So že kakšni podatki, na kakšen % učinkovitosti pripelje tretji odmerek proti Delti?Ne, samo pravi čas je potrebno dati poživitveni odmerek (booster).
The number of new coronavirus cases each day in Israel is nearing the record set in January.
Sprenevedaš se, sedaj pa še groziš? Evo pokazal si svojo naravo.A lahko nehaš lagati ker te bom prijavil zaradi obrekovanja.
Ne limat yt videov. Komentiraj video, ki si ga pospremil "takole cepijo otroke" . Ko si bil opozorjen, da video nima nič s ceplljenjem si gladko zignoriral in glupost pobrisal. Komentar?
Nič se ne sprenevedam. Brez enega samega dokaza me obtožuješ kaznivega dejanja uvoza zdravil.Sprenevedaš se, sedaj pa še groziš? Evo pokazal si svojo naravo.
Si pa kreten. Če se je Andy zaplezal z nekaj izjavami, še ne pomeni, da se morete vi delati podobne kretene.Če uporabim AndY1-jevo logiko, je cepivo proti klopnemu meningitisu zanič, saj zaščita ne treja večno. Potem se je treba pa kar naprej hodit cepit. Big Pharma zarota v svojem bistvu.
S tem, da virus klopnega meningoencefalitisa ne mutira in so intervali cepljenja, kakor se spomnim, drugi odmerek po enem mesecu, tretji po enem letu, četrti po treh ali štirih letih.Po 4 mesecih vam dokazano pade cepivo na cca 50% pa zdaj njega prcate za klopni meningitis, samo da se preusmerja dejstvo,
da bo špikanje proti malo jačem prehladu na tapeti vsake 4 mesece.
V kakšnih časovnih intervalih poteka cepljenje?
Priporočljivo je, da se cepljenje s prvima dvema odmerkoma opravi v zimskih mesecih z enomesečnim razmikom, da se vzpostavi zaščita pred boleznijo še pred aktivnostjo klopov. Tretji odmerek sledi čez 5–12 oziroma 9–12 mesecev (glede na cepivo), nato pa so potrebni poživitveni odmerki, prvi čez tri leta, kasneje pa na pet let. Po 50. oziroma 60. letu starosti (glede na cepivo) so priporočljivi poživitveni odmerki na tri leta.
Prvi dve dozi v razmaku enega meseca, tretja doza nekje eno leto po drugi dozi, nato pa osvežitvene na 3-5 let, odvisno od starosti.Klopni meningitis pa je kdaj "osvežilna" doza?
Prvi dve dozi v razmaku enega meseca, tretja doza nekje eno leto po drugi dozi, nato pa osvežitvene na 3-5 let, odvisno od starosti.
Ker jih ni.ker zakaj bi uporabili že obstoječa, če se lahko proda nova
Lahko bi se enačilo z gripom, tam je vsako sezono novo cepivo. Ampak potem bi padel argument, da se mora cepit vse, predvsem otroke, ker pri gripi tega do zdaj ni bilo - mogoče pa bo po novem :/
Po 4 mesecih vam dokazano pade cepivo na cca 50% pa zdaj njega prcate za klopni meningitis, samo da se preusmerja dejstvo,
da bo špikanje proti malo jačem prehladu na tapeti vsake 4 mesece.
To seveda abdolutno ne drži. Od prvega dne se dela vzporedno z razvojem cepiv in zdravil (tudi tisti, ki so rez strokovnjaki za cepiva so bolj malo uporabni za zdravila in obratno).S tem, da virus klopnega meningoencefalitisa ne mutira in so intervali cepljenja, kakor se spomnim, drugi odmerek po enem mesecu, tretji po enem letu, četrti po treh ali štirih letih.
Sars COV2 virus hitro mutira, tako kot gripa. Lahko se zgodi, da trenutna cepiva sploh ne bodo več imeli učinka proti novim mutacijam oz to že napovedujejo.
Zato so se sedaj osredotočili na zdravila, ker je ta pot, za enkrat, izčrpana.
Kampanje cepljenj (in prihodkov) se ohranja pri življenju s tretjim odmerkom in cepljenjem otrok, fokus novih prihodkov pa je usmerjen v zdravila, ker zakaj bi uporabili že obstoječa, če se lahko proda nova?
Za gripo itak obstajajo študije da visoka precepljenost vodi v večjo mutagenost in ker so cepiva sezonska ima to lahko nasprotni učinek.
Po domače povedano, če cepiš vso populacijo za gripo bodo z X verjetnostjo nastali novi sevi ki bodo na cepivo totalno resistentni in resno zboleli ter umirali bodo rizični posamezniki s faktorjem Y. Če pa cepiš samo rizične potem bo verjetnost za nastanek novih "imunih" sevov <X in posledično se zmanjša tudi faktor Y.
Za covid ne vem zakaj bi bilo drugače, dejansko celo še bolj drži glede na specifike bolezni.