli brez večjih posledic tiste čase in dogodke okoli radioaktivnosti, glede na to, da smo kot mladina imeli tisti čas druge, bolj važne opravke (pomlad, bližajoča se polnoletnost ipd) in se nismo kaj dosti ozirali na prepoved valjanja po mladi travi in zelenju.
cool-1.gif

Pa ne da si se skotal z mopedom v ovinku
sprasujem se.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.218
4.700
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:Nihče ni umrl/bil prizadet zaradi težkih kovin
confused-1.gif
Od takih doz kot so v teh mivkah vsekakor ne. Pa tudi od 1000-krat večjih ne. Radiacija je vseeno bolj nevarna, res pa je, da lahko vsi "izstrelki" zgrešijo naš genski zapis, ker smo vseeno precej votli.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik KocevskiPes pravi:
A kao 2600 km^2 ozemlja je zaprtega, a elektrarna je tam obratovala do leta 2000?

In če grem gledat Google Street View tam ob elektrarni vidim avtomobile, ki se vozijo, urejeno cesto in pokošeno travo?

Sedaj sem našel turiste in brez skafandrov. Pa oblečeni v majice, najbrž jim je vroče. Aja, saj je bilo sliko poleti junija.

Saj so pred vojno bili uradni turistični ogledi nekaj 1000€ si dal za vse stroške pa si se pofočkal praktično kjer koli v prepovedanem območju.
 
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
No, torej so splošne ugotovitve, da je ta stvar relativno nenevarna. Pri nas pa panika vsako leto zaradi neke mivke v peskovnikih in peska na cesti. čeprav od tistega pa res še ni nikjer na svetu noben umrl. Od radiacijske bolezni je vseeno kar nekaj mrtvih.

radiacija deluje majčkn drgač kt težke kovine. rezultati pa so si dokaj podobni
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Zdele sem zvedel, da smo vse poljščine jedel tiste dni, ker so govorili, da je sam puščavski pesek
smile-1.gif
. Imeli smo tudi neke obiske in so stari telo konkretno razkuževal s šmarjakom.
Ampak, ko pogledam zgodovino odmevnih dogodkov v okolici, je ravno na take dni naša vas pošteno festala. Od nuklearke do 10 dnevne vojne v SLO. Je, vse gre mimo nas, kot da nas ni.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Fora je v tem da če si ti tam kratek čas, prejmeš relativno nizko dozo sevanja. Če pa živiš tam stalno je pa seveda druga zgodba...
Naj bi bilo v Pripjatu par kilometrov od elektrarne varno za stalno življenje čez 24000 let.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Je kdo od alter članov bil v Kievu in Černobilu? Imam nekaj vprašanj...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.148
2.325
113
v lokalni ostariji
no no pepe od peska na cesti je marsikater motorist umrl. ker je doživel sevanje obcestne ograje.
težke kovine iz mivke se pa tudi z veseljem kopičijo.

ali pa če se spomniš azbestnih plošč. je veliko več mrtvih bilo pa je bila "tehnologija" prosto dostopna. jedrskega reaktorja pa kar nimaš doma...